Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Vegyem vissza öcsémtől az autót?

Vegyem vissza öcsémtől az autót?

Figyelt kérdés

Másfél éve eladtam egy autót az öcsémnek 1millióért és a mai napig sem fizetett érte semmit. Nem egyeztünk meg konkrét időpontban, hogy mikor fizeti ki, csak majd ha lesz pénze. Nyáron mondtam neki, hogyha nincs pénze akkor adok neki munkát és ledolgozza lassan, de sorra mindenre volt kifogása. 300 eurót letudhatott volna egy 2napos munkával, ha hozott volna németből traileren egy autót, pont szabadságon is volt, de visszautasította mert nyaralni ment inkább. Később hívtam segíteni napelemeket szerelni a tetőre, akkor az volt a kifogás, hogy tériszonya van. Legutóbb favágáshoz hívtam, most pedig véletlenül fáj a dereka.

Már kezdem azthinni, hogy nem is áll szándékában kifizetni az autót.



2021. nov. 8. 19:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Szerződést írtatok?
2021. nov. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Vedd vissza.

Mondd meg, hogy van rá vevő. Ha ki tudja fizetni az egy millát, akkor az övé, különben eladod.

2021. nov. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Én visszavenném, mert szemmel láthatóan nem töri magát, hogy kifizesse. És nem lenne lelkiismeretfurdalásom.
2021. nov. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem adtad el neki ténylegesen adásvételivel, csak odaadtad neki, akkor igen. Holnap bekopogsz hozzá, és megmondod, hogy nem fizetett, most haza viszed az autót. Ha nem tetszik, rendőrt hívsz rá.

Oké, drasztikus vagyok, de tudod az ilyen xarrágók semmiből nem tanulnak. Legyél erős, mert könyörögni fog, utána meg minden xarnak elhordani.

2021. nov. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
2#+1
2021. nov. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%
Egy fehér Passatról beszélsz? Durva lenne ha ismernélek :D
2021. nov. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
37%

6

Te vagy a testvér? Ha nem, akkor tök mindegy, hogy ismered e. Ha meg igen, már állhatsz is vele a tesóhoz. :D

2021. nov. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Egy ötös golfról van szó és papíron még az enyém. Ha most visszavenném is csak buknék rajta az amortizáció miatt. Kb 15ezret ment vele és minden amit költött rá kimerül egy olajcserében.
2021. nov. 8. 20:32
 9/22 anonim ***** válasza:
86%
És is elnézőbb lennék a helyedben ha a testvéremről van szó,de ha ilyen a hozzáállása a dolgokhoz,akkor nem érdemel jószívűséget.Oda kell menni és megmondani neki kerek perec,hogy mi hol mennyi és hány méter.
2021. nov. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ha most visszavenném is csak buknék rajta az amortizáció miatt."


Ha buksz rajta is többet kapsz, mint a nagy büdös emmit. Mire jó a jó szíved, ha csak ártasz vele magadnak? Legyél észnél. Vedd vissza.

2021. nov. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!