Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Gazdagból szegény, szegényből...

Gazdagból szegény, szegényből gazdag?

Figyelt kérdés

Öcsém az érettségi se tette le, takarítóként dolgozott. Nem buta, nem agyhalott, csak nagyon lusta és nagyon szeret lazulni. Én letettem egy diplomát, azóta is képzem magamat. Nem lett soha saját lakása, otthon rendezkedett be a szüleinknél. Ők se gazdagok, így lakást csak 5 éves kamatperiódusra tudtam venni, ami most jött el. Kb 2 éve a testvérem összejött egy gazdagabb nővel (családja az). Össze is házasodtak, nagy a boldogság. A nő is lusta amúgy, jól egymásra találtak, neki is megvan az esze, de inkább recepciós a családi cégnél (sokszoros fizetést kap érte). A csajnak elhunyt a nagymamája, örökölt. A szülei adtak neki milliókat támogatásként. Jelenleg hitel nélküli saját házuk és autójuk van, legnagyobb gondjuk, hogy hova menjenek nyaralni másodszorra idén. Én a covid miatt elvesztettem az állásomat, nehezen találtam másikat, nem is fizet túl jól. A testvéremet is kirúgták de őt felvette mindenesnek az apósa. A bankom nemrég küldte a levelet, hogy amint lejár a hitelkamat stop, az 5 éves kamatperiódus miatt majdnem a dupláját fogom fizetni. Örülök ha lesz mint ennem ennyi tanulás és küzdés után.

A legrosszabb az egészben, hogy az öcsém vissze se fogja magát, senkire nincs tekintettel. Legnagyobb baja a nyaralás meg hogy második autót kéne venniük, ezekről beszél végig családi körben. Úgy néz ki kifizetődött a lustaság. Rajtam félig-meddig nevet is, odaszólogat, hogy “kellett az a diploma, csak éveket vesztettél vele”

Bevallom dühös vagyok és igazságtalannak tartom. Tanulás után egy kis lyuk lakást tudtam rossz hitelfeltételekkel megvenni, az öcsém meg tanulás nélkül a medencés házban lazul. Hogy kéne vele viselkedni? Szerintetek össze tudom magam még szedni! Csúnya dolog de irigy vagyok.


2022. júl. 25. 07:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Vissza költözöl anyádékhoz, a lakást meg kiadod annyiért, amiből fedezni tudod a hitelt. 1-2 év is nagy segítség. Kivéve persze ha ilyen 300 ezres havi törlesztőt választottál. Annyiért a kutya se veszi ki.
2022. júl. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
43%
Nincs ebben semmi igazságtalan. Az meg ismeretlenül is fáj mennyire megvetsz másokat.
2022. júl. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Az élet nem "igazságos".

De persze, össze tudod szedni magad. Mindenkinek vannak nehezebb időszakok az életében, még az övékben is jöhet majd mélypont.

A tanulással nem vesztettél semmit.

2022. júl. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Mindenkinek egy élete van és azt élje, ne a másikét...
2022. júl. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Tudod, még sajnáltalak is volna ha a kérdésed nem arról szólna hogy szar a testvéred, szar a sógornőd, mindenki IS érdemtelenül él jól, mert az neked járna.
2022. júl. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
Itt az egészben az a bibi, hogy Te nem csinálsz valamit jól, hisz akkor is itt tartanál, ha nem lenne testvéred, de a Vele való gondolataid sokat elárúlnak rólad, lehet azt a sok agyi kapacitást önismeretre kéne fordítani, nem másra.
2022. júl. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Az élet nem igazságos. Nekem doktorim is van mégsincs medencém, ellenben nagyon boldogan élünk egy albérletben és nemsokára veszünk házat, amire gyűjtögetünk. Az öcsém sokkal jobb körülmények között él, mégis nem egyszer elmondja, hogy irigyli a házasságom, hogy ilyen jól el vagyunk..stb.. náluk más problémák vannak. Előbb-utóbb te is találsz majd társat, együtt könnyebb lesz elindulni, addig viszont a te döntésed, hogy keseregsz és rosszul érzed magad vagy kinyitod a szemed és elkezded figyelni hogyan tudnál boldog lenni a mostani körülmények között is. Én pl tuti inkább elkezdenék kibékülni a testvéremékkel és örülnék, hogy van családom (ki tudja lehet még a medencéjükbe is beengednek). Keress valami sportot, hobbit amivel érzed, hogy teszel magadért, amiben van sikerélményed. Kirándulj, túrázz, keress barátokat..stb
2022. júl. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

Egy: Vagyont megtartani nem annyira egyszerű, mint gondolni szokták. Ha a spórolt pénzét autóra költi, az amint kigurul a szalonból, minden megtett kilométerrel veszít az értékéből.


Kettő: Mindenki a saját háza táján söprögessen! Nem a tesódon múlott a te vagyoni helyzeted.

2022. júl. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Rosszul esik, hogy felvág, dicsekszik!


Amikor autót vett, megdícsértem milyen szép kocsi. Nem ültem még olyanban, kérdeztem, hogy megnézhetem-e? Nem engedte, hogy beleüljek mert csak ő ülhet a sofőr ülésbe.

2022. júl. 25. 11:02
 10/18 A kérdező kommentje:

Én örülnék a sikerének, de így nem lehet.


A törlesztőm 130 ezerről megy fel 250-re sajnos. Kifizethetetlen lesz nekem.

2022. júl. 25. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!