Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális hogy anyuék így...

Normális hogy anyuék így viselkednek az öcsémmel?

Figyelt kérdés

Az öcsém most tizedikes, de van egy kis (autizmus) spektrum zavara. Számára minden ami logikus abban jó, pl.: matek, fizika, kémia, informatika, stb. Emiatt viszont a humán és nyelvi tárgyakban nem jó. Tegnap pótolta a német témazárót amire anyu egész hétvégén tanult vele. Délután kiderült, hogy 4-es lett neki, és anyu nagyon boldog volt megölelte és gratulált neki. Pedig én végzős vagyok, ötösöket hozok haza anyu meg csak annyit mond, hogy ügyes vagyok.

Ha az öcsém haverjai jönnek és fura fizikai kísérleteket akarnak csinálni anyu boldog, hogy vannak barátai. De ha én szeretnék átmenni péntek este az egyik fiú barátomhoz húzza a száját, hogy ő biztos a pasim, és 18+ dolgokat csinálunk, amúgy meg köze sincs hozzá…17L



2022. okt. 4. 06:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
92%
Írtad hogy mi a baja az öcsédnek, azt is hogy anyutok sokat foglalkozott vele hogy egy dolgozat jól sikerüljön éssikerült is neki. Nyilván jobban mint amire számított és ezért is örült ennyire. Meg te is nagyon jól tudod hogy ez azért nagy eredmény az Ő szintjén. Abba megértelek hogy neked rosszul esik hogy jobb eredményeket érsz el és csak sima laza dicséretet kapsz, de tőled nyilván el is várható mert neked nincs bajod ilyen téren. Meg nyilván alapból jó vagy. Az hogy téged egy fiúhoz nem nagyon akarnak átengedni azt azért megértem. Nyilván öcsédnek a haverjai vele egy neműek, neked meg ellenkező nemű barátod van akivel lehet nincs több, de manapság sokan nehezen értik ezt meg.
2022. okt. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
60%
A hiba a te gondolkodásodban van
2022. okt. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
43%
Nekem annyi jött ki ebből mintha féltékeny lennél rá.
2022. okt. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
61%
11-nek: én megértem ezt is, hogy anyuka aggódik, ha a lányának ellenkező nemű barátja van. De könyörgöm, 17 évesről beszélünk, nem 12. Melyik 17 éves lánynak nincs még barátja...?? Én 40+-os vagyok, nagyon-nagyon rég voltam tinédzser, de már akkoriban is én voltam kb az utolsó szűzlány az osztályban 18 éves koromig. Bár volt addig is barátom, már 16 éves koromtól, max a szüzességemet nem vesztettem el, de nyilván volt ez-az. Nem hiszem, hogy ez Isten ellen való vétek 17 évesen.
2022. okt. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
87%

Én még abban a rendszerben voltam iskolás, mikor a diszkalkulia nem létezett 🙃

És, hát anyám éjt nappallá téve matekozott velem, ha kettest vittem haza, már aznap ünnepeltünk, a testvérem állandóan kifogásolta, hogy nincs körbeugrálva, ezért elkezdett "betegeskedni" mindenféle betegséget kitalált magának, a szülők vele foglalkoztak, én hiába maradtam bent, a tanár szerint hülye és lusta vagyok, otthon meg anyámék a testvéremmel foglalkoztak.


Abban az évben megbuktam, potvizsgara nem mentem el, új tanévet nem kezdtem, el is költöztem tőlük 17 évesen, 2 éve érettségiztem le, és azóta sem beszélek a családdal.

2022. okt. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem mondd el Anyudnak, hogy te is vágysz a pozitív visszajelzésekre, valószínű a te szeretetnyelved a dícséret, amiből nem kapsz eleget. Ha szépen, nem lekorholós stílusban adod elő a problémádat (ahogy az én nagylányom szokta az igényeit kifejezni) könnyebben értő fülekre találsz.
2022. okt. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
70%
Hoppá, még nem vagy 18, úgyhogy anyukádnak igenis köze van hozzá, nagyon is!!! A fiúval azért viselkedik úgy, ahogy, mert te is írod, hogy van valamilyen betegsége, és ennek ellenére sikerülnek neki a dolgok. Nálad meg ez természetes, szerencsére. Örülj neki, hogy anyukád véd attól, nehogy idő előtt kelljen egy gyereket vállalnod.
2022. okt. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
73%
Egy padon is lehet gyereket csinálni, vagy az őszi avarban, nem kell ahhoz ágy, meg megengedő szülő.
2022. okt. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!