Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan esik rosszul a "nem...

Jogosan esik rosszul a "nem vagyok a pasid" beszólás, bármilyen programot szerveznék?

Figyelt kérdés

Nővéremmel 2 év van közöttünk, eddig nagyon jó kapcsolatunk volt. Az utóbbi időben viszont kicsit eltávolodtunk, ezt már nyáron is elmondtam neki... Hogy alig érdeklődik felőlem, ha én írok neki, általában a nap végén ír vissza, vagy másnap. Ha szerveztünk programot, vagy megbeszéltük, hogy elmegyünk ebédelni, aznap, pár órával előtte lemondta. Akkor azt mondta, hogy fontos a szórakozás is, de csak a munka és a párkapcsolat után... Nekem ez már akkor is fura volt, mert én sosem rangsoroltam ezt így, hogy a családommal, barátnőimmel csak azután foglalkozhatok, ha a barátomat letudtam.


Lényeg, hogy mindig én hívom mindenhová, aztán ha lemondja, sosem keres utána, hogy pótoljuk be, vagy valami. Meg ami rosszul esik, hogy többször vágta már a fejemhez, hogy ő nem a pasim, nem kötelessége velem időt tölteni. Pl. ha elhívtam, hogy utazzon velem, vagy ma is kérdeztem, megnézzük-e a karácsonyi vásárt. Annyit válaszolt, hogy "nem vagyok a pasid". Pedig minden évben kimentünk eddig... Régen mindent megbeszéltünk, egész nap írogattunk egymásnak, most meg pl. azt is utólag mondta el, mikor már aláírták a szerződést, hogy vett egy lakást.

Azért fáj ez tényleg, mert eddig kb. a legjobb barátnőm is ő volt egyben, most meg hetente kétszer, ha beszélünk 3 mondatot.


Meddig tepernétek a helyemben, ha mindig nektek kell érdeklődni, mindig ti hívjátok a másikat mindenhová?


2022. nov. 19. 16:55
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 A kérdező kommentje:

Mivel hülyeségeket írogattok folyamatosan, és nem fogjátok fel, hogy nem úgy van, ahogy ti, ismeretlenek állítjátok.


Nem akarom állandóan a bajomat fújni neki, ezt is leírtam többször. Időt. Szeretnék. Vele. Tölteni. Hányszor írjam még le? Ez nem azt jelenti, hogy azt akarom, üljön és hallgassa, mi nyomja a lelkemet. Hanem hogy menjünk erre-arra, érezzük jól magunkat és beszélgessünk. Bármiről!

2022. nov. 19. 18:46
 52/67 anonim ***** válasza:
38%

"Attól, mert elmegyünk karácsonyi vásározni, még aznap, vagy megbeszélhetem vele azt is, ami a problémám."

Ezt írtad. Tehát ami lej9n nekünk és a tesódnak is h "shoppingolunk, csak közben panaszkodom majd" Jó szórakozás!!!

2022. nov. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem azért az elvárható lenne az édes testvéredtől, hogy ha valami nagyon nyomja a szíved elmondhasd neki. Nem kötelességből, hanem ELVILEG kéne egy ilyen kapocsnak lennie köztetek.
2022. nov. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
42%
Jó lenne a testvéred véleményét is hallani. Hiába esik neked most rosszul. Nem akar veled " minőségi időt" tölteni. Ezt illik tiszteletben tartanod.
2022. nov. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
13%
Ez kicsit gyerekes beszólás, ilyen mindenkivel előfordul, éppen elfoglalt valamivel tudatalatt, nem tud ráhangolódni az irányultságaidra. Ne legyél vele erőszakos, akkor talán hamar egymásra találtok. :)
2022. nov. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
26%
Kicsit buta vagy. Vedd már észre, hogy nem te vagy jelenleg az első az életében. A párjával szívesebben megy ebédelni. Ami természetes. Neked igazából egód van sok , nagy. Nem baráti társaságod. Unja a búrádat . Ennyi.
2022. nov. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
19%
Ha valaki normális kapcsolatban él, akkor az a párjával szereti tölteni az idejét. Nekem is volt egy kolléganőm, aki mindig nyávogott, ha mondtam, hogy a pasimmal szeretnék pl. utazni. Nem azért, mert nem tudok egyedül. Szó sincs róla, imádok egyedül utazgatni. De ha szeretek valakit, akkor azt akarom, hogy ő is osztozzon az élményben, pláne akkor, ha a pasi sokkal kevesebbet utazgatott, mint én. Talán nem csoda, hogy ez a szerencsétlen nő ott van 40+ évesen és nincs senkije - kinek kell egy ilyen nő, most komolyan? Téged sem értelek, 23 évesen minek vagy olyan pasival, aki ennyire nem jelent neked semmit? Ehhez még túl fiatal vagy. Ha meg pszichopata vagy, akkor megint csak korrektebb lenne elengedni, hogy találhasson olyan nőt, akinek vannak érzelmei. (Kommenteket nem olvastam)
2022. nov. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 Darius- ***** válasza:
17%
Szerintem azt érzi tul beleavatkozol a maganéletébe. Ezen csokkents és jobb lesz -szerintem.
2022. nov. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
22%
Jogos
2022. nov. 20. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
80%

Drága Kérdező, ne foglalkozz itt néhány lelki analfabétával, akiknek fogalmuk sincs mi az a testvéri kapcsolat és olyanokat látnak bele a sztoriba, ami nincs. A gyengébbek kedvéért van 2 testvér, akik egymas legjobb barátnői, mindent meg tudnak beszélni. Egyiküknek van egy friss kapcsolata és hanyagolja a testvérét miatta, mitöbb bunkó vele. Ez egy undorító viselkedés,mert lehet nekem akármilyen pasim, a testvérem attól még a testvérem. És abban sem lenne semmi rossz, ha megbeszélnék, hogy a Kérdezőt mi bántja, hisz kivel lehetne a legjobban erről beszélni, ha nem az ember testvérével? Fogadni mernék ha valami baj lenne a kapcsolatával a kérdezőhöz rohanna egyből sírva.

Voltam hasonló helyzetben, én voltam a nővérem lelki támasza hosszú éveken keresztül, hoztam-vittem a gyerekeit, vigyáztam rájuk, de nemrég mikor eletemben először nekem lett volna rá szükségem, elérni sem tudtam, nemhogy találkozni vele. Azóta szánja bánja, hogy ő rosszul érzi magát ( ő érzi magát rosszul, majd még biztos megsajnalom), de engem már nem érdekel, leírta magát, hozzám már ne jöjjön.

2022. nov. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!