Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gazdag vagy a szegényebb...

Gazdag vagy a szegényebb szülők gyermekei lesznek talpraesettebbek?

Figyelt kérdés

2022. márc. 18. 16:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Nem ezen múlik.
2022. márc. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
56%

Valószínűleg a szegényebbek, mivel sokkal több megpróbáltatáson kell keresztülmenniük az életben.


De ez azért egy bonyolult téma, egy jól nevelt gazdag gyerek is lehet talpraesett, ha olyan nevelést kap, és a putrik legmélyebb bugyraiból származók is nyilván megmaradhatnak teljesen civilizálatlannak, túlélésre képtelennek.

2022. márc. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%

Tudom, hogy divat azt gondolni hogy aki tehetősebb családból származik, az egy szerencsétlen tehetetlen senki lesz, de ez nem így van.

El kell fogadni, hogy vannak jobb módú családok, ahol nem gond a gyereknek venni egy kocsit, hogy azzal járjon az egyetemre, vagy életkezdéskor venni neki egy lakást. Vagy abba komolyabb önerőt tenni.

Teljesen más az is, ahol csak egy gyerek van.


Sajnos én pont nem ilyenből jövök.

Nem érzem magamat semmivel ügyesebbnek, rátermettebbnek emiatt.

2022. márc. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%
Nevelés kérdése. Minél több házimunkába vonják be a gyereket, és minél több felnőtt ügyben vesz részt, annál talpraesettebb. Ez nem pénz kérdése.
2022. márc. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ mit értesz talpra esettség alatt.

A tehetósebb szülő többet tud tenni azért, hogy a gyermeke "talpra essen".

2022. márc. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%
Nem ezen múlik. Gazdag szülő gyereke is lehet normális, nem elkényeztetett, talpraesett és szegényebb családból is ismerek olyat, akit otthon mindig kiszolgáltak és emiatt elég életképtelen, sok mindenhez nem ért és egyedül elveszne. Az a típus, akinek még mindig az anyja foglalja az időpontot az orvoshoz, pedig már rég felnőtt.
2022. márc. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
43%
Ahol jobban megtanítják neki a dolgok működését. Szegény család általában azért szegény, mert a szülők kevésbé értelmesek, nem tudtak kidolgozni egy működő életstratégiát, nem tanultak, ilyen közegből nemigen lehet talpraesettséget tanulni.
2022. márc. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%

Van egy kolléganőm, ők szegények. A nő átlag alatt keres keres (kb. minimálbér másfélszeresét), a férje minimálbéres.

30 éves lánya van, teljesen életképtelen a lány, amolyan szobanövény.

A fia 27, tipikus anyámasszony katonája.

Szóval nem lesz csak attól talpraesettebb, mert szegényebb családban nőtt fel.

2022. márc. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Metionin ***** válasza:
92%
Személyiség és nevelés kérdése inkább. Nekem mindenféle környezet megvolt, általános iskolába szegény környéken jártam, a legtöbb osztálytársamnak a szülei közmunkán voltak vagy segélyen. Később átkerültem az "elit" osztályba, a tanárok, orvos, ügyvéd, hivatali dolgozó és a kisvárosi elit egyéb tagjainak gyerekei közé. Gimiben kifejezetten jómódú volt az osztálytársaim nagy része. És a talpraesettségben nem vettem észre különbséget, minden anyagi helyzetű gyerekből volt totál életképtelen, átlagos és átlagon felül talpraesett is.
2022. márc. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%
Nevelés és genetika.
2022. márc. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!