Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan tudnánk rávenni a...

Hogyan tudnánk rávenni a tesómat hogy elmenjen dolgozni?

Figyelt kérdés
25 éves, 6 éve érettségizett le, azóta nincs munkája, és nem is akar dolgozni. Én nem lakok már velük, de szüleim sokat panaszkodnak róla. Egész nap ül a gép előtt, zenét hallgat facebookozik, vagy xboxon hajnalig hangoskodik a haverjaival, szüleim nem tudnak tőle aludni sokszor. Megmondta sokszor már hogy ő aztán nem fog dolgozni, mert fél emberek közt lenni, de érdekes mikor a haverjaival az utcán mászkál vagy a városban akkor nem fél. Egyszer volt egy nagy balhé, mikor fater kollégája felment hozzájuk, majd valami vita alakult ki, tesóm pedig cinikusan azt mondta neki hogy "te munkásember". Utána elbeszélgettek vele majd mondta hogy ő nem kel fel reggel 6kor, meg nem dolgozik csöves gyárakban 200 ezerért. Nincs semmi célja az életben. Pszichológus kéne neki szerintem, tuti van valami baja, egészségesen senki se ilyen. Mit tennétek vele?

#léhűtő #munkakerülő #éleképtelen
2021. aug. 29. 13:35
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell tenni a lakásból,aztán tartsa fent magát ahogy akarja vigye amit maga vett meg.
2021. aug. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%
Wifit kikapcsolni vagy új jelszót tenni rá, routert elrakni, a mobilinternetet számára lemondani. Egyik nap közölni vele, hogy kap 1-2 hetet, hogy lakhatást találjon magának és a kulcsokat elvenni tőle.
2021. aug. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
17%
32-es: hogy keres állást vagy szállást internet nélkül?
2021. aug. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
91%
#33 úgy ahogy eddig. Sehogy!
2021. aug. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetem végzése után nem találtam munkát és naivan azt hittem jár munkanélküli segély.

Hát nem. Ez a része eléggé sántít.

Ettől függetlenül a szüleidnek kellene cselekedni és megszűntetni az állapotot. Nem igazán értem, hogyha nem akar tesód 200 ezerért gyárban dolgozni, akkor mi az istenert nem tanult valamit? 6 év alatt akár az orvosit is elvegezhette volna. Vagy bármi mást kitanulhatott volna és akkor nem csak a gyári meló lehetne opció.

Más családokban vagy dolgozol vagy tanulsz. Nem kellett volna, hogy eddig fajuljon

2021. aug. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
80%

Ha hiszitek, ha nem, nagyon nehéz fiatalon, tapasztalat nelkül olyan munkát találni, ami nem arra ösztönöz, hogy elvágd a saját torkod. Én már az egyetemet is elvégeztem, mégsem találok igazán munkát, mert akármit nem akarok elvállalni, vagy nem is értek hozzá egyáltalán. Szóval én megértem, hogy tesód szívesebben netezik otthon, minthogy gyorsétteremben dolgozzon, vagy egy call centerben ordítsák le a fejét tízpercenként. Nagyon nehéz jelenleg leszakadni a szülőkről, amikor ekkora gáz van az országban és mindenki mástól is ezt látja (fiatalok nagy része nem dolgozik még).


Viszont! Tisztelet a szülők felé, alap, hogy nem hangoskodom, ha otthon lehetek és hálásnak lenni mindenért. A viselkedésén muszáj változtatnia, mert ilyen szólásokkal az állásinterjún is elvérezne.


Illetve a generális szorongás, vagy éppen szociális fóbia valós dolgok, ahogyan a kapunyitási pánik is; nagyon nagyon megnehezítik az álláskeresést. Van esetleg ismerősötök valamilyen pozícióban, valahol? Manapság protekció nélkül nehéz.

2021. aug. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
Hupsz, 6 év helyett én 6 hónapot láttam először. Na a 6 év az már tényleg sok. (előző)
2021. aug. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
92%

"Hogyan tudnánk rávenni a tesómat hogy elmenjen dolgozni?"


Sehogy. Ha a szüleid ennyire nem tesznek semmit, csak mondogatják, hogy "kisfiam keress már valami munkát lécci", akkor még szép, hogy nem veszi őket komolyan. Itt a szüleidnek kéne magukat megemberelni, és ultimátumot adni. Van 1 hónapja állást keresni. Ha nem talál, mehet hajléktalannak az utcára, és zárcsere. Xbox-ot elvenni, eladni.

A pszichológus is jó lenne, de aki ilyen tróger, az tuti nem megy önszántából, elhurcolni meg nem lehet.


Ha a szüleid nem állnak a sarkukra, és nem lesznek következetesek, akkor így jártak. Nem védem a srácot, de itt a szüleid ugyanúgy hibásak, hogy hagyták ezt idáig fajulni.

2021. szept. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a srácnak nincsenek jól meghatározott céljai. Először ezen kéne változtatni. Utána mehet a munka. Egyébként pedig miért dolgozzon? Hogy sz*r fizetéssel tengődjön?


A szülőknek és a kedves hozzászólóknak is meg kell érteniük, hogy 6 év után a változás nem megy 1 hónap alatt. Ha látszólag megy is, akkor sem lesz tartós az eredménye és jön a további lecsúszás. Én is egy szakembert javasolnék. Gondolom még fennáll a helyzet. Etéren viszont nyugodtan lehet ultimátumot szabni.

2021. nov. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudom mindegyikőtöket érteni, igen, a tesódat is. Nem is vetem meg, mert nem akar egy sz.ros gyárban, mekiben robotolni, ahol percenként ordítják le az ember fejét. Lehet valami iskolai trauma is van a háttérben, amire a szülőknek kellett volna felfigyelni anno. De amúgy elmehetne a tesód akár éjjeli őrnek is, s akkor nem is kellene megszakadnia, pénze is lenne. Nem csak a gyár létezik, mint opció, s mégegyszer megértem, ha azt nem akarja, én se akarnám. Az itt válaszolókról inkább nem is írok semmit, nem lennétek jó szülők.
2022. jan. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!