Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit kéne tennem ebben a...

Mit kéne tennem ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok, gimnáziumi tanárként dolgozom. Sajnos nem tudok elköltözni a anyukámtól, mert a fizetésem csak garantált bérminimum, az albérlet ebből nem jön ki.


Nem csak én lakom itthon, hanem a bátyám is. Ő 28 éves, gázszerelőként dolgozik, sokkal jobban keres nálam, de nem akar elköltözni. Idáig nem is lenne probléma, de van egy nagy baj: agresszív. Gyerekkorunk óta gyűlöl engem, mert miután én megszülettem, apánk akkor lépett le, és szerinte miattam ment tönkre akkor az élete. Egész életemben folyamatos lelki terrorban éltem miatta, a mai napig minden nap azt kell hallgatnom tőle, hogy mekkora szar vagyok, hogy léteznem sem kéne, hogy semmire nem viszem az életben szaros tanárként.


Ehhez már nagyjából hozzászoktam, de sajnos egy jó fél éve már nem csak verbálisan, hanem fizikálisan is egyre agresszívebb velem. Tegnap este például véletlen elfelejtettem bezárni a konyhaajtót amikor jött a vihar, a szél meg becsapta, erre a bátyám nekemesett, hogy ez is miattam van, és kicsavarta a kezem úgy, hogy még most is fáj. Esélyem sincs szembeszállni vele, nő vagyok és fizikailag nem túl erős, a bátyám fél kézzel kitörhetné a nyakam.


Anyukám nagyon ritkán rászól ilyenkor, de igazából nem annyira érdekli, hogy mit csinál a bátyám, mert mindig ő volt a kedvenc, meg a "férfi a háznál".


Nagyon félek, mert minden apróságért nagyon agresszívan rám tud rontani, és egyre többször fenyeget meg halálosan. Nem tudom, mennyire gondolja komolyan, de már nem bírom így az életet. Mit kéne tennem, ha nincs pénzem elköltözni?



2022. júl. 24. 13:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy leszbikus vagyok, de ezt nem tudják rólam, ha kiderülne, biztosan agyonverne a bátyám, mert gyűlöli a nem heterókat.
2022. júl. 24. 13:09
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Pedig itt csak a költözés lesz a megoldás. Keress egy barátnőt vagy lakótársat, akivel összeköltözöl.
2022. júl. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress lakótársat, kèrj szolgálati lakást, vagy vállalj korrepetálást-3-5000ft simán egy magánóra tantárgytól függően
2022. júl. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem olyan szakos vagyok, amiből kapkodnának a magántanárokért (irodalom-történelem).
2022. júl. 24. 13:41
 5/9 anonim ***** válasza:
16%

Irodalom szakosként ennél jobb kamut illene összehozni.


Legyen benne több fordulat pl eljársz plazmát adni és gyűjtöd a pénzt albérletre, de amint összegyűlik 300 ezer, az anyád mindig ellopja, hogy ne tudj elköltözni.

Vagy az egész nyarat a mekiben robotolva töltöd és a főnököd a fagyasztott sült krumplin rádmászott, hogy kikúr(ál)jon a leszbikussàgból.

Vagy:

Egyszer már elköltöztél, de a szobatársad összejött a tesóddal és el kellett költözzél

2022. júl. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Kb 10 tanár állást találtam szolgálati lakással.
2022. júl. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
2022. júl. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Tanárhiány van az országban elvileg.
2022. júl. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
89%

Öhm, panaszkodás helyett költözz el.


Szolg lakás, brátnővel költözés, haverral, több emberrel. Vagy csak egy szobát bérelsz.


Agresszív ember mellett egy percig nem maradnék.

2022. júl. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!