Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » 15 év van köztem és a tesóm...

15 év van köztem és a tesóm között, akit lassan már utálok, mert szeretnem kell, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Direkt nem testvéresbe írtam, mert nem érzem magam testvérnek.

Van egy 20 éves nővérem, én 16 vagyok, húgom 15, öcsém novemberben lesz 1 éves.


Apai és anyai unokatesók között is mi vagyunk a legkisebbek. Távol élő unokatesóimnak van gyereke, de velük 10 évente egyszer találkozunk max. Közeli unokatesóink 21-28 év között vannak, egynek van gyereke, de vele sincs napi szinten kapcsolat, fél évente egy közös vacsi.


Ebből adódóan nem voltak kisgyerekek a mi környezetünkben, mert mi voltunk a kisgyerekek.

Tavaly megszületett az öcsénk, aki kikészít. Nővérem nem lakik velünk, húgom gügyög neki meg segít a gyerek körül, én meg csak kívülállóként vagyok. Még mindig nem tudom megszokni, hogy van, mert 15 évig nem volt.

Anyám szemében is lejebb kerültem, amikor mondtam, hogy nem szeretem az öcsémet. Egy idegesítő kis sz.ros, a gyereksírástól már nekem lesz depresszióm. Anyám és apám se nagyon foglalkozik velünk születése óta, mindent magunknak kell megoldanunk, a jegyeinkről jó rég óta nem tudnak semmit, ha a bizonyítványomat nem mutatom meg nekik, akkor nem is látták volna, húgomét abszolút nem látták. Erről már beszéltem velük, hogy jó lenne, ha nem lennénk lesz.rva, de nem érdekli őket. Vagy pár napig megpróbálnak figyelni ránk, aztán meg ugyanez.


2022. szept. 22. 16:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%
Költözz kollégiumba
2022. szept. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%

Persze, hogy kikeszit, tini vagy, alapvetoen is ez egy rizikos es nehez elethelyzet, es akkor egy uj baba erkezik az eletedbe, nyilvan nehezen eled meg.

Szerintem a szulok is nehezen elik meg a valtozast, nyugi...:D


Viszont azzal semmit nem ersz el, ha mindenkinek elmondod, mennyire gyulolod. Nem kell szeretned, a te dolgod, de szerintem ezt nem is kene reklamoznod, meg kell tanulni neha csendben maradni, sajnos ez is hozzatartozik az elethez.



Talan az meg segithet, ha ugy fogod fel ezt az egeszet, hogy a szuleid nem neked szultek testvert, hanem maguknak gyereket. Toled ezzel kapcsolatban gondolom nem varnak el semmit, legalabbis remelem, ugyhogy allj igy hozza a dolgokhoz.


Tul kell elni sajnos, mast nem lehet tenni. De talan ez az uj elethelyzet tanit majd neked egy kis turelmet es empatiat, az pedig a kesobbiekben is nagyon hasznos lesz :)

2022. szept. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%

Ez szerintem természetből adódik, a húgod szereti, te nem. Ő gondoskodó tipus, te meg nem.


Ha nincs dolgod a gyerekkel, akkor vondd ki magad, és amúgy magadnak tanulsz, nem a szüleidnek, más gyerek összetenné a kezét ha a szülei nem csesztetnék a jegyei miatt.

Féltékeny meg ne legyél, téged is ugyanígy körbeugráltak a szüleid amikor 1 éves voltál, ez az élet rendje.

2022. szept. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
72%

16évesen az tinik örülnek ha kiszakadnak a szüleiktől,nem pedig elvárják hogy nyakra főre vele törődjenek.

Ennyi évesen mar kéne más dolgokra is gondolnod nem az anyadékon lógni.

Az meg elég szomorú hogy egy 1éves gyereket gyűlölsz azert mert ő létezik..Utolsónak van igaza elkenyeztetett vagy,és azthitted mindig minden rolad fog szolni,hát most koppantál egyet...

2022. szept. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
83%

Köztünk is van 15 év a félöcsémmel, amikor ő pici volt, ráadásul minden szombaton jártam apuhoz (egy bizonyos ok miatt).

Most lehet, hogy terhes ez a dolog (erre két megoldás van: vagy a koli, vagy ami drágább, de ha fizetik a szülők (vagy ha dolgozol - diákmunka - és kitermeled az árát , akkor megléphető, hogy fogod magad, elmész albérletbe.

Vagy esetleg a 20 éves - jogilag felnőtt - nővéred magához vesz és magával visz. Más megoldás nincs - hacsak nem nyertek milliárdos lottónyereményt.

2022. szept. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
35%

Nagyon sajnállak. Nekem kamasz gyerekeim vannak, megértem mit érzel.

A szüleidnek nincs valami sok esze, hogy becsúszott ez a kései baba.

2022. szept. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
84%
16 évesen rohadtul nem az érdekelt hányszor nézik meg otthon a jegyeimet.
2022. szept. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
84%

"a jegyeinkről jó rég óta nem tudnak semmit, ha a bizonyítványomat nem mutatom meg nekik, akkor nem is látták volna, húgomét abszolút nem látták."

Na én összetettem volna a kezem, ha ilyenek lettek volna a szüleim. Nekem minden jegyemet tudták fejből (kivéve amit nem mondtam meg, hogy ne verjenek meg, de a következő szülői értekezleten úgyis kiderült), volt hogy szeptemberben kaptam valamiből egy négyest és utána azt hallgattam fél évig, hogy miért kellett négyest kapnom, hogy elcsúfítja az ellenőrzőt az a négyes...

2022. szept. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
84%

#10, csak a moderátorok tudnak kérdést törölni.


Kérdező, vagy koliba költözöl, vagy kibírod, amíg kicsit idősebb lesz. Jogosan idegesít a gyereksírás, de el kell fogadnod, hogy az a baba most nagyon sok törődést igényel, a szüleid biztos nagyon fáradtak. Ha a koli nem opció, füldugó vagy zajszűrős fejhallgató, a szüleiddel meg legyél türelmes, sok esély van rá, hogy tényleg jobb lesz, ahogy idősödik az öcséd.

2022. szept. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
80%
*és válaszokat is, úgyhogy nem a kérdező volt.
2022. szept. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!