Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan esik rosszul a "nem...

Jogosan esik rosszul a "nem vagyok a pasid" beszólás, bármilyen programot szerveznék?

Figyelt kérdés

Nővéremmel 2 év van közöttünk, eddig nagyon jó kapcsolatunk volt. Az utóbbi időben viszont kicsit eltávolodtunk, ezt már nyáron is elmondtam neki... Hogy alig érdeklődik felőlem, ha én írok neki, általában a nap végén ír vissza, vagy másnap. Ha szerveztünk programot, vagy megbeszéltük, hogy elmegyünk ebédelni, aznap, pár órával előtte lemondta. Akkor azt mondta, hogy fontos a szórakozás is, de csak a munka és a párkapcsolat után... Nekem ez már akkor is fura volt, mert én sosem rangsoroltam ezt így, hogy a családommal, barátnőimmel csak azután foglalkozhatok, ha a barátomat letudtam.


Lényeg, hogy mindig én hívom mindenhová, aztán ha lemondja, sosem keres utána, hogy pótoljuk be, vagy valami. Meg ami rosszul esik, hogy többször vágta már a fejemhez, hogy ő nem a pasim, nem kötelessége velem időt tölteni. Pl. ha elhívtam, hogy utazzon velem, vagy ma is kérdeztem, megnézzük-e a karácsonyi vásárt. Annyit válaszolt, hogy "nem vagyok a pasid". Pedig minden évben kimentünk eddig... Régen mindent megbeszéltünk, egész nap írogattunk egymásnak, most meg pl. azt is utólag mondta el, mikor már aláírták a szerződést, hogy vett egy lakást.

Azért fáj ez tényleg, mert eddig kb. a legjobb barátnőm is ő volt egyben, most meg hetente kétszer, ha beszélünk 3 mondatot.


Meddig tepernétek a helyemben, ha mindig nektek kell érdeklődni, mindig ti hívjátok a másikat mindenhová?


2022. nov. 19. 16:55
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
55%
Tipikusan az a fajta ember, aki a gyerekéről se gondoskodik, ha épp új párja van, mert a szerelemtől megáll a világ... Valahol a lelkük mélyén érzik, hogy önzőn és dedósan viselkednek, méltánytalanok a szeretteikkel, azért reagálnak rá hisztisen és agresszíven, ha szembesíteni próbálják őket a viselkedésükkel. A helyedben lesz.rnám, majd fél év múlva valamikor feleszmél, hogy nincs már körülötte egy ember se.
2022. nov. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
42%

Most is vásárolni hívott, közben rá akarod önteni a bajodat. Szerintem megunta, hogy nem igazán vele akarsz lenni, csak valakivel, akinek panaszkodhatsz.

Mondjuk egy kérdésben halott baratnő, válás, egyetemi gond, némi erőszak... Érdekes

2022. nov. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
63%
33: Másodikban nem sikerült megtanulni szöveget értelmezni? A KÉRDEZŐ hívta vásárolni a tesót, nem fordítva.
2022. nov. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 A kérdező kommentje:
Dehát nem igaz, én időt szeretnék tölteni vele csak. Miért magyaráztok olyat bele, amiről szó sincs?
2022. nov. 19. 18:12
 35/67 anonim ***** válasza:
9%
Most is vásárolni hívod, bocs gboard, csúsztatás néha mellémegy
2022. nov. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 A kérdező kommentje:

Mert időt szeretnék vele tölteni!

Nem azt várom, hogy ő oldja meg a problémáimat, hanem hogy kicsit elterelődjön róluk a figyelmem, tudjunk beszélgetni, együtt lenni. Nem tudom, te tényleg soha nem töltesz időt másokkal csak úgy? Csak akkor keresel bárkit, ha kell a segítségük?

2022. nov. 19. 18:17
 37/67 anonim ***** válasza:
36%

Senki nem magyaráz bele semmot, te írtad:


"Nekem mondjuk meg most lenne rá szükségem..."


Ő is tudja, hogy a vásárlás csak ürügy egy újabb siránkozásra.

Hozzám bármikor, bármi jöhet panaszkodni, de tudomásul kell venni, hogy erre nem mindenki alkalmas.

2022. nov. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 A kérdező kommentje:
Dehát nem igaz, amiket leírsz. Te magyarázol bele ilyeneket csak. Szerintem én jobban tudom, mi történik, ha találkozunk, elmegyünk valamerre, mint te.
2022. nov. 19. 18:27
 39/67 anonim ***** válasza:
36%

De hát te írtad h mennyi bajod van most, és ezeket vele tudnád megbeszélni

Tudathasadásod van?

2022. nov. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 A kérdező kommentje:
Nem azért akarok vele találkozni, hogy csak ezekről beszélgessünk. Hanem hogy időt töltsünk együtt. Mit nem fogtok fel ezen? Ennyire nincsenek barátságaitok, szoros rokoni kapcsolatok az életetekben?
2022. nov. 19. 18:31
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!