Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy viseljem el a kötekedő,...

Hogy viseljem el a kötekedő, mártírkodó tesómat aki vissza költözik a közös szobánkba?

Figyelt kérdés
Már nagyon kicsi korunktól kezdve öljük egymást, s mikor ki költözött az volt a legnagyobb megkönnyebbülés s boldogság amit csak éreztem... most viszont kénytelen vissza költözni pár hétre, én pedig teljes stresszben vagyok, ti mit javasoltok, hogyan kell elviselni egy irritáló embert akivel egy fedél alatt éltek? Az kevés hogy ne szóljunk egymáshoz...
2021. szept. 5. 22:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
31%
Szegény te.
2021. szept. 6. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
21%

Testvérek között természetes, hogy összekülönböznek. De, hogy nem szólni egymáshoz, már értelmetlen dolog. Mi lehet az a nagy dolog, amiért nem tudtok egymással kijönni.

Ki az idősebb? Hány év korkülönbség van köztetek? Megkérdeznénk a tesódat, neki mi lenne a véleménye rólad?

2021. szept. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Érettségi időszakban nem tudnék még dolgozni is s el költözni, megbeszélni pedig nem lehet, mert eddig sem sikerült... nem érti miért zavar az hogy a gesztusaimat, a személyiségemet s minden létező dologot amit teszek s ahogy teszek ha 0-24ben beleszól, kritizál az bosszantó.


Az amikor a fülem mellett szinte nyálaznak a barátjával az számomra hányinger keltő.


Ha állandóan panaszkodik s nyafog nekem az is idegesít, de ha szólok érte személyes sértésnek veszi s úgy csinál mint ha utálnám, mi bajom van vele, nekem milyen személyiség zavaraim vannak stb. Mindig eléri hogy mindenki szemében én legyek a gonosz ő pedig az ártatlan bárányka, az áldozat.


Érzéketlen vagyok mert máshogy már az állandó érzelmi manipulációt amit a családom csinál nem bírom elviselni, tudom hogy én sem vagyok jó testvér de már nem is akarok az lenni neki, az érzelmi terror amit le művelt velem gyerekként teljesen tönkre tette a kapcsolatunkat. Dolgozom a személyiségemen hogy kevésbé legyek ennyire szörnyű ember, de ha vissza jön s állandóan megint mindenbe bele szól, attól félek visszaesek abba a gödörbe ahonnan már azt reméltem ki másztam...

2021. szept. 6. 09:54
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Pár hetet ki lehet bírni. Amúgy meg meg kell neki mondani, hogy sajnos nem kedveled, mint embert, ezért te inkább kerülnéd a vele való beszélgetést. Nem kell részletekbe menni, meg személyeskedni, hogy ő ilyen meg olyan, meg ezt csinálja meg azt. Ha a szüleid rákérdeznek, akkor meg lehet modnani, hogy nem szereted, hogy folyton kritizál, és nem szereted hallgatni, hogy panaszkodik. De így tárgyilagosan csak. Legyenek tekintettel rád is, arra is, amit te érzel. És további vitákba meg provokációba nem beleállni, legfeljebb higgadtan rámutatni, amikor épp téged is érintene a dolog, hogy na, neked pontosan ezzel van bajod. Tesód meg fog sértődni így is, úgy is. De a te békéd is ugyanúgy fontos, ne csinálj belőle lelkiismereti kérdést, ne engedd magad zsarolni.
2021. szept. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!