Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Gazdagból szegény, szegényből...

Gazdagból szegény, szegényből gazdag?

Figyelt kérdés

Öcsém az érettségi se tette le, takarítóként dolgozott. Nem buta, nem agyhalott, csak nagyon lusta és nagyon szeret lazulni. Én letettem egy diplomát, azóta is képzem magamat. Nem lett soha saját lakása, otthon rendezkedett be a szüleinknél. Ők se gazdagok, így lakást csak 5 éves kamatperiódusra tudtam venni, ami most jött el. Kb 2 éve a testvérem összejött egy gazdagabb nővel (családja az). Össze is házasodtak, nagy a boldogság. A nő is lusta amúgy, jól egymásra találtak, neki is megvan az esze, de inkább recepciós a családi cégnél (sokszoros fizetést kap érte). A csajnak elhunyt a nagymamája, örökölt. A szülei adtak neki milliókat támogatásként. Jelenleg hitel nélküli saját házuk és autójuk van, legnagyobb gondjuk, hogy hova menjenek nyaralni másodszorra idén. Én a covid miatt elvesztettem az állásomat, nehezen találtam másikat, nem is fizet túl jól. A testvéremet is kirúgták de őt felvette mindenesnek az apósa. A bankom nemrég küldte a levelet, hogy amint lejár a hitelkamat stop, az 5 éves kamatperiódus miatt majdnem a dupláját fogom fizetni. Örülök ha lesz mint ennem ennyi tanulás és küzdés után.

A legrosszabb az egészben, hogy az öcsém vissze se fogja magát, senkire nincs tekintettel. Legnagyobb baja a nyaralás meg hogy második autót kéne venniük, ezekről beszél végig családi körben. Úgy néz ki kifizetődött a lustaság. Rajtam félig-meddig nevet is, odaszólogat, hogy “kellett az a diploma, csak éveket vesztettél vele”

Bevallom dühös vagyok és igazságtalannak tartom. Tanulás után egy kis lyuk lakást tudtam rossz hitelfeltételekkel megvenni, az öcsém meg tanulás nélkül a medencés házban lazul. Hogy kéne vele viselkedni? Szerintetek össze tudom magam még szedni! Csúnya dolog de irigy vagyok.


2022. júl. 25. 07:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
35%

😂

Hosszú már nagyon ez a nyári szünet...

2022. júl. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Vagy eladod most a lakásodat vagy ahogyan korábban javasolták (elköltözik a szüleidhez és a kéglit kiadod albérletbe).


Esetleg a hiteledet megpróbálhatod módosítani, vagy jobban fizető állásra váltasz.

2022. júl. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
88%
Hogy mehet fel a törlesztő 130-ról 250-re? Nyilván erre is rákérdeztél mikor felvetted?
2022. júl. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező! A pénzügyi tudatosságod a nagy magyar átlag alatt van. Gondolom alaposan átolvastad a hitelszerződést és tisztában voltál az 5 éves kamatperiódus hátulütőivel.


Úgy érzem, hogy egy picit irigy vagy az öcsédre.


Hibás az a vélemény, hogy egy vagy több diploma garancia a magasabb bérre.

2022. júl. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyám nővérére emlékeztet a testvéred azzal, hogy ő nem szúrt oda semmit anyámnak, aki mindenért keményen megdolgozott, amikor egyszer csak házasság révén a nagynéném beleült a kánaánba. Nem írok regényt, nem tartott sokáig, kipurcant az aranytojást tojó tyúk, és mivel ész és pénzügyi kultúra nem járt a kánaán mellé, így szó szerint nyomorba döntötte saját magát pár év alatt, pedig mindene meglett volna, és meg is tudta volna tartani, ha nem lenne olyan végtelenül buta és ostoba, mint amilyen.

Nem azt mondom, hogy a testvéred is így fog járni, de ne irigykedj rá, mert amilyen gyorsan beleült a királyi székbe, olyan gyorsan ki is tudják borítani onnan, elég, ha bármi okból kiesik a kegyből.

2022. júl. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
92%
"Rosszul esik, hogy felvág, dicsekszik!" Érdekes, ezzel mindig az élhetetlen, picsogó hülyék jönnek. Hogy ha valaki beszélni mert arról mint tervez az "felvág"
2022. júl. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
61%
Kérdés miylen alapon vette fel azt a hitelt, kb igy mehet fel.
2022. júl. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 LuckyLevi ***** válasza:
50%

Szerintem ez nem feltétlenül irigység. Inkább csak arról van szó, hogy évek gürije ment a levesbe. Mert még csak el sem büszkélkedhet azzal, hogy mennyi munkát fektetett az életébe, hiszen a tesója kb. kineveti, hogy nem ért el vele semmit. A munkànak tanulásnak már nincs értéke. Csak az számít, hogy mekkora a vagyonos. Az mindegy, hogy örökölted, loptad, vagy tanultàl érte.

Tücsök és a hangya. Csak itt a hangya hiába tervezett előre, a tücsök összejött a ganajtúró lànyàval és elkocsikàztak a kabrióval a naplementébe.

2023. aug. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!