Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Milyen volt a nagytesó reakció...

Milyen volt a nagytesó reakciója amikor először látta a kicsit ?

Figyelt kérdés
Nálunk tavasszal érkezik a második baba. A kislányom akkor lesz 19-20 hónapos. Kíváncsi lennék azokra a válaszokra is akiknél ilyen pici a korkülönbség. Nagyon izgulok, mert egyenlőre neki még nem tudom elmagyarázni ezt.

2022. okt. 19. 21:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
11%
Miért várod? Nem mindegy mit gondol a nagy? A kicsi a ti döntésetek volt, magatoknak szülted nem a nagynak. Ha nem tetszik neki akkor is ott lesz. Ha ebben is kikéred az áldását 20 hóbaposan akkor mi lesz később??
2022. okt. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Úristen:D Ki kérte ki az áldását? De más az amikor egy nagyobb gyereknek elmondod hogy lesz tesója egy ekkora gyereknek még nem tudod. Nyilván a tesó marad akkor is ha neki nem tetszik. NEM EZ VOLT A KÉRDÉS! Nyilván nem tudtad értelmezni mert nem arra válaszoltál. Ha csak ezt tudod akkor menj aludni vagy más kérdésekhez írj kérlek.
2022. okt. 19. 22:52
 13/22 A kérdező kommentje:
Komolyan nem értelek mit keresel ennél a kérdésnél és mit akarsz ezzel az egésszel.
2022. okt. 19. 22:54
 14/22 anonim ***** válasza:
92%

"magatoknak szülted nem a nagynak"

1. Még meg sem született. :)

2. Nem csak maguknak szüli, hanem mindenkinek. Még nekem is, mert én is máris örömömet lelem a babában, akár tetszik neked, akár nem. :)

2022. okt. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, nehogy felhúzd magad rajta! ;-)
2022. okt. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyos vagy. :) Legalább akkor már együtt örülünk. 🥰 Jövő hét pénteken meg tudom a nemét is, szóval majd írok helyzet jelentést.

Nem foglalkozom vele már, feleslegesen nem akarok idegeskedni. :)

2022. okt. 19. 23:29
 17/22 anonim ***** válasza:
81%
elvitte a postára és elküldte szibériába
2022. okt. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
91%

Én 5,5 évvel voltam idősebb. Én azt hittem, a "baba" az olyan lesz, mint a kiscsoportosok az óvodában (ők voltak a "kicsik", én meg már középsősként "nagy" voltam), erre letettek elém egy újszülöttet.

Közöltem, "Mi ez?" :D :D :D

(De imádtam utána persze.)

2022. okt. 20. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Készülj fel a testvérféltékenységre. Bármennyire is szereted, 100%, hogy lesz benne egy adag.


Nem baj, hogyha viszont a saját frsuztrációját a picin vezetné le, szólj rá, mert az nem oké.


És csak annyira vond be a dolgokba, amennyire NEKI jó.

2022. okt. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagy a korkülönbség, de amit látok ilyen piciknél amikor tesó születik: ne ijedj meg ha vissza "babásodik"! Kicsit vissza szoktak menni babának. Pl ha eddig egyedül evett most kéri, hogy etesd. Hiába veszi fel egyedül a cipőt, most majd rákell adnod stb. "Cipelteti" magát, mert ölben akar lenni meg hasonlók 🙂. De ez elmúlik ☺️. A tesóféltékenység is előfordulhat. Nem az első pár napban jellemző, hanem amikor tudatosul, hogy bizony ottmarad a baba és már nem egyedüli gyerek. Amit még észrevettem: amikor anyuka hazamegy a kórházból pár napig sok gyerek elutasító vele, mert "otthagyta". Aztán jön a vissza babásodás.
2022. okt. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!