Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A bátyám kizárólag sört...

A bátyám kizárólag sört iszik, okozhat ez egészségügyi problémát?

Figyelt kérdés

Napi 4 doboz sört fogyaszt kb egy éve. Sem vizet, sem teát nem hajnaldó inni, kizárólag sört.

Tavaly újév előtt mentem nála, ott voltam egy hétig, nem láttam vizet inni. Most megint meglátogattam, hűtőben szinte csak sör van, meg pár zsugorral van a spejzben is.

Rákérdeztem, tavaly óta semmit nem iszik csak sört.

Szóval féltem őt. Amúgy nem néz ki részegnek, biztos megszokta.



2022. dec. 6. 11:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
43%
Aztán egyszer véletlenül valamiért bekerül a kórházba és tüzes kígyókat fog látni az ágya alatt.
2022. dec. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
21%
Anyum férje alkesz, évek óta csak bort és sört iszik, egy vacsoránál simán megiszik egy üveg bort, napi 1-2 üveggel biztos elfogy, és ez minden nap. Néha talán kólát, de vizet soha! Eddig nincs baja.
2022. dec. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
87%
Majd lesz, 12-es! Az alkohol méreg.
2022. dec. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
78%
#13 Azt nem írtam, hogy nem lesz. Azért írtam, hogy EDDIG. Nyílván lesz baj. Azért írtam a választ, mert hasonló a kérdező és az én családtagom közti probléma. Viszont a lepontozás mögötti logikát nem értem, milyen szempontból nem volt hasznos a válaszom? Vagy csak azért pontoznak le mert maga a komment tartalma rossz (alkoholizmus)?
2022. dec. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
73%
Kicsit off lesz, de soha nem iszik vizet? Azt hogyan?? Hàt én ha megiszok 2-3 sört, pàr óra múlva olyan szomjas leszek, hogy megiszok majdnem egy üveg àsvànyvizet...hogy lehet, hogy nem is kívànja?
2022. dec. 7. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis alkoholista. Oké, igen, gáz lesz belőle.
2022. dec. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

15-ös, mert te nem vagy alkesz.


Az alkoholisták ha szomjasak, piát isznak, mert kell a folyamatos delíriumos állapothoz.

Ezt mi nem értjük meg, én is 3 pohár sör után letolok egy csomó vizet. Ők nem.

2022. dec. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
100%
Eléggé sok, súlyos egészségügyi problémát okozhat hosszútávon. A bátyád alkoholista, így bármilyen típusos alkoholista betegség előfordulhat nála. Rengeteg van, ha érdekel csak googlezd meg alkoholizmus szövődményeit
2022. dec. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Senior Séf ***** válasza:
92%
Két liter folyadék alsó hangon szükséges egy felnőttnek, de nagyon nem mindegy, hogy ezt milyen formában viszi be. Az alkohol részét előttem kitárgyalták, azt tehát hagyhatnánk is, de nem szabad figyelmen kívül hagyni az alkohol vízhajtó hatását. Ez kb annyit tesz, hogy a bátyád a két liter folyadék ellenére is a vészes kiszáradás szélén áll. És akkor még nem beszéltünk a sör esetleges árpatartalmáról, ami csendes gluténérzékenységet okozhat.
2022. dec. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
53%
Magyarázd el neki, hogy vizet is kellene innia a veséjének a normális működése miatt. De kérdezd meg egy orvostól, mi erről a vélemény.
2022. dec. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!