Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan tudnék keresztbe tenni...

Hogyan tudnék keresztbe tenni a bátyámnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A bátyám régóta ok nélkül keresi bennem a hibát, ellenem áll bármilyen esetben, megaláz, bármi rossz történik azt mondja hogy miattam volt és bármi jót csinálok azt mondja, hogy csak őt utánzom.

Nagyon durva kétszínűséget és nárcisztikusságot fedeztem fel benne.

És amiket csinál azokkal megnehezíti a minden napjaimat.

És a családból mindenki neki hisz.

Én mit tudnék csinálni?

A válaszokat előre köszönöm!



2021. aug. 12. 03:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
15%
Ez nekem is fura, tisztára divat lett itt h minden családtag nárcisztikus, kivéve a kérdezőket persze. :D
2021. aug. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
80%
Mennyi idős vagy? Ha már nagykorú vagy, akkor próbálj elköltözni minél előbb, ha ennyire nem tudsz vele kijönni. (Persze, az igaz, hogy minden ilyen esetben a másikat, jelen esetben a bátyádat is meg kéne hallgatni...)
2021. aug. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne keresztbe tegyél neki,hanem kerüld,ignoráld.
2021. aug. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonymousreview60 ***** válasza:
82%

Ha nárcisztikus, akkor ki kell zárni, amint #7 mondta. Ha kell, akkor a szüleidet is, és mindent úgy megoldani, hogy a legkevesebb tudomásuk legyen róla.

A nárcisztikus mindig manipulál indenkit, és mindig van egy bűnbakja. A szülőnél az mindig az egy(ik) gyerek. A testvérnél – mivel kellenek neki a szülők erőforrásai – az egyik testvér. Ha fellépsz ellene nyíltan, azt ellened fogja fordítani. Semmit se tegyél direkt ellene, de ha nem bírod megállni, akkor ne legyen semmilyen bizonyíték ellened! Érted?

A barátnő felkeresését nem javaslom, mert 1. felé egy nagyon más arcát mutatja, 2. a barátnő neki (jobban) hinne, 3. amit megtudna így a bátyád, abból tudná, hogy veszélyes vagy rá.

A szüleidet nem tudod meggyőzni, mert feléjük is a szép arcát mutatja. Ha tényleg ez a helyzet, akkor jó eséllyel sem a szüleid, sem a többi testvéred (ha van) nem fogják elfogadni az állításodat felnőtt korodban sem.

Ezen a csatornán ugyan az anya a nárcisztikus,de a jellemzők másra is igazak: https://www.youtube.com/watch?v=79LQWhNcz5Y,. A lány kapcsolata a családdal lényegében megszakadt.

2021. aug. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Én mindenkiben meglátom a hibát, magamban is szoktam. Megbánom, és változtatok rajta. De ezekben az esetekben magamban hibát nem szoktam találni.

És azért mondom a bátyámra hogy nárcisztikus, mert az, aki mindenkiről és mindenkivel negatívan beszél, másnak az eredményeit nem ismeri el, ha neki van egy sikere azzal évek után is menőzik vele és másban keresi a hibát az erősen az.

Sajnos még nem vagyok nagykorú, pedig minél előbb minél messzebb szeretnék lenni tőle.

És szoktam hallgatni mikor a családom előtt kibeszél, de olyanokat szokott mondani, amik meg sem történtek.

Jellemző rá, hogy nem is tudja mi történt, de máris van véleménye.

2021. aug. 12. 09:55
 16/18 anonim ***** válasza:
71%
Vele ne törődj, de fordulj az iskolapszichológushoz. Ő majd segít kezelni a helyzetet, és ha ő is úgy látja hogy ekkora gáz van, akkor jelentenie kell a gyermekvédelemnek, ilyenkor szüleidet és a bátyádat pszichológiai kivizsgálásra és családterápiára kötelezhetik.
2021. aug. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy meg, ha tényleg így van, az simán zaklatás, mégpedig az érted felelős tekintélyszemélyek által támogatott zaklatás, ami a legdurvább fajta zaklatás.
2021. aug. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
97%
Apám nárcisztikus, ami nálam bevált a fapofa. Bármit csinált érzéketlen arccal néztem rá és csak megrándítottam a vállam, hogy " na és ?" Ezzel ki lehetett kergetni a világból mert ugye csak veszekedést akart generálni vagy látni, hogy rosszul esik, mert ezek ebből nyerik az életerőt. Ha nem reagálsz az a haláluk 😉
2021. aug. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!