Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » 15 év van köztem és a tesóm...

15 év van köztem és a tesóm között, akit lassan már utálok, mert szeretnem kell, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Direkt nem testvéresbe írtam, mert nem érzem magam testvérnek.

Van egy 20 éves nővérem, én 16 vagyok, húgom 15, öcsém novemberben lesz 1 éves.


Apai és anyai unokatesók között is mi vagyunk a legkisebbek. Távol élő unokatesóimnak van gyereke, de velük 10 évente egyszer találkozunk max. Közeli unokatesóink 21-28 év között vannak, egynek van gyereke, de vele sincs napi szinten kapcsolat, fél évente egy közös vacsi.


Ebből adódóan nem voltak kisgyerekek a mi környezetünkben, mert mi voltunk a kisgyerekek.

Tavaly megszületett az öcsénk, aki kikészít. Nővérem nem lakik velünk, húgom gügyög neki meg segít a gyerek körül, én meg csak kívülállóként vagyok. Még mindig nem tudom megszokni, hogy van, mert 15 évig nem volt.

Anyám szemében is lejebb kerültem, amikor mondtam, hogy nem szeretem az öcsémet. Egy idegesítő kis sz.ros, a gyereksírástól már nekem lesz depresszióm. Anyám és apám se nagyon foglalkozik velünk születése óta, mindent magunknak kell megoldanunk, a jegyeinkről jó rég óta nem tudnak semmit, ha a bizonyítványomat nem mutatom meg nekik, akkor nem is látták volna, húgomét abszolút nem látták. Erről már beszéltem velük, hogy jó lenne, ha nem lennénk lesz.rva, de nem érdekli őket. Vagy pár napig megpróbálnak figyelni ránk, aztán meg ugyanez.


2022. szept. 22. 16:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
6%
De gondolom hogy ő jrlenti 😉
2022. szept. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
72%
Nem, nem ő jelenti. Azért törlik a válaszaitokat (meg ezt is azért fogják), mert nem a kérdésre válaszol, de azért az oldal szabályzatát elolvasni ér :*
2022. szept. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
63%

Mind a 3 ember a kérdésre válaszolt.

Nyilván nem tetszett a kérdezőnek h elkényeztetettnek titulálják.

Aki 16 évesen egy 1 évessel akar versengeni anyuci kegyeiért.

Mit tehet most?

Viselkedjen úgy mint egy 16 éves!

2022. szept. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
66%

Viselkedjen ugy, mint egy 16 eves?Na de milyen is egy 16 eves?


Hat elmondom neked, hogy kb pont ilyen. Onzo, azt hiszi o a vilag kozepe, ot mindenki utalja, o is utal mindenkit, ez kvazi egy masodik dackorszak, a gyerekek 2-3 evesen is pont hasonlot elnek at.

Es ez igy is van jol, hozzatartozik a megfelelo fejlodeshez.

Nyilvan nem mindenki ilyen (en speciel pont ilyen voltam!!:DD), ki igy, ki ugy viseli a tinikort, de teljesen rendben van amugy a reakcioja.

Most van az, hogy turelmet es empatiat kell tanulnia, illetve arra is ra kell jonnie, hogy jobb, ha neha becsukja a szajat es nem mond ki mindent, amit gondol, mert sajnos ez sokszor nem vezet tul sok johoz.

Hiaba lesz nagykoru papiron 2 ev mulva, nem lehet elvarni tole, hogy erett felnottkent viselkedjen, mert meg nem az es 2 ev mulva se lesz az valoszinuleg, ez nem igy mukodik.

De ez igy is van jol.

2022. szept. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
19%

Kedves Kérdező!


Melyik nemhez tartozol? (Ha a hölgyek táborát erősíted, akkor még van legalább 25(!) éved, hogy esetleg begyakorolhass a testvéreden egy kis empátiát.) Mármint, hogy Te is anyuka lehess egyszer esetleg...


Persze nem fontos mindenáron vér szerinti gyereket világra hozni! Lehet majd örökbe is fogadni, vagy lehet KERESZT gyermeked, akit keresztvíz alá tarthatsz majd a templomban. Fiúbarátod még nincs?


Ha a fiatalurakhoz tartozol, akkor még szintén vannak évtizedek hátra az életedből, hogy édesapa lehess... stb. stb.


Elhiszem, hogy a tinédzser kor a PÁLYAVÁLASZTÁSRÓL, A TANULÁSRÓL szól elsősorban. Érthető az is, hogy egy-egy kitanult szakma milyen meghatározó is lehet - akár egy életen át...


További ötleteim: egyházi lelkigondozókat azért képeztek ki, hogy ilyen rendkívül nehezen elfogadható élethelyzeteket is tudjanak valahogy orvosolni. (Nekem is segítettek - és akár hosszú éveken át is elkísérhetnek ugyanazok a barátok, ismerősök.)


Egy másik tippem: akár családsegítő szolgálat keretében is adhatnak a szociális munkások szemléletmódokat, mikor, hova fordulhatsz még egyes "megrekedések/elakadások" folyamatában.


Iskolapszichológus? Osztályfőnök? Valamelyik szimpatikus tanár/felnőtt nem tud időt szakítani rád? Osztálytársak közül valaki esetleg?


Diákmunkát is vállalhatsz, ha anyagilag szeretnél függetlenedni. Kívánom, hogy a felsoroltak esetében mihamarabb járj szerencsével valamelyik variációt tekintve!

2022. szept. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
62%
Ha 18 fele jász akkor lassan ugy is majd sajat életet kell ekzdened külön.
2022. szept. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
27%
Tipikus testvérféltékenység, bár mondjuk az igaz, hogy nem sok észre vall anyádéktól bevállalni ennyi idő után egy negyedik gyereket. Semmit sem tudsz tenni, mondani ne mondd, hogy nem szereted, de vigyáznod sem kell rá.
2022. szept. 23. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
63%
Még jó hogy téged sem szeretett mindenki. Persze hogy idegesít 16 évesek vagy. Majd ha pár év eltellik és te felnőtt leszel és ő már ovis jobb lesz. Légy kicsit toleránsabb. Hidd el könnyebb lesz az életedet.
2022. szept. 23. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
32%

"Anyám és apám se nagyon foglalkozik velünk születése óta, mindent magunknak kell megoldanunk,"

Hát mi a jó isten lehet az amit szegény 16 éves nem tud megoldani, de anyuék nem segítenek neki?

A fenekét kinyalni?

Az ilyen korú kamaszok többsége pont nem ilyen.

14 évesen kerültem koliba, onnantól mindent magamnak intéztéztem (max anyu alaírta a papírokat ami kellett)

Ilyen ez mikor a felnőttség felé halad az ember


"amikor mondtam, hogy nem szeretem az öcsémet. Egy idegesítő kis sz.ros, a gyereksírástól már nekem lesz depresszióm."

Csodálkozol h anyád tojik rád ezek után?

Senki sem élvezi a gyereksírást. anyádék sem hidd el.

De ahelyett h segítséget nyujtanál, MOST TE egyszer az életben, inkább még beléjük rúgsz.

Az ilyen mértékű féltékenység egy kamasztól is sok. 3 éves szinten vagy.

2022. szept. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
18%
Ez anyukádnak egy új kapcsolata? Vagy fél nem foghatom, minek kellett három nagy gyerek mellé egy negyedik, egy bőgőmasina? Én teljesen megértelek kedves kérdező. Nektek még ott a suli, a tanulás az első. Persze segíts ha úgy van időd, de oldják meg ők, nem ti vagytok a szűlők.
2022. szept. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!