Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek normális dolog...

Szerintetek normális dolog amit a húgom csinál? Nem lesz káros ez a túl sok sorozat nézés?

Figyelt kérdés
Tehát a húgom 14 éves, és mostanába nagyon sok sorozatot néz, tudni kell róla hogy komoly lány, màrmint a mai világba annak számít igazából, normális, tanul, igaz nem járkál sehova, elegge félős visszahuzodo, ha társaságba van nagyon zavarba tudd lenni, és nem igazán beszél másokkal, szeretné hogy "történjen" vele valami de nem igazán jonne sehova. Elkezdett nézni sorozatokat es igazából nagyon bele tudja magát élni, és folyamat azt kérdezgeti hogy "szerinted találni fogok én is ilyen fiút mint a filmben xy (belsőleg" tehát azzal tisztába van hogy ugyanolyan kinézetű fiút nem talál, meg full hasonló életet akkar, és ezeket mondja egész végig. Jó most nyilván nem olyan sorozatokat néz ahol ha pl az ember le ugrik a tizedikről azt kutya baja, hanem mostanaba ezt a Fogd a kezem című sozatot nézi (török sorozat) Tudni kell hogy Németországban élünk már régóta, tehát ide is jár suliba, itt azért több az esély ilyesmikre mert sok erre a török lengyel,kb minden nemzetiség megtalalhato, tehát tobb az esély hasonló fiút találni itt mint Magyarba, már ha a nemzetisegrol beszelunk. Visszont nemtudom nem túl káros ez? Oke neki ez volt/lett az ideálja (belsoleg) illetve külsőleg is de tisztaba van vele hogy teljesen ilyen kinézetű fiú nem létezik, mint a filmben a fő szereplő (Cenk) tudom hogy kislány még meg még annyi minden változhat csak igazából nemtudom..
2022. nov. 1. 22:05
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
73%

Én 35 évesen szintén török sorozatozok. Egy másik oldalról közelítem. Éltem külföldön, pár kúlturából vannak is ismerőseim. A törökök tele vannak érzésekkel, ami a magyar társadalomban szégyen. Szégyen, ha egy férfi sír, küzd. Miért? Mert sajnos traumatizáló, diktatórikus, kontrollmániás magyar társadalomban élünk és nekünk a férfi az, aki megmondja a tutit, kemény, nagyhangú, odabasz az asztalra, érzelmek nélkül. Holott a normális az lenne, ha az érzéseiket ki tudnák mutatni. Ez teszi valóban vonzóvá a férfit, és ez ritka kincs. A magyar férfiak azzal foglalkoznak, hogy mekkora a farkuk, a bankszámlájuk, milyen kocsijuk van. A régi értékek, az érzelmek, a küzdelem a nőkért, a családi, baráti, testvéri szeretet, empátia teljesen ismeretlen. A saját barátaikat kibeszélik, elárulják kétszáz forintért.

Tehát egy olyan álomban vagyunk a sorozatok nézésekor, amit mi is szeretnénk, mert simán lehetne valóság is, csak normális társadalom kellene hozzá. Nem vétlenül nincsenek magyar szappanoperák, csak szinte erőszakos fimek, elvétve pár Barátok közt jellegű mindenki mindenkivel tömbházas sorozat. Mi a mások valóságshow-életét szeretjük, amit ki lehet pofázni. Egy romantikus, de drámai sorozattól a magyar ember szorongana, le is ugatná a kommentekben azt, akinek az tetszik. Nem tartunk sajnos ott még agyilag.

2022. nov. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
23%
Egy romantikus, dráma sorozathoz kéne felnőnünk? Azért az erős kijelentés hogy ezekben bármi értelem van, ugyanolyan szemét mint a valóságshow, de a te ízlésed, te életed. De piedesztálra emelni a török giccses baromságokat, wow... :D
2022. nov. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
16. Pont ez az hogy ismerem a hugom tudom rola hogy egy komoly lány, és ő full ilyen fiut akkar, full ez az idealja dehat sajnos ilyen fiu a mai vilagba nincs, jo oke nyilvan van de nagyon nehéz találni, és tudom hogy azért még változni fog de azért ismerem a hugomat. És amig nem olyan az adott fiu mint a sorozatba addig inkább nem is ismerkedik másokkal, most ezt nem szerelem téren értem vagy ilyesmi, ugyanugy a lány barátságok stb. Nyilvan en nem szólok bele meg a szuleimbe se tehat nem mondjuk neki hogy "ne nézd mert káros" vagy ilyesmi😂 szimplan ezt igy én kérdezem itt.
2022. nov. 2. 07:32
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Én HP fanficeket írtam 14 évesen, meg Charmed fanficeket.


25+ vagyok, és kiadatási folyamatban az első fantasy-könyvem.

2022. nov. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
21. Istenem ez annyira igaz, full tényeket írtál le, de azert nem szomoritom el a hugomat hogy "jajmar mit almodozzol ilyen fiu nem létezik" mert gyerekek igenis Németországba élünk régóta, itt is fogunk es itt másabbak mint a Magyarországi emberek hála istennek én is tudom hogy részben milyenek. Tehát szerintem azért itt Németországba több az esély arra hogy ilyen fiut talál, meg azért szerintem létezik valahol ilyen (belsoleg)
2022. nov. 2. 07:35
 26/31 A kérdező kommentje:
Meg amúgy esku igaz amit a 21-es leírt. 1 évbe egyszer, 1 honapra mindig haza megyunk Magyarba, és észrevettem hogy otthon azok az Emberek akik közmunkások (ami nem baj, normális munka) vagy akik épp "olyan" helyen dolgoznak, vagy azt dolgozzák, (remélem értitek) azok az emberek full beképzeltek, ha ott haldokolnál se, segitenének, olyanok mint valami hires sztár, meg ők " nem allnak le ezzel beszelgetni mert ilyen" azzal "azert nem mert olyan" tehát irigység, betegség, bunkoság, rosszindulat, itt meg annyira mások az emberek. Itt azok az emberek akik egyetemet végeztek el, vagy akiknek tényleg lenne mire beképzelt lenni mert le tett valamit az asztalra, azok nem csinaljak ezt mint Magyarba az ilyen emberek. Normálisak, segítőkészek, tehat mind olyanok mint amiket a Magyarországiakrol nem tudnek elmondani (nyilvan tisztelett a kivételnek mielott belem kotne valaki)
2022. nov. 2. 07:44
 27/31 anonim ***** válasza:
95%

21-es vagyok. 3 éve költöztünk haza külföldről, közel 4 évet éltünk kint. Átlagos emberek vagyunk, nincs hitelünk, élünk, elvagyunk, sajnos a pénzt rosszul osztjuk be míg így is, pedig nem keresünk rosszul, valami probléma mindig van, de ez a mi dolgunk persze, mindig megoldjuk, igyekszünk panaszkodás nélkül élni. Nincs gyerekünk. Már ez is szálka mások szemében, de hogy miért, azt nem tudja senki megmondani. Nincs olyan nap, hogy ne döbbennék meg valamin, akár online felületen, akár személyesen. De már tudom kezelni magamban. Igazi barátaink nincsenek, folyamatosan csalódunk az itthoni emberekben. Több éves, évtizedes ismeretségben is voltak olyan meglepetések, hogy csak pilláztam. Én elmentem terápiára, mert más embereket soha, semmilyen körülmények között nem lehet és nem is kell megváltoztatni, nekem kellett változtatni a felfogásomon, a sorozatos butaságok miatti szorongásomon, agresszivitásomon, még majdnem el is váltunk férjemmel, mert én is mindig mást hibáztattam.

Ez tudom, nem a kérdéshez tartozik igazából, lényeg, hogy a sorozatnézés nem lesz káros a hugodra, még mindig jobbnak találom, mint idióta, káromkodó, c-típusú csajokat, pasikat nézni tiktokon, és azt hinni, hogy azzal fogja vinni valamire.

2022. nov. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
92%
Sajnálom, 22-es, hogy nem értetted a lényeget, így nem tudok kapcsolódni sajnos a véleményedhez, és érzéseidhez. Szép napot!
2022. nov. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Én is hagynám a helyedben, szerintem azzal nem árt senkinek sem ha ilyen sorozatokat néz. Idősebb korára úgyis kinövi majd szerintem, biztosan elkezdik majd érdekelni új, érdekesebb dolgok is mint az ilyen sorozatok. Az “én időmben” Twilight őrület volt, na az szerintem sokkal rosszabb volt mert vámpírok és vérfarkasok nem léteznek, ezekben a sorozatokban meg legalább hús-vér karakterek vannak :D Jó régen is hasonló helyzet “állt fent”, még a mexikói sorozatok fénykorában, akkor is egy csomó tizenéves lány volt szerelmes Ivo-ba, vagy a Csacska angyal valamelyik hősszerelmesébe :D
2022. nov. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
82%

Tini

Idealizál, álmodozik.

Az a káros, ha beleragad az álomvilágába.

2022. nov. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!