Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek ha átvert a bátyám...

Mit tegyek ha átvert a bátyám és a haverja?

Figyelt kérdés

Bátyám felajánlotta, hogy kölcsön adhatnám a fényképezőgépem egy esküvőre a haverjának, a bátyám azt mondta ezzel mindketten jól járnánk, mivel mostanában nem igazán használtam a gépet és jól jött volna egy kis "zsebpénz".

Úgy gondoltam, hogy általa megbízhatok benne, ezért oda adtam neki a gépet, megegyeztünk egy összegben (5000 Ft), őt már hajnalban kifizették, pár nappal később visszahozta a gépet, akkor azt mondta, hogy amikor kap fizetést elküldi a pénzt, azóta se kaptam meg, nem rég annyit válaszolt, hogy nem fizet ki, mert a bátyámnak volt egy kisebb tartozása, amit így tekint törlesztettnek, így ezt beszéljem meg vele. A bátyámnak írtam és látta de semmit nem reagált rá. És most nem az 5000 Ft-ról van szó, hanem, hogy végig hazudott és tudta.. egyébként sem volt túl jó kapcsolatom vele, de ez elég rosszul esett. 20f


2022. aug. 17. 00:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát nyaggasd, és ha akkor se fizet, ne állj szóba vele többet. Nem fogtok egymásnak hiányozni. Amúgy ha nem jó a kapcsolat, mért bíztál meg benne?
2022. aug. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Örülj, hogy visszakaptad a géped, ezt meg fogd fel tanulópénznek. Hasznos tapasztalatot vásároltál magadnak az élettel kapcsolatban. Majd máskor így (ne) adj nekik kölcsön bármit.
2022. aug. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
#1 Nem jó a kapcsolatunk, mert egy beképzelt, másokat lenéző, toxikus személy sajnos. De azt nem gondoltam volna, hogy ennyire becstelen.
2022. aug. 17. 01:10
 4/18 A kérdező kommentje:
#2 Igen, most már én is így gondolkodom. Ez egy jó tanulópénz volt..
2022. aug. 17. 01:12
 5/18 anonim válasza:
96%
Szerintem sokkal jobbat kaptál 5000 Ft helyett, mert megtanultad, hogy nem szabad bíznod benne. Én ezt jobban értékelném és a jövőben biztos hogy nem tennék meg neki semmilyen szívességet.
2022. aug. 17. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

Én elég öreg vagyok, és itt az egyik legjobb tanács, amit tanultam az életben: "Csak azt add kölcsön, amit örökbe is odaadnál."

Tehát úgy adj kölcsön bármit, hogy arra számíts, ajándékba adod, nem kapod vissza. Ha mégis visszakapod, azt vedd úgy, mint váratlan pozitív történés.

Amit nem adnál oda ajándékba, azt ne add kölcsön.

2022. aug. 17. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Xard le azt az 5 ezrest, tanulópénz, egy pohár vizet se nekik ezután. Amúgy meg semmi közöd a bátyád meg a haverja közti tartozáshoz, neked a srác tartozik továbbra is.
2022. aug. 17. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
23%
Az ilyen mocskot elverném családi rendezvényen meg leköpném!
2022. aug. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
Need nem alap, hogy szerződés nélkül senkinek semmit? Hát, most megtanultad :)
2022. aug. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
Szüleid mit szólnak?
2022. aug. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!