Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetnék ebben a helyzetbe...

Mit tehetnék ebben a helyzetben? Esküvő testvér téma

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy 6an vagyunk testvérek, de csak 2-vel tartom a kapcsolatot. Az egyik nővérem mindig is tartotta a többivel a kapcsolatot, ezért pl tudom hogy melyikkel mi van. A párom megkérte a kezem 5 év után és 2 hónap múlva lenne az esküvő. Az a helyzet hogy én a 2 testvéremen kívül nem szeretném a többi testvérem meghívni viszont anyós meg erőlteti hogy ez új kezdet lehet a régi kapcsolatunknak a testvéreimmel.

Párom mindkét oldallal egyetért, de nem várja el hogy az legyen amit anyós akar. Az itt a probléma,hogy részben persze megértem,de nem az én nagy napomon akarom ezt lejátszani. Ezt el is mondtam,de sajnos a 2 testvérem közül egyik sem ért egyet velem. Tényleg ekkora nagy bűn az ha én nem szeretném őket az esküvőnkre meghivni?Volt már valakivel hasonló?



2022. márc. 22. 22:40
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
28%
Hacsak nem tettek valamit ellened, akkor nincs okod nem meghívni őket az esküvődre vagy nem tartani velük a kapcsolatot.
2022. márc. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
54%

Mibe kerül, ha meghívod őket?

Ha nem jönnek el, az ő bajuk, de te legalább mindent megtettél, és akkor kiderül, akarják-e tartani a kapcsolatot vagy sem.

Te meg moshatod a kezeidet.

2022. márc. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Katona Dius ***** válasza:
92%
A saját esküvődre azt hívsz meg, akit akarsz. Attól, hogy közeli rokon, még nem jelent azonnali meghívót. Én is kihúztam pár rokont a listából (bár nem testvért, az igaz). Volt is sértődés, azóta is van. De nem bántam meg.
2022. márc. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Igazából 2 rosszabbra tért (drogoznak). Az egyik nagyon nem tud viselkedni. A 4.pedig mióta összeszedett egy férfit és szült két gyereket (akikről lemondott) és gondoltam hogy elvállalom a két gyerek nevelését,azzal fenyegettek hogy ők tudják mikor járok munkába és nehogy megöljenek.

Szóval egyiket sem ok nélkül nem

akarom meghívni.

2022. márc. 22. 22:53
 5/30 anonim ***** válasza:
99%
Én ilyeneket nem hívnék meg. És ha a két testvér, akikkel tartod a kapcsolatot, még ezt helytelenítik, akkor őket sem kéne.
2022. márc. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem se kéne hivni öket
2022. márc. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
93%
Eszedbe ne jusson meghívni őket. Már azt sem értem, anyósnak miért kell ez ügyben véleményt nyilvánítania, nem még erőltetni az akaratát. Ne legyen igazam, de szerintem direkt várná, hogy cirkusz legyen, onnantól élete végéig rakná a bogarat a férjed fülébe, hogy honnan választott párt. Ne hívd meg őket és ne hagyd, hogy bárki beleszóljon. Mondd, hogy a te esküvődre majd te eldöntöd, kit hívsz és kit nem. Nem kell, hogy megismerje a balhésabb családtagjaidat. Ők nem te vagy, mégis támadási felület.
2022. márc. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
97%
Anyósnak semmi beleszólása. Ha "erőlteti", ignoráld vagy pattintsd le valami frappáns válasszal.
2022. márc. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
4%

"Eszedbe ne jusson meghívni őket. Már azt sem értem, anyósnak miért kell ez ügyben véleményt nyilvánítania"


Írja egy mindenkinél elhatározottabban véleményt adó névtelen ismeretlen aki nem tud a témában és az emberekben semmit semmiről. Milyen irónikus.

2022. márc. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
97%

Anyósodnak mi köze ehhez? Egy pillanatig ne ingasson meg az elhatározásodban!

Engem jobban zavar, hogy a párod nem áll ki érted az anyjával szemben, és mondja azt, hogy ebbe semmi beleszólása nincs, illetve az, hogy ezen te elgondolkodsz. Anyósod gondolom mindenbe beleszól, és fog később is, az életeteket is megkeseríti majd, ha nem szabtok határokat. Meg kell mondani neki, hogy nem, és a fiának ezt sűrűn kellene gyakorolnia.

2022. márc. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!