Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A bátyám kizárólag sört...

A bátyám kizárólag sört iszik, okozhat ez egészségügyi problémát?

Figyelt kérdés

Napi 4 doboz sört fogyaszt kb egy éve. Sem vizet, sem teát nem hajnaldó inni, kizárólag sört.

Tavaly újév előtt mentem nála, ott voltam egy hétig, nem láttam vizet inni. Most megint meglátogattam, hűtőben szinte csak sör van, meg pár zsugorral van a spejzben is.

Rákérdeztem, tavaly óta semmit nem iszik csak sört.

Szóval féltem őt. Amúgy nem néz ki részegnek, biztos megszokta.



2022. dec. 6. 11:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Vagyis alkoholista. Az nem számít hogy nem részeg: napi szinten alkoholt iszik, és nincs meg nélküle.
2022. dec. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
7%
Figy ha nem vezet akkor nincs baj.
2022. dec. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy az 1-es írta, orvosi értelemben alkoholista, ha a napi négy sör fogyasztása még nem is számít kórosnak. Ennyi még nem okoz egészségkárosodást, a máj teszi a dolgát, lebontja az alkoholt kb. 10 g/óra "sebességgel".

A gondot az jelenti elsősorban, hogy az rendszeres alkoholfogyasztás függőséget okoz, illetve ahhoz, hogy a kívánt hatást elérje az ember, egyre többet kell majd fogyasztani idővel, mivel a szervezet hozzászokik.

2022. dec. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
Ha vizet nem iszik, aligha négy sör az a négy sör.. vagy fél literes. Magyarán napi két liter sör legurul.
2022. dec. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
96%
Hát egészségügyileg mindenképpen lehetnek problémái. A máját az alkohol alapból kicsit megviseli, főleg ha már "függő" és tényleg minden nap iszik négy sört. Illetve a veséje sem tud rendesen méregteleníteni ha nem fogyaszt vizet vagy bármilyen más folyadékot.
2022. dec. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Igen, fél literes, napi 2 liter lemegy kb neki.
2022. dec. 6. 12:44
 7/24 anonim ***** válasza:
96%
Te hiába félted, ha ő nem félti magát. Kb 30 évvel megrövidíti az életét.
2022. dec. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
42%

*12:45

ÚÚÚ csak nem felfedeztél valami párhuzamot? :D

2022. dec. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
14%
Egész napra elosztva ennyitől még be sem fog rúgni, legalábbis egy normál férfi embernek azért nem nagyon árt meg ennyi kb 16 órára elosztva.
2022. dec. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
89%
De, árt. csak a "normál férfiember" hiszi hogy nem árt.
2022. dec. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!