Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, ha oda kell adnom...

Mit tegyek, ha oda kell adnom a SAJÁT telefonomat a testvéremnek?

Figyelt kérdés

17f vagyok, kb egy éve vettem egy iPhone X-t, mert ki akartam próbálni hogy nekem tetszene-e az almás telók világa, és annyira beleszerettem a rendszerbe, hogy a napokban lecseréltem egy 13 Pro-ra, mert a két pont ahol elavulást éreztem az az akksi és a kamera volt, ez pedig minden igényem kielégíti.

Viszont anyum azt akarja, hogy az X-t adjam oda az öcsémnek (13f) aki egyébként 3 hónapja kapott egy samsungot, én pedig hiába mondom neki, hogy nem tudom odaadni mert el fogom adni a telefont (már megvan a vevő is..) nem érdekli.

Vállaljam a kockázatot és adjam el a telót (nagyon jó áron sikerülne eladnom hisz vigyáztam rá, sokat dolgoztam érte) vagy adjam oda az öcsémnek, így bukva a pénzt, és nincs is rá szüksége?


2022. aug. 21. 23:45
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Add el. Nem is értem, mi értelme lenne az öcsédnek két telefon. Vagy mégis mit kezdene a samsungjával akkor?
2022. aug. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Add el. Van a tesódnak telefonja és nem kötelességed odaadni neki
2022. aug. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Hülyéje betörte a kijelzőt, ami amúgy érzékel meg nem is villog, szóval én sem értem..
2022. aug. 21. 23:59
 4/35 anonim ***** válasza:
96%
Én a helyedben eladnám. Nem érdekelne mit károg anyám. Az a saját tulajdonod. A testvérednek semmi köze hozzá.
2022. aug. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Add el.
2022. aug. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim válasza:
37%
Hasonló helyzetben azt mérlegelném, hogy honnan volt a pénz amiből a két telómat vettem. Ha mindkettőbe adtak bele a szüleim is, és a tesóm tényleg betörte a sajátjának a kijelzőjét, akkor odaadnám neki a régi telómat. Ez építené a kettőnk kapcsolatát, és úgyis fognak a jövőben is támogatni a szüleim.
2022. aug. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Add el.
2022. aug. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Mindkét telefont a diákmunkás pénzemből vettem. És az X noha vesztett az értékéből, most is elég szép összegért tudnám eladni. És nem neki vettem hanem magamnak, és amúgy is mindent megkap akkor meg miért adjam neki az én cuccomat?
2022. aug. 22. 00:17
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Add el
2022. aug. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
97%
Mondd meg, hogy a saját pénzedből vetted, azt csinálsz vele, amit akarsz. Illetve nem engedheted meg magadnak, hogy ingyen passzold le, amit pénzért vettél. Szóval ha annyira akarja anyád, fizesse ki az árát, és oda teszi, ahova akarja. Főleg ha egyik telefonodba se adtak bele, pedig kiskorú vagy, és valamennyi hozzájárulás elvárható lenne.
2022. aug. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!