Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Milyen előnyei,hátrányai...

Milyen előnyei,hátrányai lehetnek tesrvérek közötti nagy korkülönségnek?

Figyelt kérdés

2022. júl. 26. 15:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Előnyét nem láttam. Hátránya - saját tapasztalat, bár nem az én gyerekeim - a nagylányra rendszeresen rátolják a pici fiút és a kisfiú kb anyjaként is tekint rá. A kamasz lánynak nyilván terhes a helyzet egy idő után, pedig imádja az öccsét.
2022. júl. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%

Előnye, hogy HA AKAR, tud gyakorolni, lesz némi tapasztalata, fogalma a gyerekeről, mire oda jut ő is.

Hátránya, hogy nem nőnek fel együtt, nem is lesz olyan a kapcsolatuk, mint azoknak a testvéreknek, akik ott voltak egymásnak, mióta tudják az eszüket.

Szélsőségektől eltekintve.

2022. júl. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
1-es válaszoló vagyok. Komment a 2-esre: itt a kislányt nem kérdezték, akar-e gyakorolni, rábízták a kisfiút nyári szünetben pl hetekre... 15 éves és marhára nem akar gyereket. Jó, lehet 10 év múlva majd változik, de nem csodálnám, ha nem.
2022. júl. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Szia, köztem és a Húgom között 7 év van.


Amikor kisbaba volt nekem nagyon nehéz volt elviselni, hogy mindenért le voltam szidva, mert Anyu ideges volt mindig miközben

Hugi összetéphette a kedvenc könyveimet, tönkretehette a játékaimat "büntetlenül" és senki nem kért érte bocsánatot.

Nagyon sokat bántott engem, ahogy megtanult beszélni én meg nem szólhattam vissza, mert én vagyok a nagyobb. Rengeteget sírtam miatta.


Kb. 8 éves korában változott meg, sokkal kedvesebb lett. Nagyon jót tett neki az iskolaváltás. Azóta legjobb barátnők vagyunk. Mindkettőnknek kijutott a rosszból az életben (neki 19 évesen sztrók, nekem 27 évesen rák) és támogattuk egymást, nem is tudom mi lenne velem nélküle. Van 2 nővérem, 2 és 4 évvel idősebbek nálam, de velük nem olyan szoros a kapcsolatunk.


Szerintem nem a korkülönbség az ami leginkább számít, hanem hogy a szülők jól nevelik-e a gyerekeket.. nem kivételezve egyikükkel sem.

2022. júl. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

#3, nem releváns, hogy abban a helyzetben hogy volt, mert abban a helyzetben csak ők vannak, mások meg másban.

Én vigyáztam többször a kis unokatestvéreimre, szívesen csináltam, de ez nem azt jelenti, hogy más is.

2022. júl. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
29%
Előnye: kimarad a féltékenységi hiszti, rivalizálás a testvérek között (és nem, nem dől a kardjába mindenki ha vigyázni kell a kistesóra napi egy-két órát) Hátránya: nem lesz meg az a fajta testvéri kötelék, együtt játszás, összetartás mint egy korban közel álló tesónál.
2022. júl. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

A barátom 17 éves volt amikor az anyja terhes lett a féltestverével. Igazából sokat nem találkoztak, mert egész nyarat az apjánál tölti, hétvegeket is gyakran, csak egy évig éltek egy háztartásba, aztán mentünk egy vidéki egyetemre. Sokat vigyáztunk rá, abban a kevés időben, nem negatívumként éltem meg. Nagyon szereti a húgát, látszik rajta, hogy jó apa lesz.

Egy hátránya volt, hogy nagyon rossz alvó (volt egy durva balesete) és ezt a gyereksírás se segítette, viszont sokszor ő kelt fel a picihez, ami elterelte a figyelmét a rémálmokról.

Ritkajó a testveri kapcsolatuk, irigylem is őket, én sose jöttem ki jól az öcséimmel akik nálam 4 es 6 évvel fiatalabbak. 24L

2022. júl. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
Az, hogy mikor jön a 2.gyerek a szülő döntése,semmi köze hozzá annak, hogy mennyi lesz a korkülönbség a testvérek között. Magadnak szülsz nem az idősebb gyerekednek. Aki meg a gyerekéhez igazítja a következő szülését az nem alkalmas szülőnek.
2022. júl. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%
Jaj, nem mondj ilyet előző: itt a gyakorin az a divat, hogy szar szülő vagy ha az első gyerek engedélye nélkül szülőd meg a másikat.. jövőre talán már az lesz az elvárás, hogy arra is kérd a csemetéd engedélyét hogy szexelhess.
2022. júl. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Köztük 16 év és másik fater..bántalmazott csecsemőként mert elváltak a szülők.
2022. júl. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!