Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ebben az esetben felkérnétek...

Ebben az esetben felkérnétek keresztanyának?

Figyelt kérdés

Világéletemben azt hittem, hogy a nővérem lesz a gyerekem keresztanyja. 8 évvel idősebb nálam, nem volt egyszerű számára az elmúlt pár év, de mindig mindenben mellette álltam, példaképként neztem rá. Ő mindig mondta, hogy ha majd én terhes leszek, így meg úgy ott lesz nekem, segít , támogat, bármi. Én is rengeteget vigyaztam a gyerekeire, értük mentem, szuloire jártam stb.

De az ígéretét valahogy elfelejtette. Egyetlenegyszer jött át, telefonálni sem nagyon telefonált, vagy ha mégis végig magáról beszélt, oda sem figyelt arra , amit mondtam. Veszélyeztetett terhes voltam , nem sokat maszkaltam, de volt, hogy megbeszéltük, hogy találkozunk, 30 perc vonatutra vagyok Pesttol, bementem, erre közölte, hogy a kolléganőjével kell menni vásárolni esküvőre ruhát.

Miután megszületett a kislányom, a mézes mázas ,,büszke vagyok rád, csodálatos vagy, ügyes voltál " üzeneteken kívül nem sokat írt. A valaszamiat 1 hét után nézte meg.

11 hónapos a kislányom, az utóbbi időben kicsit megint közelebb kerültünk, és félek, hogy nagyon megbántanam, ha nem ő lenne, de közben pedig hatalmasat csalódtam benne. Szokta mondani, hogy milyen rosszul érzi magát, hogy így elrontotta, ha visszacsinálhatná, milyen jó lenne stb.

Én borzasztóan egyedül éreztem magam sokszor, annyi kérdésem volt, azt hittem rá tényleg számíthatok , de konkrétan leszart. Nem vártam volna sokat, de idegen emberek felől több támogatást éreztem mint tőle, illetve a kislányom sem érdekelte különösebben.

Szerintetek jogos, hogy így nem akarom keresztanyanak? Én annak érzem, mert akárhányszor ez vegig gondolom mérhetetlen csalódottság önt el. Most is, ahogy ezt írom, nem is értem miért kérdezem meg.

Nekem nem is fontos ez a keresztszülőseg, én az enyémet kb nem is ismerem, de a gyerekemnek olyan embert szeretnék, akinek tényleg fontos.



2022. aug. 17. 21:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

"Nekem nem is fontos ez a keresztszülőseg"

- probléma megoldva

2022. aug. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
34%
Mindenki meg érdemel egy második esélyt.
2022. aug. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem fontos a keresztszülőség, ne kereszteltesd meg a gyereket. Majd a gyerek eldönti, milyen felekezethez kíván tartozni.

Ráadásul te jogosnak érzed, hogy ne ő legyen. Hallgass a megérzéseidre!

Amúgy a keresztszülőség manapság a pénzről szól sokaknak, nem arról, amit valójában jelent!

2022. aug. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
Én már jó ideje nem vagyok vallásos, de tudtommal a keresztszülőség lényege, hogy az illető ott van a gyerek mellett, támogatja és segíti vallásos úton járni. A leírtak alapján a nővéred nem illik bele ebbe a lelkületbe, szóval alkalmatlan keresztszülőnek. Persze ha neked eszmeiségben nem fontos ez az egész, akkor tökmindegy, ki lesz, a szomszédot is felkérheted. Utóbbi esetben mondjuk én nem támogatom a keresztelést, hogy csak csináljuk, mert más is csinálja. Hadd döntse el a gyerek, milyen vallást akar gyakorolni, amikor egyáltalán már felfogja, mi ez az egész.
2022. aug. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Már így is a nagynénje. Én ugyan nem vagyok keresztény, de a barátnőm, aki igen, előre engem gondol a gyereke keresztanyjának (részletkérdés, hogy nem lehetnék az, majd megoldjuk, ha úgy döntök), mert ha úgy alakulna, teljes bizalommal van felém, hogy rendesen nevelném, neki is lelki támaszt adnék, nem pedig lelkibeteget csinálnék belőle, mint az apja és egyéb családtagok belőle. Persze, ez nem ilyen egyszerű, és nem valószínű, hogy meghal, de ha mégis úgy adódnának a dolgok... Ha én vállalnám, hogy a keresztanyja vagyok, azt hiszem, kvázi a második anyja lennék, és foglalkoznék vele, jelen lennék az életében (tudom, a keresztanya keresztény nevelés miatt van, de szerintem, ha a gyereknek van még valakije, aki számíthat, aki tanácsot adhat neki, pláne ha utálja az anyját időszak van, az nem rossz dolog). A vér nem kötelez - ugye ő nagynéni -, ha a nővéred nem foglalkozik veletek, hagyd annyiban. Sértésnek ne vegye, már így is a rokona, de ha a barátnőd lenne csak, akkor is megtehetné, hogy érdeklődik felőle.
2022. aug. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A férjem családjában fontos, de nem vallási szempontból, egyszerűen csak ha valaki valakinek keresztanyja/keresztapja , az szinte büszkeség . Naluk nagyon közeli ez a kapcsolat . És tényleg törődnek a keresztgyerekekkel, és nem kizárólag anyagi formában , hanem lehet rájuk számítani mindig.
2022. aug. 17. 22:39
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor válasszatok valakit a férjed családjából.
2022. aug. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Mást kérnék fel, nem őt. Mivel a nagynénje, ez nem befolyásolja a szeretete kimutatásában, ha óhajt veletek foglalkozni.
2022. aug. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

Ezt írod: "Nekem nem is fontos ez a keresztszülőseg [...] A férjem családjában fontos"

De ezzel kezdted: "Világéletemben azt hittem, hogy a nővérem lesz a gyerekem keresztanyja."


Na, most ha csak nem tudtad világéletedben, ki lesz a férjed, akkor ez eléggé zavaros.


Nem kötözködésképp, csak szeretném megérteni a helyzetet.

2022. aug. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne ő legyen! Válassz mást!
2022. aug. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!