Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan vagyok kiakadva a...

Jogosan vagyok kiakadva a testvéremre?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy vasárnap délután szólt, hogy szerdára le kell adnia egy jó adag műszaki rajzot, különben megbukik. Állítása szerint azért, mert ő nem tudja megcsinálni. Gondoltam segítek, én is tanultam valamikor, hátha együtt hamarabb készen leszünk. A történet aztán úgy alakult, először is szembesültem a tudattal, hogy a több tízezer forint értékű rajzeszközeimet egy az egyben elhagyta, vagy széttördelte éppen, tehát romon van minden cuccom... Majd pedig, mint aki jól végezte dolgát, rám hagyta az egész rajzolni valót, és elment a haverjaival kocsikázni. Szét tudtam volna robbanni az idegtől. Én is éjjel-nappal dolgozom, a héten szabadságon vagyok ugyan, de hétvégétől nekem is vizsgáim vannak, amiért kemény százezreket fizetek évente!!! Arra sem volt képes, hogy legalább néhányat elkezdjen mellettem csinálni, és miközben én is dolgozom, segítsek neki. Erre, kedden hazahozott még egy kupaccal, amire én azt mondtam már nem vagyok hajlandó megcsinálni... Érdekes módon, megoldotta! A maradékot befejeztem, és innentől kezdve nem érdekelt a dolog.

Ma kiderült, még kettő kell, de ezeket már rábíztam, ha kellett, szóban segítettem.

Teljesen kiakadtam, és össze-vissza szidtam, hogy rég megoldhatta volna, ha nem mindent az utolsó pillanatra hagy, és legalább ne hazudozna, hogy nem tudja megcsinálni, ha egyszerűen csak kihasznál... A szüleim meg csitítgattak, mert nekik meg totál beadta a "nemtudom" témát, és még őt védték... Mert nekem az a dolgom, hogy segítsek! Amit nagyon szívesen meg is teszek, ha nem az én jelen pillanatban szó szerint drága időmmel szórakozik, mert trehány volt, közben meg épp a lábát lógatni van kedve...

Most akkor kinek van igaza? Én lennék a hülye, meg önző?!



2012. jún. 13. 19:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen te lennél a hülye :D, mert hagyod magad kihasználni. A rajz cuccokat kellett volna legeslegelőször behajtanod rajta.
2012. jún. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy a hülye, hogy megcsináltad. Én amikor lelépett akkor szépen küldtem volna neki egy SMS-t, hogy most fejeztem be.

Ha viszont bevállaltad és megcsináltad, akkor ne mérgelődj utólag

2012. jún. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Áh, az én öcsém is ilyen, igazi szociopata, kihazsnál minden embert.

Sajnos a szüleid hibája ez, nálunk is ez van, ő a kistestvérkéd, segíts neki, stb.


Ezek ellen sajnos az a legjobb stratégia, ha hagyod a francba, legközelebb jön valami kéréssel:nem érek rá, bocs. Kedvesen, indulat nélkül le kell rázni.:(

Szüleidet meg úgy fogja továbbra is idomítani, ahogyan akarja.

2012. jún. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Testvérség ide vagy oda, én ütném rúgnám amíg mozog...
2012. jún. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Közöld vele, hogy ettöl kezdve te a saját dolgodat végzed, ö meg az övét, és mindenki a saját cuccait használja.

Ha neki nem tetszik, akkor az az ö baja. Szerintem ideje, hogy a felelöséget vállaljon a saját életéért.

2012. jún. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Na ez az, hogy azért kettős érzelmű, mert mégis csak a "kistesó", még ha egy fiatal felnőttről is beszélünk... És persze, hogy segítek, ha tényleg nem tudja. Bennem akkor tudatosult igazán a dolog, hogy átvágott a palánkon, mikor tegnap-ma nyugodtan le tudott ülni rajzolni, csak közben tette a hülyét...
2012. jún. 13. 20:20
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves 5. válaszoló!

Így tettem végül, higgadtan, nyugodtan közöltem vele, hogy innentől nem érek rá, felőlem azt csinál, amit akar, én nem vagyok hajlandó a piti dolgai miatt esetlegesen újra vizsgázni.

2012. jún. 13. 20:21
 8/13 anonim ***** válasza:

# 4

Hú, hogy én ezt hányszor éreztem.


Az én öcsém is ilyen, az ilyen egy igazi féreg, kihasználja a jóindulatodat!

Ha nem vigyázol egész életedben ezt fogja csinálni.

Elég, hogy a szüleidet az ujja köré csavarta,

ne dőljél be a "testvéri kötelék" dumának. Hidd el ő simán hagyna a szarban, akármi történne Veled. Tapasztalatból írom ezt.

2012. jún. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az 5. vagyok mégegyszer: már csak azért is tarts ki emellett, mert különben csak ártasz neki. Egy egyetemre járó valakinek az elsö számú kötelessége a tanulás, és ha ebben úgy segitesz, ahogy az emlitett esetben, akkor megszokja, hogy nem neki kell megdolgoznia az eredményért. Ez késöbb a munkahelyen igen sok bajt okoz majd, ezért jobb már most leállitani, és rendes munkára "kényszeriteni"
2012. jún. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én már ott hagytam volna a fenébe ezt a SEGÍTÉS dolgot, amikor az öcskös elment úriasan kocsikázni a haverokkal, mert az nem segítés, hogy te dolgozol helyette.

A rajzeszközöket pedig behajtanám rajta.

2012. jún. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!