Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá a fiamat,...

Hogyan vegyem rá a fiamat, hogy elmenjen nyári munkába dolgozni?

Figyelt kérdés
Szeretném, ha most, amíg kamasz végezne valami hasznos munkát is itthon, beleszokna abba, hogy milyen a munka világa. Ő nem akarja ezt, mert szerinte 3000ft-os napi bérért nem fog, ami valóban kevés, de nem érti, hogy nem ez a lényeg. A férjem úgy van vele, hogy őt nem érdekli.
2017. ápr. 11. 14:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%

Hat elkuldeni, vagy eroszakkal elrangatni nem tudod az biztos.

Ha mar ennyire nevelo celzattal tenned, de tojik a fejedre, mert kenyelmesebb neki otthon ulni, akkor annyit tudsz, hogy nyaron nem adsz neki zsebpenzt...csak akkor ha keres maganak oenzt, es azt kiegeszited. Vagy lemondod az internetet, telefont, nem tudom...hogy csak akkor tudja hasznalni, ha megkereste a ra valot. Mjad akkor ra jon mennyit er az a 3000 Ft-os napi ber, ha nem lesz egy vasa sem :D

2017. ápr. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
22%
Ne vedd rá. Ha számára felnőttként a munka világa kicsit is hasonlítani fog az éhbérért végzett betanított munkára, akkor köpj fel egyet a magasba és állj alá.
2017. ápr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
74%
hány éves? mi lenne a dolga? honnan jött a 3000ft?
2017. ápr. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
71%
Kényszeríteni nem tudod, de egyezségre juthattok, pl nem kell egész nyáron, és minden nap menni, hanem dolgozik kb egy hónapot, és a keresett pénzét megduplázzátok. Ha nem megy el dolgozni, akkor pedig nincs zsebpénz, nincs fizetős szórakozás, csak amire ő összespórolja a pénzt.
2017. ápr. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
3000 ft-ot a tescoban fizetnek diáknak 8 órában.
2017. ápr. 11. 15:19
 6/24 anonim ***** válasza:
81%
Az hülyesèg. A minimàlbèrt kötekesek megadni ès az jóval alatta van.
2017. ápr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%
Diák minimálbér 520 forint környékén van, 8 órában ez sehol nem jön ki 3 ezerre. De nem csak tesco van a világon.
2017. ápr. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
54%

3k Ft-t 8 óráért te soknak tartod?:D

Am kérdező én is melózok nyáron néha de napi 3000-t 8 óráért... Én sem tolonganék érte.

2017. ápr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálam azt csinálta anyám, hogy nyárra nem adott zsebpénzt, csak iskolaidőben havi x forintot. Ha azt elköltöttem, akkor utána nyáron vagy nyaltam a talpam vagy saját magam elmentem dolgozni.
2017. ápr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
73%

Nyilván, mint a gyerekek nagy része, ő is szeretne új telefont, laptopot, vagy bármi mást.

Rámutathatnátok, hogy megveheti magának, mert ti nem fogjátok.

Találhat normálisabb munkát is, de ha nem, akkor sem ez a jó hozzáállás.

Ha majd a minimálbérre mondja ezt, hogy ő annyiért nem fog dolgozni, akkor állhat sorban havonta 22500 ft-ért.

2017. ápr. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!