Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kéne, hogy érdekeljen a...

Kéne, hogy érdekeljen a kisöcsém élete? Inkább csak irritál.

Figyelt kérdés

Én már felnőttkorú lány vagyok, öcsém még csak 7 éves. Az a helyzet, hogy nem érdekel, és egyenesen untat, mikor anyámék, nagyim vagy akárki random elkezd róla mesélni. Most ez van vele, most az van vele, most ezt csinalta, most azt csinálta. Mutogatják a képeit is. De szimplán nem érdekel, és egyenesen idegesít. Mindig mutatom a kamu érdeklődést, hogy ne bántsak meg senkit. De úgy önmagában öcsém sem érdekel, de mivel engem valami példaképének néz, folyamatosan rajtam lóg. Mindent is meg akar nekem mutatni, mindent is velem akar csinálni, ha náluk vagyok (nem élünk együtt), akkor nem mehetek el tőle még csak a boltba se, mert hatalmas hisztit meg sértődést levág, hogy velem akar jönni. Tényleg, sehol nem szakad le rólam, az udvarra nem mehetek ki egyedül, de még ha wc-re megyek, akkor is beáll az ajtó elé. Valószínűleg azért is irritál ennyire mikor a családom mesél róla, mert mikor itthom vagyok, akkor is azzal kell megküzdenem, hogy a gyerek a nyakamban van 0/24 és elküldeni se tudom, mert nem tagít. Nincs magánszférám, úgy érzem. Nem tudom.

Nem szeretem a gyerekeket, nincs hozzájuk türelmem, és öcsém miatt ezt különösen megéreztem az elmúlt években. Tudom, hogy rossz testvér vagyok valószínűleg, mert őszintén szólva kezdem azt érezni, hogy én csak bébiszitternek kellek, és csak azért várnak haza, mert amíg öcsém matricaként van rám ragadva, addig sem megy a család idegeire.



2022. jún. 23. 12:19
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
70%
Valószínűleg a nagy korkülönbség miatt nem alakult ki részedről kötődés. Ezzel nem tudsz mit kezdeni, főleg ha nem is szereted a gyerekeket. Amit tudsz tenni, hogy a sarkadra állsz, és megneveled az öcsédet, ha már felnőtt, különélő, önálló nő vagy. Vagy nem mész haza látogatóba.
2022. jún. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
71%
Minek jársz haza.
2022. jún. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
87%

Valószínűleg az a gond, hogy nem szereted a gyerekeket.

Azért a saját kistestvérét általában szokta szeretni az ember. Aranyos, hogy példaképnek néz és szeret veled lenni. Ennek mások inkább örülnének.

És ennek nincs köze a korkülönbséghez. Ismerősi körben is van sok eset, ahol a nagyobb testvér már szinte nagyobb tini volt, amikor a kicsi megszületett, és sok helyen teljesen jó a kapcsolat, mennek együtt programokra.

2022. jún. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
2#, attól hogy nem velük élek, még náluk is vannak dolgaim, és szeretném látni a családomat azért minimum 1 hónapban 1x.
2022. jún. 23. 13:04
 5/31 anonim ***** válasza:
89%
Hivatalosan nem kéne, de illene. Más téma, ha nem megy. Te ilyen beállítottságú vagy. Engem se érdekel a dagi, 12 éves unokatesóm. Egyenesen irritál. Nem tartom aranyosnak, se okosnak. Pedig jólnevelt és jól tanul, de valahogy számomra mégis hiányzik belőle a szikra, ami talpraesett kölyökké teszi. Mert szó sincs róla, hogy minden gyereket kollektívan rühellek, de sajnos 1 kezemen összeszámolom, hogy hány gyereket tűrök el magam mellett.
2022. jún. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
10%
Mindent is...😑😑😑
2022. jún. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
83%

Egy időben velünk is ezt csinálta az öcsém. Köztem és közte 8 év van, idősebbik öcsém és közte 6 év. Nagyon nehezen lehetett (csúnyán fogalmazva) lekoptatni magunkról, igazából még mai napig azt csinálja, hogyha szólok valamiért másik tesómnak/valamit meg akarok neki mutatni, akkor rögtön jön ő is, attól függetlenül, hogy az ő nevét nem hallotta. Igen idegesítő tud lenni. Most 9 éves, remélem ez idővel változik.

Kérdező, megértem a helyzetedet. Én sem kifejezetten vagyok oda a gyerekekért, van egy olyan pont, amikor már nagyon sok az egész. Mit tudsz tenni? Esetleg beszélhetnél a szüleiddel, hogy valamit kezdjenek az öcséddel, hogy legalább egy szabad percet hagyjon neked, hiszen te is pihenni jász haza, nem babysitter-kedni.

2022. jún. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
29%
Később majd szarul fog esni, hogy visszakapod ezt tőle. Én is így vagyok az unokatesómmal, már bánom, hogy gyerekkorában annyira utáltam vele játszani, most le se szarja a fejemet, igaza is van.
2022. jún. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
84%

Ne érezd rosszul magad emiatt, attól még, hogy valaki a rokonod, testvéred stb. nem "kell" vele kötelezően jól kijönnöd vagy szeretned. Mellesleg nálatok baromi nagy korkülönbség van, tehát teljesen érthető, hogy nem alakult ki olyan szintű kötődés, mint kis korkülönbség esetén, amikor gyakorlatilag együtt nőttök fel.


A szüleidnek kéne rászólni az öcsédre, mert baromi idegesítő, amit csinál. Oké, hogy csak 3 éves, de meg kell tanulnia viselkedni, és meg kell értenie, hogy nem körülötte forog a világ.

2022. jún. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
11%
Ennek nem a korkülönbséghez van köze. Én is utáltam a gyerekeket mindig is. A korombelieket is
2022. jún. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!