Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg nekem kéne kiszolgálni...

Tényleg nekem kéne kiszolgálni a felnőtt (nálam idősebb!) testvéremet?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, szerencsére elég jó helyzetben élek az átlaghoz képest. Nekem van egy átlagosan fizető logisztikai ügyintéző állásom, a féjem pedig medior alkalmazásfejlesztő, így az ő bevételének hála, van lehetőségünk kényelmesen élni és félretenni is.


A probléma ott kezdődik, hogy a nővérem (29 éves) teljesen csóró, egyedülállóként él nettó 207 ezres tanári bérből albérletben. Senki nem kényszerítette, hogy ilyen szarul fizető dolgot tanuljon, ő választotta ezt magának.


És anyukám mostanában állandóan engem zaklat olyanokkal, hogy hívjam meg a nővéremet valahova enni, vagy fizessem be kettőnket valami utazásra, mert ő maga úgysem tudná megengedni magának.


Én viszont ezt nem szeretném, felnőtt vagyok, saját élettel. Ott a lehetőség a testvéremnek is, hogy tanuljon ki valami normálisan fizető szakot, vagy keressen magának pasit, de ő teljesen életképtelen ezekhez.


Jogosan érzem azt, hogy anyukám követelései alaptalanok? Nem gondolom, hogy nekem kéne szórakoztatni őt, csak mert szarul keres.



2022. júl. 28. 10:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/98 anonim ***** válasza:
71%
Azért ha nem lennének tanárok, te se tudtad volna leírni ezen mondatokat, mert analfabétaként élted le volna az életed és kapálgatnád a földet... 31/ffi.
2022. júl. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/98 anonim ***** válasza:
87%

"Ott a lehetőség a testvéremnek is, hogy tanuljon ki valami normálisan fizető szakot, vagy keressen magának pasit, de ő teljesen életképtelen ezekhez."


Hát ezen kihaltam. =D

2022. júl. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/98 anonim ***** válasza:
89%

Jól értem most arra ekkora az arcod, hogy találtál magadnak egy eltartót?

Hát nem születhet mindenki ilyen vastag bőrrel a pofáján.

2022. júl. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/98 A kérdező kommentje:
Nem tart el a férjem, egyedül is a dupláját keresem, mint a nővérem.
2022. júl. 28. 10:59
 5/98 anonim ***** válasza:
92%
Annyiban igazat adok neked, hogy ha te ezeket nem akarod, nem kell rá költened, főleg ahogy látom nem igazán lehet közeli a kapcsolatod a testvéreddel. Viszont az arcodból vegyél vissza. A tanárok messze rosszul vannak fizetve, de qrva nagy szükség van rájuk.
2022. júl. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/98 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy nem nagy dolog meghívni a testvéredet egy vacsorára. Senki nem mondta, hogy fizesd a rezsijét. Bár nem vagyok benne biztos, hogy akar veled időt tölteni.
2022. júl. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/98 anonim ***** válasza:
93%

Anyud követelése valóban alaptalan. De!

Ő nem. is követelte, csupán megemlítette, mert sajnos ez magadtól nem jut eszedbe.

Tesóm is volt rossz passzban. Nekünk (a férjemnek és nekem) egyértelmű volt h elhívjuk magunkkal a szilveszteri buliva. Tudtuk hogy nincs pénze most ilyenekre, és h otthon dekkolna egyedül.

Így kikapcsolódott, nem szomorkodott az akkori helyzetén

2022. júl. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/98 anonim ***** válasza:
96%
Ha alapból se jó a viszonyotok és csak kényszerből segítenél neki, az mindenkinek kellemetlen lenne. De ha amúgy jóba vagytok, akkor azért néha bele fér egy kávé, ebéd stb. De mivel úgy nyilatkozol róla, hogy életképtelen.. Arról meg nem ő tehet, hogy nincs megbecsülve a munkája, viszont lehet emberileg ezerszer különb, mint te és szereti, amit csinál.
2022. júl. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/98 anonim ***** válasza:
27%
A rossz fizetésűek sem várhatják el, hogy a felnőttekből álló családjuk tartsa el őket felnőttként, márpedig az anya gyakorlatilag ezt várná.
2022. júl. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/98 anonim ***** válasza:
86%

Azért mégis miből fizetne ki egy tanfolyamot?

A többit leírták előttem...

2022. júl. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!