Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ahol a nagyszülők mindenbe...

Ahol a nagyszülők mindenbe beleszólnak/keresztbe tesznek, hogy kezelitek?

Figyelt kérdés

2 gyerekünk van, úton a 3.

A legnagyobb 8 éves, ellenben anyám szemében még valami 2-3 éves gyerekként él, aki felé semmilyen elvárások nem lehetnek (ami durva, hogy már nem csak azzal van problémája, amit itthon mi elvárunk tőle, hanem az iskolai dolgokkal is, hogy képzelik a tanárok ezt, azt, amazt...)


Anyósom meg kb mindent rájuk hagy. Amit mi nem engedünk, vagy máshogy csinálunk, hiába lett elmagyarázva az évek alatt szépen, csúnyán, minden olyan, mint a falra hányt borsó, direktbe az ellenkezője. És utána ő van megsértődve.


Van valakinél hasonló probléma? Ezeket a konfliktusokat hogyan kezelitek?



2018. ápr. 19. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Keves(ebb)et hagyni a nagyszülöknél, és egyedül megoldani a gyereknevelést. Meg természesen a nagyszülöket sem engedni be állandóan, hetente egy-kétszer, elöre bejelentve jöhetnek. Ha meg elkezdenek olyanokat mondani, amivel nem értetek egyet, akkor rájuk szólni, leálítani öket.
2018. ápr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Téli meg tavaszi szünetben aludtak a gyerekek mindkettőjüknél, azon kívül a nagy volt 2x anyámnál, ha az elmúlt fél évet veszem (kb kikönyörögte, hadd vigye el.)

Kb hetente, de van, hogy csak 2 hetente találkozunk + családi ünnepek.

Nem vagyok az a fajta, aki magában tartja a dolgokat, pont ebből vannak a konfliktusok. Anyám idegbajos lesz, ha beszólok, és esetleg elviharzik, anyósom meg átmegy süketbe, egyik fülén be, másikon ki, és csinálja tovább, majd esetleg sunyiban a páromnak mondogatja a dolgokat, ő meg mondja vissza nekem.


Mindkettővel éltünk együtt (albérletben, nem élősködőként a tulajdonukban, mivel egyiknek sincs), most viszont magunk vagyunk, bíztam benne, hogy megszűnik/vagy legalább csökken, de nem történt semmi változás.

2018. ápr. 19. 14:17
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Lehetetlen küldetés megváltoztatni idős embereket,úgysem hallgatnak senkire de főleg nem egy fiatalabbra.. A megoldás: az elkerülés.
2018. ápr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Barátnőm anyósa nagyon durván nyomja.

A gyerekeknek neveket talál ki, ami szerintük illik hozzájuk, mert "anya hülye volt, hogy így nevezett el". Ezért van az, hogy a kislányt Herminának hívja, holott Tünde. Az alvásidőt felrúgta, mert "minek alszik annyit a gyerek". Azt érte el, hogy nem láthatja az unokáit a mama, természetesen fel van háborodva.

2018. ápr. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%

Amit az utolsó ír az tényleg gáz. De alapvetően a nagyszülő "dolga" nem a nevelés, hanem az, hogy szeresse az unokáit. Mivel konkrétumokat nem nagyon írtál ezért nem tudom miről van szó pontosan. De ha "csak" annyi a baj, hogy ráhagy dolgokat, akkor szerintem nem baj, elvileg te úgyis megtanítod neki, hogy mit lehet és mit nem.

Én legalábbis imádtam gyerekként, hogy nagyinál mindíg volt plusz süti, bátran összegányolhattam magam a kertben, ebéd közben filmeztünk és nem volt kötelező délután pihenni. Nem baj az, ha a gyereknek van egy olyan hely, ahol nincsenek elvárások csak szeretet .

2018. ápr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Én kerülném őket. Ez valami modern baromság, hogy a nagyszülőnek az eszetlen ajnározás a dolga. Én sokat voltam a nagyszülőknél, talán ezért is voltak még akkoriban szabályok, mert máskülönben nem bírtak volna velünk. Mégis imádtam őket.

Ma meg 2-3 hetente látják a nagyszülők az unokát és semmi értéket nem tudnak nekik átadni. Nálunk egyszer háromnegyed órát vigyáztak a 2 évesre, végig azon kacarásztak ha a gyerek rosszat csinált nem fogadott szót. Az állj meg felszólításra elszaladt és végig így fogócskáztak. Na most ezekután elindultam vele haza és mikor szóltam, hogy itt megállunk, ki akarta tépni a kezét az enyémből és veszettül szaladt volna ki az úttstre, mert az vicces volt. 2 hét alatt sikerült erről leszoktatni, pedig előtte nagyon szépen lehetett vele sétálni.

2018. ápr. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5

A kicsit mikor anyósom visszahozta pl, mászott fel az asztalra, szekrényre, mindenhova, amiket előtte sosem csinált. Mint kiderült, ott szabad, és nevettek rajta. Próbálom már most tanítani, ha valamit felbont, de nem eszi meg, addig nem bontjuk fel a következőt. Anyósom amit csak a kezébe ad a gyerek, bontja ki, ha ugyanolyat bontott fel előbb (keksz, csomagos süti, stb), akkor is.


A nagy elvitte a leckét magával, tudták, hogy este jönnek haza, másnap suli, de nem csináltatta meg vele...


Nálunk ha én valamit nem engedek, de ő ott van, akkor már rögtön szabad.


Anyám, ha a gyerek nem eszik meg 3-4 féle kajából egyet sem, amit elé tesz, mert épp olyanja van, akkor elé rakja az 5. félét. Ez nem lenne baj egészen addig, amíg nem akarja rám erőszakolni, hogy de, így kéne nekem is. Elveszem a gyerekkorát, dolgoztatom, katonaságban van tartva, mert elvárom, hogy a szobájában rendet tartson, ne hagyja szét a játékokat, ruhákat a lakásban, ha valamit kiönt, törölje fel maga után. 8 és fél évesen szerinte ehhez kicsi.

Engem nem zavar, ha mikor nála van, más a rendszer, de ő felülbírálja, ami nálunk van rendszer, mert irreális elvárásaink vannak egy kicsi gyerektől.

2018. ápr. 19. 16:03
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Lehetetlen ezekkel mit kezdeni.

Az a baj, ha hazaviszed a gyereket hetekbe telhet mire visszaáll a rend. Kicsi korban, egy napirendhez szokott gyerek nem alszik pl az teljesen hazavágja napokra a picit is meg a családot is.

Lassan nagymamakorba érek. Nagyon remélem addig nem válok ilyen értetlen vén hülyévé.

2018. ápr. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Az a baj, ha hazaviszed a gyereket hetekbe telhet mire visszaáll a rend." => Na pontosan ez a problémánk a párommal, amit az illetékesek nem értenek meg, mert "hadd legyen már jó nekik, 2 nap alatt nem szokja meg úgysem a gyerek".

Hát jó esetben 4-5 nap, mire regenerálódik a helyzet, hogy felfogja a kicsi, hogy nem lehet mindent, nem ugrok minden nyikkanásra, ha épp más dolgom van, este időben elalszik, stb. A nagynál szintén majdnem ennyi, mire észbe kap, hogy nem lesz ott a mama, hogy vizet engedjen neki a pohárba, ha szomjas...

2018. ápr. 19. 16:21
 10/11 anonim ***** válasza:
34%

A gyerekkel közöld, hogy a mamánál más szokások vannak (mert már öregek és nem tudják emgtanulni, amit ti tartotok jónak), meg nálatok is, és ha otthon van újra, akkor a ti szabályaitok érvényesek.

Hidd el, ha ezt tisztázod a gyerekekkel, akkor nagyon hamar megértik (négy gyerekkel tapasztalat), és legfeljebb egy nap, amíg nem egészen az otthoni rendben vannak.

2018. ápr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!