Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, ha oda kell adnom...

Mit tegyek, ha oda kell adnom a SAJÁT telefonomat a testvéremnek?

Figyelt kérdés

17f vagyok, kb egy éve vettem egy iPhone X-t, mert ki akartam próbálni hogy nekem tetszene-e az almás telók világa, és annyira beleszerettem a rendszerbe, hogy a napokban lecseréltem egy 13 Pro-ra, mert a két pont ahol elavulást éreztem az az akksi és a kamera volt, ez pedig minden igényem kielégíti.

Viszont anyum azt akarja, hogy az X-t adjam oda az öcsémnek (13f) aki egyébként 3 hónapja kapott egy samsungot, én pedig hiába mondom neki, hogy nem tudom odaadni mert el fogom adni a telefont (már megvan a vevő is..) nem érdekli.

Vállaljam a kockázatot és adjam el a telót (nagyon jó áron sikerülne eladnom hisz vigyáztam rá, sokat dolgoztam érte) vagy adjam oda az öcsémnek, így bukva a pénzt, és nincs is rá szüksége?


2022. aug. 21. 23:45
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Én leülnék és megmondanám anyámnak, hogy nagyon sokat dolgoztam ezért a pénzért, az enyém. Ha oda kellene adni ingyen az öcsémnek, akkor olyan lenne, mintha elszednék tőlem a fizetésemet, és odaadnák a testvéremnek csak úgy. Megkérdezném, hogy őszerinte ez mennyire lenne igazságos?

Ha a betört kijelző a gond, akkor azt sokkal olcsóbban meg lehet javíttatni, de az, hogy 3 hónap alatt összetörte, mutatja, hogy neki még korai a telefonviselés, láthatóan nem tud rá vigyázni. Pont ugyanúgy törné össze a X-et is.

Erre nem mondhatja, hogy de akkor is add oda. Ha meg azt mondja, akkor elmondanám, hogy késő, mert már eladtam.

2022. aug. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
85%

21# az ilyen anyaknak mondhatsz te eszerveket, meg logikus gondolkozást meg barmi

Neki lesz igaza mert mast nem fogad el, hiszen pénzről van szó. Jonni fog az ingyen laksz itt, ingyen zabalsz, aram futes stb stb dolgokkal vagy mehetsz a hid ala. Az o szemeben meg mindig gyerek akit eltart es nincs szava, az o kis vilagaban. Csak a problema az h o akart gyereket es nem a gyerek kerte h csinaljak meg hitelre. Es ennel vanna orultebbek is az eletben. Van olyan szulo aki kb minden raforditast vissza ker a gyerektől szinte felnott koraban.

2022. aug. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
11%

Add el, és mond, hogy ellopták. :)

Az árát meg fektesd bitcoinba.

2022. aug. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
93%
Add el,azután pedig dugd el a pénzt.
2022. aug. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
3%
Pénzed, telefonod lesz másik, öcsinek meg elő/utó névnap/szülinap/karácsony alkalmából el lehet számolni ajándéknak, ha ennyire szeretné.
2022. aug. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
No eladtam a telefont, apum megértette az érveimet, kisöcsi veri magát a földhöz amiért nem kapta meg, anyum meg lecseszett hogy reméli büszke vagyok. Ezt látva jobban örülök hogy eladtam, meg kellene tanulnia hogy nem kaphat meg mindent amit szeretne, majd 15 évesen elmegy ő is dolgozni és azt vesz amit akar. :)
2022. aug. 22. 13:13
 27/35 anonim válasza:
94%

Kedves Kérdező, helyesen tetted, hogy eladtad, anyuddal és öcséddel ne foglalkozz, majd beletörődnek.


#17 voltam

2022. aug. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
94%
Én is büszke vagyok rád. (Mármint tényleg.)
2022. aug. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
8%
Na egy pár random idegen előtt kihúzhatod magad, ha már a családoddal sikerült megutáltatnod magad. Győztél! Gratulálok!
2022. aug. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
13%
Tudod elég szomorú, hogy két almás telefont veszel a fizetésedből. Egy miért nem volt jó elsőre? Inkább tedd félre a pénzed, jól fog még jönni
2022. aug. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!