Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy hozzam fel anyának...?...

Hogy hozzam fel anyának...? Nagyon félek a reakciójától

Figyelt kérdés

Már szeptember óta hajtogatom anyának hogy másik suliba szeretnék menni. Hogy miért abba ne menjünk most bele (röviden: nem érzem annyira jól magam, idegen a közeg, nem tudnék el lenni később sem, fura és kész. Másik iskolába akarok menni ahol egy nagyobb rangot kapok a technikum által illetve barátnőm is oda jár, boldog lennék ha oda járhatnék) viszont anyával veszekedtem már multkor sírásig fajult mert nem értett meg. Hogy hozzam fel újra a témát hogy kéne intézkedni mert le fogunk késni a félévi átmenetelröl?

Olvastam itt pár ilyen kérdést, hogy át akarnak menni máshova, jó latni hogy nem vagyok egyedül

Kérlek segítsetek ti hogy mondanátok ezt el?



2021. okt. 13. 15:58
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
Az életem függ ettől
2021. okt. 13. 15:58
 2/43 anonim ***** válasza:
29%
Ne vele beszélj,hanem az igazgatóddal és a kiszemelt iskolád igazgatójával. Intézd el az egészet, akkor talán komolyan fog venni,ha már csak a papírokat kell aláírni.
2021. okt. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 Tiborc válasza:
92%
Szerintem csak őszintén, ha jó a kapcsolatotok előb - utóbb biztosan nyitott lesz a dologra.
2021. okt. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 Thispain ***** válasza:
83%
#2 Ez egy működőképes ötlet lehet. Vannak olyan emberek, akiket sosem érdekel, mit akarsz. Sajnálatosan sok embernek az anyja ilyen.
2021. okt. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
93%

Jajj ez annyira rossz lehet :(

Én 2x akartam sulit váltani, egyszer általánosban, egyszer középben és mind a kétszer megengedték, kaptak is egy nyugodt, kiegyensúlyozott, boldog gyereket.

Az ilyen szülővel nehéz mit kezdeni, van akinek elég ha folyton letörtnek lát és panaszkodsz, van akinek az sem elég ha könyörögsz.

Drukkolok, hogy sikerüljön valahogy!

2021. okt. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonymousreview60 ***** válasza:
34%
#2 értelmesnek tűnik. De ha anyádat a sírásod sem késztette gondolkodásra, akkor a fenti beavatkozást a tekintélyébe való súlyos beavatkozásnak élné meg, és csakazért sem írná alá, amit kell. Emiatt én azt javaslom, vitassátok meg még egyszer. Mik az érvei, hogy miért ne menj/nem enged?
2021. okt. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
92%

"Barátnőm is odajár." Ez lenne az érv? Csak mert soha senkiért ne ugrálj, csakis a saját érdekedben! :)

Én segítséget kérnék hozzá az iskolában. Akár a pszichológushoz is bejelentkeznék, hogy gondjaim vannak a mindennapokban.

Ha a szülő nem tud felnőtt lenni, legyél te. Higgadtan beszélj, mondj érveket, hogy miért. Akár el is mondanám neki, hogy nem értem mi ez a gyerekes, dacos nem. Mi változna az ő oldalán/oldalukon? Érné őket bármi hátrány? Anyagilag rosszabb? Akkor miért korlátoznak? Mondjanak épeszű okot!

Ha nem segítenek, kérj segítséget az iskolában!

2021. okt. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
94%
Nekem is az "oda jár a barátnőm" szúrt szemet. Emiatt tuti nem iratnálak át másik iskolába. Van ezen kívül használható érved?
2021. okt. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
86%

barátnőm is oda jár, boldog lennék ha oda járhatnék


Nem.

2021. okt. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
92%
2, csakhogy egy gyerekről beszélünk. Az igazgató jogosan küldi el azzal, hogy jöjjön a szülő.
2021. okt. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!