Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elhanyagol a testvérem, vagy...

Elhanyagol a testvérem, vagy én viszem túlzásba?

Figyelt kérdés

Sajnos eléggé magányos vagyok, nincsennek barátaim, a családon belül is csak megvoltam az emberekkel.


De tavaly történt meg hogy öcsém eljött velem egy Marvel filmre. Nagyon tetszett neki is és megnéztük mindet együtt, legalább hetente egyszer volt egy ilyen filmezős délutánunk. Eléggé ki is jöttem a gödörből és annyira nem ériztem magamat magányosnak se (sőt, talán egyáltalán nem). Azt tudni kell hogy azért lettünk úgymond testvérek mellett még jó barátok is, mert ekkor épp öcsém is egy mélyebb pontban volt és így jóban lettünk (az előtt nem volt ennyira jó a kapcsolatunk). Csak ő azóta kijött belöle, lettek neki barátai megint, ismét népszerű lett a sulijában és még barátnője is lett.


Természetesen ezeket én nem sajnálom tőle, sőt örülök neki hogy boldog. De amióta megint jól van úgyérzem hogy kb. le se sz@rja a fejem. Én megértem azt hogy szívesebben van pl. a barátnőjével, azt is megértem ha már nincs ideje hetente egy délutánt eltöltenie velem, mert legyenek neki más barátai, legyen boldog. De jelenleg már havi egy alkalommal sincs olyan hogy eltöltünk együtt egy délutánt. De még ezt is lenyeltem, mondván hogy nyilván meg van a saját élete, de az utóbbi egy hónapban már az üzeneteimet is csak megnézi, de nem válaszol, max csak ilyen 1-2 szavas, igen, nem válaszokat ad.


Sokszor azon gondolkozom hogy én neki csak akkor vagyok úgymond "barátja" amikor nincs neki senki más. De lehet csak én reagálom túl. Már arra is gondoltam hogy nem vagyok úgymond az ő színvonala, vagy nem is tudom...



2022. okt. 27. 17:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Egy jó kedélyű ember számára teher tud lenni ez a fajta mentalitás. Bújjunk el a világ elől, csak mi ketten, kint minden rosszabb, stb. Amikor ő is így érzett, akkor kibeszélhette veled, de azóta jobban van és már nem tud ugyanolyan lelkesedéssel ücsörögni melletted a magányodat támogatva. Miért nem csatlakozol inkább te hozzá? Ha tényleg barátok vagytok, akkor biztosan segítene kimozdulni ebből az állapotból.
2022. okt. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Ember, szedd már össze magad.


Menjél dolgozni, edzeni, meg programokra és szerezzél haverokat.

2022. okt. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Bocsi, de én sem örülnék ha egy folyton negatív ember le akarna húzni. Savlekötőnek pedig igaza van, egy ilyen ember toxikus, fojtogató és kimerítő. Én ezért építem le barátnőmet, pedig én diagnosztizált depressziós vagyok, de még én sem viselem el az ő negativitását...
2022. okt. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Akkor jobb ha teljesen békén hagyom. És sajnálom az egészet, de tényleg köszönöm hogy őazinték voltatok velem! Néha ez kell, még ha fáj is🙂. További szép estét kívánok nektek és még egyszer köszönöm szépen!
2022. okt. 27. 18:37
 5/16 anonim ***** válasza:
43%
Azt ugye vagjatok, hogy valojaban nem mindenkire hat pozitivan a bunko hozzaallasotok, amit itt lemuveltek? Lehet, hogy a srac (az uzenetevel ellentetben) ezek utan valojaban meg melyebbre kerul. Ugyesen belerugtatok a foldon fekvobe, gratulalok. Bezzeg amikor egy kutya szenved, annak a valagat is kinyaljatok.
2022. okt. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
Mi bunkóság volt bennük?
2022. okt. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem csak addig kellettél amég haszna volt belőled

Ha a te életed lenne olyan mint az övé most ő csüngene rajtad az tuti

2022. okt. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Igazat szólsz most is Savlekötő. Mondom én diagnosztizált vagyok, barátnőm is, de annyira belefáradtam hallgatni a folytonos nyavalygását hogy ebbe is bele "betegedtem". Borzalmas hosszútávon egy ilyen ember, simán megbetegíti a környezetét is. Maradjon a mocsárban egyedül, vagy menjen pszichiáterhez.
2022. okt. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Én nem szeretném ha itt miattam lenne veszekedés.

Igazából én a többségre hallgatok.

Ez a kérdésem őszintén inkább egy "teszt" volt magamnak. Szerettem volna tudni hogy a családunkon kívül álló emberek hogyan látják a dolgokat.

Azért kell egyet értenem azokkal akik bennem látjak a hibát, mert nem tőlük kapom meg ezt a kritikát elsőnek. Én itt csak az öcsémet emeltem ki, mert vele volt az utolsó ilyen eset, továbbá ő áll a legközelebb hozzám. De ugyanígy jártam a család többi tagjával is. Ugyanígy nem keresik már velem a kapcsolatot az unokatestvéreim, se a keresztszüleim, de még a régebbi barátaim se. Úgyhogy azt ki kell mondani hogy velem van a gond. Egyébként járok én pszichológushoz (bár itt már van aki pszichiáterhez akar küldeni, de nem tudom hogy valóban az kell e), de egyszerűen nem segít. Konkrétan azért járok már csak pszichológushoz hogy a lelkiismeretemnek azt mondhassam hogy próbálkozok.

2022. okt. 27. 19:59
 10/16 anonim ***** válasza:
96%
Ezért kéne pszichiáterhez menned, depressziód lehet. Nem szégyen, nekem a diagnózisa mentette meg az életemet.
2022. okt. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!