Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit találjak ki, hogy ne...

Mit találjak ki, hogy ne kelljen elmennem a nővérem meglepetés szülinapi partijára?

Figyelt kérdés
A nővérem párja találta ki, és hívott meg engem is, de semmi kedvem nincs elmenni. Már csak azért sem, mert olyan embereket hívott meg, akiket nem ismerek. Meg elég antiszociális vagyok. A harmadik, hogy egyszer már úgymond szükebb körben megünnepeltük a nővérem születésnapját, fel is köszöntöttem, adtam ajándékot stb. Ez egy héttel a szülinapja után lesz, és főleg a tágabb ismerőseinek lenne. De nem értem a nővérem párját, hogy nekem miért kellene ott lennem? Sehogy nem tudom elképzelni ott magam, (egy puccos étteremben) ahová meg lettünk hívva. Eddig ilyen partijai nem voltak neki, se nekem szüketésnapunkkor. Szükebb körben tartottuk ezeket az ünnepnapokat.

2022. jan. 16. 08:56
1 2 3
 11/24 kovpet ***** válasza:
98%

Nem tudom, voltatok-e már puccos étteremben, de én sem érzem jól magam ott. Szerencsére kevésszer kellett eddig ilyen helyre mennem (konkrétan egyszer), de egy is sok. Nekem sem a világom. Alapból nem szeretek öltönyben enni, de a sok sznob újgazdag is taszít. Köszi, nem.



"szeretem a tesómat, ennyit meg tudok tenni érte"


Tudnék, de én inkább nem ennyit, hanem annyit teszek meg érte.

2022. jan. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
3%
hehe
2022. jan. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező, mondj igazat. Nem is értem miért ennyire alap hazudozni sokaknak ezen az oldalon.
2022. jan. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
20%
mert amellett, hogy önző még egy kis gyáva is, mert az bezzeg számít, hogy mit gondolnak róla
2022. jan. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
94%
Én meg azt nem értem, hogy sokaknak miért alap az, hogy kínlódni kell bármilyen eseményen bárkinek a kedve miatt.
2022. jan. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
92%

Attól függően, hogy mennyire vagytok jó kapcsolatban és mennyire lehet velük őszintének lenni:

1. Megmondod az igazat, hogy nincs kedved odamenni és már felköszöntötted. Ha olyanok, megértik.

2. Ha nem olyanok, akik megértenék, akkor egyszerűen beteg leszel.

3. Beugrassz pofavizitre egy fél órára aztán eljössz valami indokkal.


Ha ez egyik sem jó és megsértődnek, akkor nem kell erőltetni velük a kapcsolatot. :D Csak azért mert a szerencse beledobott egy családba nem jelenti azt, hogy azokkal az emberekkel jól is fogod/kell érezni magadat.

2022. jan. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy én megértem a kérdezőt, én is feszengek nagy társaságban idegenekkel és nem tudok olyan könnyen feloldódni és elbeszélgetni bárkivel. Aztán meg kapom a 'de csendes vagy' beszólásokat. Hát kinek jó ez? A másik félnek is csak kellemetlen. Miért kell ezt erőltetni? Vannak ilyen emberek. És ennek semmi köze ahhoz, hogy mennyire szeretem a családomat. A nővérének mennyire lenne attól jobb, hogy ő ott szorong és kényelmetlenül érzi magát?

De egyébként szerintem így volt illendő, hogy téged is meghívtak. Az lett volna furcsa, ha mindenki mást igen, téged meg nem.

2022. jan. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
72%
Udvariasságból hívtak meg. Semmi több. Ha meg nem hívnak, akkor azért rinyálsz.
2022. jan. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Az se mindegy, hogy önfinanszírozó e a puccos buli vagy sem?

Nekem is van olyan barátnőm akinek a gazdagabb barátnők mindig a legdrágább helyre rendezik a partikat DE önfinanszírozásra. Volt egy-két olyan aki elment egy koktélos bulira és egy üveg vizet nem tudott venni magának az ott messze gáz volt. Én általában pénztárcától teszem függővé, hogy elmegyek e vagy sem. Legutóbb még valami nem egyszerű öltözködési etikett is volt… nyilván nem melegítőbe megy az ember étterembe, de azt a fajta elegáns mércét én meg sem tudtam volna ugrani.

2022. jan. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
81%
Fogd a covidra. Tesztre vársz,munkatársad melletted pont most lett pozitív vársz pár napot h tuti tünetmentes vsgy stb...
2022. jan. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!