Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tegyük fel, ha a testvérednek...

Tegyük fel, ha a testvérednek születne egy gyereke aki oxigénhiányosan jött a világra és emiatt enyhén szólva is értelmi fogyatékos és emiatt az élettársa el is hagyta...magadra vállalnád a nevelését, ha a tesód már nem tud gondoskodni róla?

Figyelt kérdés

2021. jún. 27. 13:42
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
Mérlegelnék. Súlyos fogyatékos gyereket vsz nem vállalnék, de enyhét vsz igen. De mondom, mérlegelnék, sok múlik a gyereken, rajtam, családomon, munkámon, lakhatáson (elérhető-e onnan neki suli, fejlesztés...), a körülményeken.
2021. jún. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
97%

"....szüleim csak azért vállaltak be még 2 gyereket mert hogy felnőtt korunkra ne kettőnkre (rám és a nővéremre) szakadjon ez a teher.."



Hát, érre csak azt tudom mondani, a szüleid se piskóták....

2021. jún. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem vállalnám el. Ez teljes embert kíván, és lehet önzőnek nevezni, de én nem fogom az életemet beáldozni. Ez a szülei dolga. SZóval én is keresnék egy megfelelő intézményt.
2021. jún. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
97%

Nem. Nem gondoznék értelmi sem testi fogyatékos testvért - itt elsősorban magatehetetlenre értem-unokatesót sem,sajátként meg eleve nem szülnék ilyent meg (amennyiben szűrhető,mert ugye a szellemi fogyatékosság nem minden esetben derül ki magzati korban)

Ez meg családon belül senkitől sem várható el,hogy vegye át egy ilyen személy gondozását.

2021. jún. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
95%
Nem, maximum ha a szülei hirtelen és örökség nélkül halnak meg, saját zsebből állnám az otthont.
2021. jún. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
81%
Lehet nem "szép" gondolat amit mondani fogok, de szerintem nehéz vitába szállni ellene: ha súlyosan értelmi fogyatékos akkor tulajdonképpen egy zöldség. Te nem vagy zöldség. Kinek az élete ér többet? Egy zöldségé vagy egy emberé? A válasz egyértelmű.
2021. jún. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert pontosan tudom, hogy milyen mikor egy ember 0-24 órás munka. Mellette dolgozni, saját életemet élni, elérni a céljaimat vagy csak hétköznap elmenni egy filmet megnézni se tudnék, ha valóban magától járni sem tud.

Arról nem is beszélve, hogy el nem tudom képzelni, hogy az anyja milyen lelki állapotba lehet amiből már biztos kapott a gyerek. Ha nem is szavakkal, de legalább tettekkel érezteti, hogy valami miatt más és nem ilyennek kéne lennie.

Az anyagiak meg még egy indok. Speciális eszközök, néha a szakmában dolgozók segítségét kérni (ha fontos dolgom van és nem tudom elvinni akkor ugye intézni kell valakit aki vigyáz rá), speciális étrend (hogy mondjuk ne hízzon el), folyamatos vizsgálatok, gyógyszerek...

2021. jún. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
96%

Van egy unokatestvérem, aki oxigénhiánnyal született, és erősen testi és értelmi fogyatékos. Kb 15 éves koráig együtt nevelték a szülők, nemrég apuka elhagyta anyukát, azóta anyuka egyedül neveli. A 15 évben minden erejük arra ment, hogy dolgozzanak, amennyire csak bírják, hogy megfelelő ellátást kapjon unokatesóm és legyen tartalék arra az időre, ha ők már nem lesznek. Van neki testvére is, fel sem merült, hogy valaha neki kelljen nevelni. Neki van már saját gyereke, őt kell nevelje, nem az azóta 20 éves hugiját. A szülők testvérei sem kerültek szóba, mint leendő gyámok. Annyit vállalnak és annyiszor vigyáznak rá, mint egy egészséges gyerekre, nem várják el a szülők, hogy az egész család dobja a saját életét a sérült rokon miatt. Ja és természetesen apuka hiába lépett ki az életükből, anyagilag ugyanúgy támogatja a lányát, mint előtte, ugyanúgy növeli a megtakarításokat, így egészen biztos megfelelő ellátást kap élete végéig, akkor is, ha az egész családból senki egy fillér támogatást és egy perc figyelmet nem szán rá a szülők halála után.

Nagyon durván és csúnyán hangzik, de ők döntöttek úgy, hogy nevelik a gyereket a sérültsége ellenére, így az övék a felelősség is. Szerintem ez az egyetlen járható és korrekt út, amit ők választottak, véletlen sem szabad másra áttolni egy olyan gyerek nevelését, aki nem a sajátja, ha sérült, ha nem.

2021. jún. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 Katona Dius ***** válasza:
69%
18-as ez nagyon szép egészen addig, míg anyuka és apuka el nem halálozik. Nálunk így volt, mamám elhalálozott, papám magáról is alig tud már gondoskodni, nem hogy nagynénémről. Értelmi és mozgássértül, ahogy mamám meghalt, apám és mi lettünk azok, akiknek el kellett látnia és magához vennie őt. Akkor még én és a tesóim is otthon laktunk. Az egész család életét tönkretette, hogy ott egy 50 éves nő akit pelenkázni kell, 0-24ben vigyázni rá. Kb egy évig volt ez, addigra egy jó intézetben sorra került és bevették. Az az egy év pokol volt.
2021. jún. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
19, akkor nem voltál elég figyelmes, hogy mit írtam. (A 15 évben minden erejük arra ment, hogy dolgozzanak, amennyire csak bírják, hogy megfelelő ellátást kapjon unokatesóm és legyen tartalék arra az időre, ha ők már nem lesznek...egészen biztos megfelelő ellátást kap élete végéig, akkor is, ha az egész családból senki egy fillér támogatást és egy perc figyelmet nem szán rá a szülők halála után.) Apuka és anyuka félretett annyi pénzt és a lány nevére írt annyi ingatlant, hogy bármelyik otthonban ellátják élete végéig. Konkrétan tudják már, hogy melyikben, így azt is tudni lehet, hogy normális ellátást kap majd. Pont azért küzdöttek, gürcöltek és még most is növelik a megtakarítást, hogy ne maradjon rá senkire a családból a haláluk után a lányuk. Ha nem veszik be egyből az intézetbe (befogják,ígéret van rá legalábbis), akkor addig a neki dedikált összegből a nagytestvér felfogad egy bentlakásos ápolót, aki ellátja őt a családi házban. A tesónak nem kell hazaköltözni (amúgy is az ország másik felén lakik, a saját családjával), sem magához venni a hugiját. Egyszerűen annyi a dolga, ha mégsem veszik be egyből az intézetbe, hogy x számláról, a szülei által gyűjtött pénzből fizet valakit, aki ellátja a tesóját 0-24. És persze ha kedve, ideje van, akkor látogatja.
2021. jún. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!