Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Milyen előnyei,hátrányai...

Milyen előnyei,hátrányai lehetnek tesrvérek közötti nagy korkülönségnek?

Figyelt kérdés

2022. júl. 26. 15:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%

Attól függ, mekkora az a nagy különbség.

Ha túl nagy akkor mindketten egykék lesznek

De általában azt látom, hogy a nagynak marha nagy nyűk a kicsi létezése és utálják egymást

2022. júl. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a kisebbik testvér vagyok, számomra is inkább több negatívuma volt mint előnye. A nagy korkülönbség miatt nagyon sokáig semmi kapcsolat nem volt köztünk, nemhogy nem vigyázott rám a nővérem, hanem szinte alig találkoztunk, nem is nagyon beszéltünk stb. Olyan 16-17 éves korom körül kezdett el kialakulni a kapcsolatunk, onnantól kezdve már beszélgettünk vagy közös programok is voltak. Amit pozitívumként tudok megemlíteni az az, hogy sok mindenben tudott nekem segíteni, tanácsot adni, amiben neki mondjuk frissebb, aktuálisabb tudása volt mint a szüleimnek vagy szimplán fiatalosabban gondolkozott, könnyebben és bátrabban megbeszéltem vele (mondjuk egyetemi dolgok, albérlet keresés stb.). Illetve közös programoknál is könnyebbséget jelentett, hogy ő sokkal tapasztaltabb, anyagilag is számíthattam rá (most ne nagy dolgokra gondoljon senki, “csak” mit tudjam én meghívott ebédelni most mondtam valamit) és a szüleim is bátrabban engedtek el ide-oda, ha tudták a testvérem is ott van vagy akár csak segített megszervezni. Valamint így rám talán már kevesebb figyelem irányult, lazábbak voltak velem a szüleim, kevésbé aggódtak miattam.
2022. júl. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

12-es

Megkérdezhetem hogy mennyi van köztetek?

2022. júl. 26. 17:55
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

12-es vagyok

15 év van köztünk. A hátránya amúgy le is maradt, bár gondolom kivehető a válaszomból. Sosem volt köztünk olyan igazi testvéri kapcsolat, nem is lesz. Valamint én késői gyerek voltam, szóval a családban mindenki sokkal idősebb nálam, az unokatesóim még a testvéremnél is idősebbek például, emiatt én mindig (mai napig,

még felnőttként is) kívülállónak éreztem magam a saját családomban. Nekem nincsenek olyan erős rokoni kapcsolataim, élményei stb. a koromból adódóan és sosem kezeltek engem úgy mint a többi családtagot, mindig én voltam “a gyerek”.

2022. júl. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
84%
Köztünk pl 19 év van, nekem egy második gyerekkor lett.
2022. júl. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%

Szerintem ez nagyban függ a neveléstől.

Negatív: ha késői gyerek jön, azonban a szülőknek sok a dolga, nincs úgy idejük foglalkozni vele, abban az esetben minden a már felnőni kezdő nagyobb testvérre hárul. Azonban a gyereket nem a nagy testvér vállalta. Ez alatt nem azt értem, hogy néha nem jöhet közbe valami, amikor felügyelni kell egy kis időre, de szerintem egy egész nyáron át tartó felügyelet teher a nagynak.

Pozitív: amikor már elkezd komolyodni a kicsi is, onnantól fogva mindig számíthatnak egymásra és lesz kihez fordulni bármilyen esetben.

2022. júl. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%

Szia!

Egy nagyon fiatal öccsnek, vagy húgnak nehézségei lehetnek bizonyos dolgokban. Kicsit olyan mintha az idősebb testvér, vagy testvérek felvállalnák a nevelő szerepet, amikor túl nagy a korkülönbség. Ez nem feltétlenül hátrány. A fiatalabb féltől is függ.

2022. júl. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
97%
Mindenféle korkülönbségnek ugyanolyan sok előnye meg hátránya van. Az a lényeg, hogy legyen testvér minél több. Akármikor.
2022. aug. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!