Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan vagyok...

Szerintetek jogosan vagyok úgymond féltékeny a testvéremre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Félreértés ne essék,nincsenek elvárásaim, beletörődtem az alábbi helyzetbe és nagyon szeretem a családom és mindent megteszek értük. Csak kíváncsi vagyok én vagyok-e ennyire "féltékeny" vagy jogosan érezhetem-e ezt?! 21éves lány vagyok. Nem igazán tudtam a gimi után mi szeretnék lenni, ezért anya javaslatára elmentem egy FSZ képzésre, amit bár már az elejétől kezdve nem szerettem úgy neveltek hogy amit elkezdek fejezzem is be. Ez alatt a két év alatt dolgoztam folyamatosan,de ugye koliban laktam, fizettem a kolit , kajára költöttem, néha szórakoztam, néha. Most végzek a képzéssel , ami sajnos nem is piacképes és a szüleim kijelentették, hogy nem támogatnak agyagilag a továbbtanulásban és a jogosítványban sem. Nincs ezzel semmi probléma, diákmunkából előbb utóbb meglesz rá a pénz, de az ikertesómnál más a helyzet. Ő informatikát tanul,most végez, anyáék fizetik a jogsit neki, és kocsit is kapott, sőt már az is megvan, hol fog a jövőben lakni, pedig itthon aztán nem is látom, nem hogy anyámék. Lehet mondani hogy féltékeny vagyok, de eddig mindent egyedül csináltam, a barátaim kocsival mennek mindenfele, gazdálkodás menedzsment képzésre járnak és kocsit rosszul érzem magam, hogy nekem ez nem sikerül, vagy ha fog , kicsúszok az időből. Amiben tudok , segítek itthon, mosok, takarítok, főzök... A másik az, hogy eléggé önbizalomhiányos vagyok és a szüleim sokszor a fejemhez vágták, hogy nem vagyok erre meg arra képes, és már nem is tudom , mit tanulnék ami érdekel is , meg lehet belőle élni és ingyenes.
2018. márc. 21. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én elhuznék a lehuzo közegből,látszik h te vagy a lány aki nem értékes..
2018. márc. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Te ebben a történetben a ctrl+v vagy. Sokszor van ez így az ikrekkel, egy gyerekre terveznek, kettő sikerül. Úgy gondolom, hogy elég értelmes lány vagy, hozd ki a helyzetedből a legtöbbet, és légy büszke arra, amit eddig és ezek után elérsz!
2018. márc. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos be kell látni, hogy bizony a szülők kivételeznek némelyik gyermekükkel, és előfordul, hogy jobban is szeretik a másikat. Te sajna pont nem a kedvencük vagy.

Ez ellen nem tudsz mit tenni, ha ezekre a különbségtevésekre nem jöttek rá maguktól (kocsi&jogsi stb), akkor szerintem már az elbeszélgetés sem segít nálluk.

Egyedül a beletörődés amit tehetsz, vagy mindent amit eddig tettél (illetve továbbtanulás), 150%-ban viszed véghez. Hátha ebből rájönnek, hogy te sem vagy selejt, és bizony te sem érsz kevesebbet a tesódnál. Ha a végén a fejükhöz kapnak, akkor meg te döntöd el, hogy érdemes-e tovább foglalkozni a szüleiddel.

2018. márc. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
figyu, ne segíts be nekik. Mert azt tapasztalom, hogy mindig!az a gyerek van lekezelve aki mindent megtesz(hisz meg lehet vele tenni) és mindig az van csodálva aki magasról le tojja a szüleit(mivel küzdeni kell az ő szeretetéért ezért mindent meg is kap). Ne gürizz és viselkedj úgy mint a tesód, és meglátod változás lesz.
2018. márc. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
A rossz testvéri kapcsolatok háttéreben 90 % ban az ilyen szülő áll. :(
2018. márc. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi az az FSZ képzés?


Egyébként én a helyedben sarokba szorítanám őket és megkérdezném, hogy a testvéremnek miért fizetnek mindent, miközben nekem semmit. Csak kíváncsiságból, engem tényleg érdekelne, hogy erre mit mondanak.

Tenni nem sokat tudsz, keress teljes munkaidős állást. Ha nem a szakmádban, akkor máshol. Még egy gyárban is jobban keresel, mint diákmunkával.

Tedd szépen félre, aztán minél előbb menj albérletbe. Nem fogsz lemaradni semmiről, nincs mindenki olyan helyzetben, hogy mindent a feneke alá tegyenek, ez van. A többség nem ér célba 21-22 évesen.

Otthon meg ne segíts annyit, persze hogy lenéznek, ha annyit dolgozol a házban, mint egy cseléd, és mindent megcsinálsz helyettük.

Pláne ilyen embereknek ne tegyél szívességet, akik így bánnak veled.

2018. márc. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Nekem is van ikertesóm és eskü rossz ilyet hallani :(. Ne a tesódra haragudj erről ő nem tehet, a szüleid indokolatlanul ő vele jönnek ki jobban, de mutasd meg nekik, hogy te is tudsz olyan jó lenni mint ő hiszen ikrek vagytok. Remélem azért tesóddal jó a kapcsolatod ennek ellenére. Esetleg beszélj erről vele, mert a kommunikáció hiány nagyon sok problémát okoz és lehet akkor ő is belátja ezt. Csak egymásra számíthattok, ha már a szülők ennyire ki közösítettek téged.
2018. márc. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%

Ne legyél úgymond féltékeny,járd a saját útad,és majd nézzd meg tesót 5-10 év múlva,hol lesz,és Te hol leszel!

Aki többre viszi,az Te leszel, ezt most boritékolom!

Úgyhogy csináld tovább amit eddig,teremtsd meg magadnak amire vágysz,amit el akarsz érni. Sok sikert kívánok.

2018. márc. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, igen, a leírtak alapján érthető, hogy így érzel. Viszont lehet, hogy később "hálás" leszel nekik, hogy mindent önerőből kell elérned.
2018. márc. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!