Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elhanyagol a testvérem, vagy...

Elhanyagol a testvérem, vagy én viszem túlzásba?

Figyelt kérdés

Sajnos eléggé magányos vagyok, nincsennek barátaim, a családon belül is csak megvoltam az emberekkel.


De tavaly történt meg hogy öcsém eljött velem egy Marvel filmre. Nagyon tetszett neki is és megnéztük mindet együtt, legalább hetente egyszer volt egy ilyen filmezős délutánunk. Eléggé ki is jöttem a gödörből és annyira nem ériztem magamat magányosnak se (sőt, talán egyáltalán nem). Azt tudni kell hogy azért lettünk úgymond testvérek mellett még jó barátok is, mert ekkor épp öcsém is egy mélyebb pontban volt és így jóban lettünk (az előtt nem volt ennyira jó a kapcsolatunk). Csak ő azóta kijött belöle, lettek neki barátai megint, ismét népszerű lett a sulijában és még barátnője is lett.


Természetesen ezeket én nem sajnálom tőle, sőt örülök neki hogy boldog. De amióta megint jól van úgyérzem hogy kb. le se sz@rja a fejem. Én megértem azt hogy szívesebben van pl. a barátnőjével, azt is megértem ha már nincs ideje hetente egy délutánt eltöltenie velem, mert legyenek neki más barátai, legyen boldog. De jelenleg már havi egy alkalommal sincs olyan hogy eltöltünk együtt egy délutánt. De még ezt is lenyeltem, mondván hogy nyilván meg van a saját élete, de az utóbbi egy hónapban már az üzeneteimet is csak megnézi, de nem válaszol, max csak ilyen 1-2 szavas, igen, nem válaszokat ad.


Sokszor azon gondolkozom hogy én neki csak akkor vagyok úgymond "barátja" amikor nincs neki senki más. De lehet csak én reagálom túl. Már arra is gondoltam hogy nem vagyok úgymond az ő színvonala, vagy nem is tudom...



2022. okt. 27. 17:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ideje lenne sajat életet felépíteni.
2022. okt. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
93%

Miért van az, hogy te konstans padlón vagy és szükséged van valakire, aki talicskázik téged? Miért vagy tartósan depressziós? Voltál már pszichológusnál?

Ezek álltalában rövid szakaszok az életünkben.

Ha előtte nem voltatok jóban, akkor valószínűleg ez a "padlón vagyok" volt az egyetlen közös pont, amely összekötött benneteket. Most, hogy már a testvéred kikerült ebből az állapotból ismét nincs közös pont. Ha valaki konstans búval b@szott, az a környezetet is lehúzza. Lehet, hogy szép volna a tesódtól, ha a nyakába próbálna venni, de igazán csak te tudsz magdon segíteni. Aki nem hajlandó magán segíteni, az csak lerántja magához azokat, akik megpróbálják.

Próbálj csatlakozni a tesódhoz, és legalább a társaságban megpróbálni úgy tűni, hogy oké vagy. Egyáltalán miért vagy padlón?

Ettől függetlenül amúgy nem szép, hogy kerül téged a tesód. De érthető, hogy a negatív emberek lehúznak bennünket. Ha ilyen vagy, a tesód önvédelemből kerül. Lehet, rossz emlékeket idéz benne az, hogy olyannak lát, amilyen ő is volt. Le kéne ülni és megbeszélni, ha vagytok olyan szinten, ha nem, próbálj segíteni magadon. Ha az nem megy, fordulj pszichológushoz. Az ő útmutatásával remélem sikerül ismét boldognak és kiegyensúlyozottnak lenned. Nehéz, és sok kitartást igényel. De ha valamit addig próbálsz, míg végül nem sikerül, előbb-utóbb menni fog. :)

2022. okt. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
48%

Ne pszichológust ajánljatok neki aki kb. egy teadélutánt tart, hanem pszichiátert aki orvos! Nekem 3 pszichológus nem vette észre a depressziómat. Az orvos fél óra alatt levágta, és gyógyszerrel kezel, valamint önsegítő könyveket olvasok.


Mondom én még a szintén ilyen beteg barátnőmet is kerülöm már orvosi tanácsra, mert olyan szinten lent tartott magával, hogy az öngyilkosságon gondolkodtam már....

2022. okt. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Igen, veled van a gond, és a pszichológus NEM tud segíteni, ha TE nem akarsz változni.


Ne azért menj, mert "jaj, ezt is letudtam", hanem saját motivációból. Hogy képes légy barátkozni, ne legyél negatív, lehúzós.

Akarj kitörni ebből az állapotból, mert minél tovább ragadsz benne, annál nehezebb lesz újrakezdeni.

2022. okt. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

13-as, ja valóban jó gyógyszerrel tömni.


Nekem is volt pszichiáterem 2 évig, na a gyógyszeren kívül semmit! nem csináltunk.

A pszichológus segítségével meg 1,5 év alatt rendbe jöttem.

2022. okt. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
15-ös, bipoláris zavarból nem lehet kijönni teadélutánokkal... marad nekem a gyógyszer sajnos.
2022. okt. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!