Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Irigy vagyok a testvéremre,...

Irigy vagyok a testvéremre, de jogosan?

Figyelt kérdés

Nagy korkülönbség van köztünk (13 év). Ő most 17 éves és szüleink felajánlották neki, hogy ha szeretné, kifizetik a jogsit neki. Én 2 éve csináltam meg az enyémet, mert nekem sosem ajánlották fel. Albérletet fizetek és mellette így gyűlt össze a pénz. Igaz, akkor már 28 voltam, de nem ajánlottak ennek kapcsán semmilyen támogatást. Most meg húgomnak simán. (Az anyagi helyzetük jó, nem arról van szó, hogy akkor nem volt nekik pénzük, most meg van.)


Vagy pl. mikor húgom ballagott általánosból, akkora szám volt, az egész családot meghívták, kertiparti, drága ajándékok, nekem a diplomaosztómon nem volt ekkora buli.


Vagy amikor magántanár kellett neki, 3 tárgyból is járhatott. Én akartam járni nyelvtanárhoz nyelvvizsgám előtt, persze, megmondták, hogy minek az, elég a tanóra.


Amúgy húgommal nem rossz a kapcsolatom, de már nem tudok szívből örülni semmi sikerének, mert mindig eszembe jut, hogy bezzeg nekem nem adatott meg, engem leszartak.


Jártam terápiára is, jobb lett, de mindig történik valami és megint előjön bennem az érzés, hogy irigy vagyok, hogy velem nem viselkedtek így a szüleim. Igazságtalannak érzem. Jogosan? Hogyan tudnék túllépni ezen?



2022. jún. 5. 13:24
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
16%

Szia

Lehet azért mert ő lány (ha fiú vagy akkor azért mert lány , ha lány vagy akk nem) Ha lány vagy,akkor tényleg igazságtalanság ez,de lehet régebben még más véleménnyel voltak ezekről a dolgokról.Most meg azért más a világ,legtöbb gyereknek fizetnek sok mindent a szülők.Nyugodtan ezt a szüleidtől is megkérdezheted,hogy mért tesznek így a hugoddal,mert veled nem így csinálták.

2022. jún. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%

Én anyukám első házasságából vagyok, majd a második férjétől lett egy közös gyerek, húgom, féltestvérem.

Az én ajándékok általános iskolai ballagásra az volt, hogy kaptam új ruhákat, ami majd szeptemberben jó lesz (amit egyébként is minden normális szülő megvenne a gyereknek), húgom mobilt, pénzt meg ilyesmit kapott. Es ilyesmi végtelen sora.

Borzaszto volt. Nem voltunk szegények, csak épp mostoha apám dolgozott, ő hozta a pénzt, és ő a “kakukkfiokara” nem akart költeni. Mondjuk anyám meg nem szólt.

37 éves vagyok, semmilyen kapcsolatot nem tartok velük. Tesommal se.

Szóval ismerem az érzést.

Nekem emiatt nem lesz másik gyerekem, csak ez az egy, mert nem akarom megkockáztatni, hogy bármennyire is meg legyen különböztet e egyik vagy másik.

2022. jún. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
98%

2. Vagyok.

Ugyanez, diplomaosztomra semmi. Haza mentünk, értünk ág előző napról maradt pörköltet, majd utána menni kellett takarítani (egy ilyen zimmer frei jellegű apartman hazat üzemeltetett a családom, és aznap pont váltás volt).

Tesomnak általános ballagásra 20 ember étteremben.

Veszett nagy fájdalom ez, akármilyen nevetségesnek is hangzik.

Volt, hogy vittem haza gimiből év végén a szép bizonyítványt, mostoha apa meg se nézte, csak annyit mondott: most ájuljunk el?

Rossz ember volt.

2022. jún. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

1-es, én is lány (nő) vagyok. De ha férfi lennék sem lenne mentség a nemem.


2-es, a ballagásos sztori ugyanez! Én is kaptam ruhákat, meg egy használt forgószéket tanuláshoz. Húgom telefont, pénzt, ékszert és utazást!

Remélem, olvassák ezt azok is, akik szerint a testvér hatalmas nagy kincs. :/

2022. jún. 5. 13:39
 5/30 anonim ***** válasza:
18%
Valószínűleg a nagy korkulonbseg miatt van az egész. Ahogy az idő múlik, változik minden, q szüleid is ahogy látják a dolgokat. Ma már fontosnak látják a különórát, a ballagást. A jogsiban anyagilag szerintem egyértelműen azért nem segítettek, mert te már felnőtt vagy, q húgod meg gyerek
2022. jún. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
31%

"Remélem, olvassák ezt azok is, akik szerint a testvér hatalmas nagy kincs. :/"


Hja, mert olyan nem is lehet ugye, hogy jó a kapcsolata valakinek a testvérével....Neked xar, de sokan vannak, akinek nem az. Nekik evidens, hogy bizony a testvér kincs - ahogy neked evidens, hogy zsigerbol utálod, a kivitelezés csak segít megindokolni

2022. jún. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
32%
Ez nem irigység és el nem tudom képzelni, hogy miért jársz terápiára egy teljesen jogos érzés miatt. Mégis mit tud tenni a terapeuta, felkeresi a szüleidet és szétveri őket, amiért így viselkednek veled? Nem? Mert akkor értelme nulla. Teljesen jogosan érzel így és ha a testvéredben egy szemernyi gerinc is lenne, akkor megmondaná a szüleidnek, hogy ha nem bánnak veletek egyformán, akkor neki se nyalják a fenekét. Ez egyszerűen vérlázító, én szóba se állnék ilyen emberekkel! És nem az anyagiak miatt, hanem maga a bánásmód. Undorító!
2022. jún. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
5-ös, bizonyára így van. A jogsis dologra szerintem nem mentség a korom. Munkatársam egyidőben kezdte velem a jogsit szintén 28 évesen és neki kifizették a szülei. Nekem sosem ajánlották fel, sem 18, sem 28 évesen, pedig megtehették volna.
2022. jún. 5. 13:50
 9/30 anonim ***** válasza:
21%
De azok az ő szülei. Vannak, akik lakást kapnak, vannak akik otthon élnek még 40 évesen is és vannak, akiknek már 16 évesen dolgozni kell. Más szülője és élete nem releváns.
2022. jún. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
77%

"Hja, mert olyan nem is lehet ugye, hogy jó a kapcsolata valakinek a testvérével...."

Hát nem is. 40 évet éltem, de én még nem láttam olyan testvéri kapcsolatot, amire azt mondanám, hogy na, ez már valami. De biztos te ilyen csodás testvér vagy, amikor már a pár sor alapján is ütni való prosztónak tűnsz.

2022. jún. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!