Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nagytesók, ti mit tennétek a...

Nagytesók, ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
A húgomnak tavasszal lett barátja, vele is feküdt le először. De csak most mesélt a dologról. Ő 18 a barátja 20. A húgom elmondta, hogy nem védekeznek, vagyis hogy “naptármódszerrel”, de az kb a semmivel egyenlő. Már bánom hogy nem beszéltem vele én anyu helyett amikor ott volt az ideje, mert most bárhogy magyarázom neki hogy ez felelőtlenség nem érti meg. Csak szeretném megóvni egy nem várt babától, vagy esetleg fertőzéstől (mert a srác nincs tesztelve, neki is az első olyan partnere akivel le is feküdt, de mint tudjuk orál és egyebek közben is meg lehet fertőződni.) Szóval gondolkoztam hogy elviszem nőgyógyászhoz, hogy hátha ha az orvos beszél neki a védekezés fontosságáról akkor megérti, plusz tesztelni kéne némi betegségekre is, de ha ő nem akarja nem tudok mit tenni. Szerintetek mit csináljak? 28N

2022. aug. 11. 17:39
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Egy valasz a sracra vonatkozott. Nem tudom, milyen viszonyban vagy vele, egy baba az ő felelőssége is, szerintem beszélhetnél vele is. Ennél gyatrabban úgysem fognak védekezni...

A youtube-os videókat is mutathatod neki, az egyik módszer csak rendet tesz a fejében! Kiabalni, veszekedni viszont nem érdemes ilyenkor!

2022. aug. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
93%

19-esre tegyél magasról!

Beszélgess a húgoddal, mondd el a félelmeidet. Az abortusz nem gyerekjáték, nem beszélve a gyerek felnevelésről gyerekként.

A naptármódszerrel főleg ilyen fiatalon nagyon rövid időn belül terhes lesz, ezt mindenképpen tudatosítani kell benne. Valaki felvetette, hogy beszélj a sráccal, szerintem nem hülye ötlet, gondolom ő sem akar apa lenni még.

2022. aug. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
22%
De értsd már meg, hogy nem tudsz vele mit kezdeni. Ha sokáig cseszegeted, az lesz a vége, hogy szóba sem fog állni veled.
2022. aug. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim válasza:
8%
Lehet le leszek szavazva, de az első párommal 17 éves koromtól kezdve megszakítással védekeztünk és nekem aztán mondhatta volna akárki, hogy ez nem jó és társai. A saját döntésünk volt, hogy ez így nekünk megfelel. Nem egy 14 éves kislányról beszélünk. A mai világban szerintem ha nem is beszéltél vele erről korábban akkor sem vesztettél semmit, valahonnan a naptár módszert is ismeri.
2022. aug. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%

Nem érdekelne túlzottan, az ő döntése.


Annyit kérnék, hogy miután meglett a baba, ne akarják rám bízni, mert nem vagyok bébiszitter :D

2022. aug. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon rossz ötlet, hogy így csinálják, de valahol én is úgy gondolom, hogy ez az ő dolguk. Ha becsúszik a baba, akkor megfogják érteni, hogy miért kell rendesen védekezni. Oké hogy jobb gumi nélkül, de szerintem egy párnak akkor kellene bármi védekezés nélkül szexelnie, ha már együtt vannak egy ideje (nem néhány hónapja, hanem 1-2 éve) és belefér az életükbe, ha bejön a képbe egy terhesség. Nyilván a nővéreként érdekelni fog továbbra is, hogy a húgoddal minden rendben legyen, de ha nem akarja felfogni, hogy ezzel a módszerrel nem mennek biztosra, akkor tényleg rájuk kell hagynod. Lehet mázlijuk lesz és nem lesz semmi, ha meg igen, akkor megtanulják a saját kárukon.
2022. aug. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
91%

A nemi betegséget egy szintén elsőbálozó sráccal túlparázod. Oké, hogy orál meg akármi közben is meg lehet fertőzödni, de más fiatalok a többedik kapcsolatukban védekeznek "csak" fogamzásgátlóval, mégsem tarol a szifilisz. Ha nincs semmi tünetük, nem kell őket vizsgálgatni.


A terhesség elleni védekezésnél kérdezd meg, tudja-e hogy a spermium 5 napot is elvárakozik a szervezetében peteérésig? Vannak, akik még azt is hiszik, hogy elég a peteérés egy-két napját kihagyni (és a peteérés időpontjával is simán tévednek 1-2 napot, mert nem olyan egyértelmű az)... Nem mintha akár egyhetes kihagyással is biztonságos lenne a dolog.


Én is az ismeretterjesztő videókat, írásokat ajánlom, és még valamit. A legtöbb ember ismeretségi körében van nem egy olyan személy, aki úgy esett teherbe, hogy azt hitte, hogy akkor éppen úgysem lehetséges. Ha ti is ismertek ilyeneket, hívd fel rájuk a figyelmét.

2022. aug. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
8%
Semmit, ha ilyen sikeres volt a neveltetése, akkor max az "én megmondtam" kártyát játszhatod ki amikor oda kerül a sor.
2022. aug. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
54%
Semmit, majd rajon :)
2022. szept. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!