Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szegény családokban hogyan...

Szegény családokban hogyan fegyelmeznek a szülők?

Figyelt kérdés

Egy átlagos vagy jómódú családban a gyereket, kamaszt lehet azzal fegyelmezni ha pl. nem tanul, kezdi elveszíteni a kontrollt hogy megvonnak dolgokat: pl. ha nem teljesítessz iskolában akkor nem jöhetsz nyaralásra, nem kapod meg az új telefont stb. amire vágytál, nem mehetsz a BalatonSoundra, nem kapsz zsebpénzt, nem mehetsz bulizni.


De egy szegény családban ahol a fennt említett dolgokat a gyerek eleve nem kapja meg sőt igazából már önmagában az büntetés szegénynek amilyen körülmények között él, na most ezt még büntetésekkel tetézni már emberkínzás kategória.


Pl. éhezik és ezért nem tud teljesíteni mert hulla fáradt és éhes.



2022. ápr. 13. 17:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
76%
Az ilyen csaladoknal 99%-ban nem is elvaras, hogy a gyerek kituno tanulo legyen. Jo, ha egyaltalan jar iskolaba a gyerek..
2022. ápr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk nem volt elvárás, hogy nagyon jó tanulók legyünk. Ordítással, fenyegetéssel, néha pofonnal fegyelmeztek.
2022. ápr. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
81%
Tudod kérdező. a gazdag családok csinálják szarul. Nevelni meg anélkül is lehet hogy nincsenek százezres kütyüjei a gyereknek. Neked erősen torz elképzeléseid vannak.
2022. ápr. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
98%

észérvekkel. Nálam, ha kezdtem elkutyulódni, leültettek és megkérdezték ilyen életet akarok-e vagy jobbat. Ha jobbat, akkor tanuljak mert ez az egyetlen lehetőségem.

Sosem fenyegettek

2022. ápr. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%
A négyes válasza korrekt. Nálunk ugyanez ment. Kezdettől nem úgy neveltek hogy jutalomért tanuljak, mint egy kutya, hanem saját jól felfogott érdekemben. De meg is tettek mindent hogy a lehető legtöbb lehetőséget megadják a tanulásra. Motiváció éppen a jólétben élők egy részénél problémás, mert eleve mindent megkapnak. Tök lényegtelen hogy törik-e magukat, vagy sem.
2022. ápr. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
16%
elverik.. hiszed vagy sem.
2022. ápr. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a családom anyagi helyzete átlagos volt, mikor gyerek voltam, lett volna mit megvonni, de a szüleim - főleg anyám - inkább az érzelmi zsarolást választotta. Ha nem tanultam, akkor kiakadt, hogy nem lesz belőlem semmi, mehetek takarítani és egyéb ehhez hasonló dolog. Ha pedig a magatartásommal volt problémája, akkor azzal jött, hogy lejáratom őt, nem érti, hogy ezt mivel érdemelte vagy esetleg elkezdett bőgni, hogy őt mindenki csak bántja és kapcarongynak nézi (?). Mikor 5-6 évesen az oviban szájrapusziztam egy fiúval és ő ezt megtudta egy másik anyukától, összepakoltatta a cuccaimat, hogy akkor költözzek. Apám állította le, mikor hazajött. Amúgy jó elcs+szett lettem érzelmileg, de legalább nem csak kitűnő voltam gimi végéig, hanem a tárgyak feléből dícséretes... Szóval lehet máshogy is fegyelmezni...


Vannak rokonaim akik szegények, náluk csak annyi volt az elvárás, hogy otthon normálisan viselkedjenek a gyerekek, mégis van, aki most diplomázik és persze olyan is, akinek egy érettségit alig sikerült összehoznia, pedig egy család...

2022. ápr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
82%
"elverik.. hiszed vagy sem." Azért ne általánosíts. Én speciel pénzes családról tudok ahol verték a gyereket. Meg az anyát is. Akkor most adjam elő hogy a gazdagok mind verik a gyerekeiket? Baromság...
2022. ápr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk a józan belátásra apelláltak: azt mondták, a tudás az egyetlen dolog, amit nem vehetnek el tőled.


Jó, mondjuk eleve nem igénytelen proli család voltunk, hanem a felmenőinktől mindent elvettek, államosítottak, társbérlőt tettek nagyanyámék lakásába, stb. stb. "deklasszált" elemek voltunk...

2022. ápr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
29%
Hagyjál már ilyen f@sz kérdésekkel....Általánosítassz és a sok okos gyks meg adja alád a lovat🤦‍♀️Na az én édesanyám elvált egyedül nevelt minket egyébként fodrász volt 4 gyereket tanítatott nevelt fel soha nem vert meg bennünket pedig a belét kidolgozta.Mi kell a gyereknek?Boldog családi légkör sok nevetés nyugalom ami nekünk mwgvolt.Minthogy minden IS meg egy alkoholista apa cirkusz verekedés stb.
2022. ápr. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!