Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek most jogos a két...

Szerintetek most jogos a két testvér viszálya?

Figyelt kérdés

Anyukámékról és keresztszüleimről van szó.

Van közös néven egy telek. Mi messze lakunk tőlük.

Kitalálták, hogy művelni akarják. Felhívták anyukámat belemegyünk -e, hogy lemondanak anyáék a részükről. Mondta anya kérdezze meg apukámat, mert az ő nevén van és keresztanya az ő testvére.

Már ez nehezére esett k.anyának, mert azt hitte anya rögtön igent mond. Elég nagy földről van szó.

Aztán csak felhívta apát, aki igent mondott, mert tudja, hogy ő nem fogja gondozni azt.


Aztán k.anya elküldte postán a szükséges hivatalos iratokat, amit apának alá kell írnia.

Mondta k.anya minél hamarabb írassa alá.

Kb. Kedden vagy szerdán jött meg a postán az irat. De anya megbeszélte apával, hogy majd csak hétvégén írják alá, mert apa akkor van otthon. Sajnos munkája miatt, ő csak hétvégén van otthon. Szombat, vasárnap.


Aztán végül hétfőn tudta volna anya postázni, de én kicsit belekavartam, mert mondtam, hogy majd én úgyis utazom oda, mert ez egy másik megye. Majd én beviszem k.anyának szívesen, legalább találkozom vele.


Aztán k.anya nagyon megharagudott anyukámra. Mikor átadtam neki, akkor teljesen fel volt háborodva, hogy anya ismeri apa aláírását miért nem hamisított, elküldhette volna már múlthéten akkor, csak nem akarta, meg hogy neki már kedden kellett volna, én meg szerdán vittem ugye.

Mert hogy kedden adták le a kérelmet valami föld támogatáshoz, amihez kellett volna már ez a papír.


És teljesen elkeseredtem. Anyának nem mondta k.anya, hogy keddre kell, csak hogy minél hamarabb.


Az tény, hogy van, hogy anya aláír apa helyett, mikor pl. A netet vagy valami hülye számlához kell meghatalmazás, de ez nagyon hivatalos doksi és azt gondolta, hogy ezt nem hamisítaná szívesen, persze a kutya se nézi.


Na mindegy. A lényeg, hogy nem szeretném, hogy szarba legyenek. Nincs nekem más rokonom.. se nagyszüleim, csak ők, meg az 1 tesóm.

Meg amúgy anyáék se akarnak rosszba lenni velük, de hát csak a maguk igazát fújják.


Most gondoltam elmennék keresztékhez.karácsonyra felköszönteni őket, mert megint utazom suli miatt, de így kedvem sincs...


Meg most megosztott egy hülye posztot is a facen k.anyám, egy idézetszerűt, hogy a gyerekedet akkor ismered meg igazán mikor felnőtt, a testvéredet öröklésnél ismered meg igazán, blabla..


És azt gondolom ez elég csúf és nevetséges és gyerekes, hogy még a facera is megosztja ezt. Burkoltan.


Azt gondolom mindenki a maga dolgával foglalkozik, anyának is van elege. Délutános volt azon a héten, mindennap 9-re ér haza, 11-kor meg indul otthonról, alszik, eszik, ennyiből áll a napja, de azt már nem kérdezné meg, hogy dolgozik, hogy van.

Mindig csak akkor kell a másik mikor segítség kell és ez szerintem szomorú.


Na mindegy, segítséget szeretnek kérni. Hogy hibás e szerintetek anyukám.

Orulnek, ha azt irnatok nem es akkor kicsit megnyugodnek, de persze keresztek bosszusagat is megertem, de szerintem hamarabb kellett volna akkor elpostazniuk a papirt mikor tudjak jol, h apam csak hetvegen van otthon+ meg kellett volna mondaniuk, hogy mikorra kell pontosan napra.



2021. dec. 30. 15:44
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Akkor simán tűz közelben van, ha esetleg valami szanálás téma vagy hasonló gyors és könnyű haszonszerzési lehetőség van.
2021. dec. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!