Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Becsapott nagyon durván a...

Becsapott nagyon durván a bátyám. Ezek után hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Én 19 éves fiú vagyok, ő 27 éves férfi. Van karrierje, felesége, kisgyereke.

Én Budapesten lakom, egyetemista vagyok, ő Győrben. Mi mindketten Székesfehérváron nőttünk fel.

Ezeket azért írom le, hogy teljesen legyen a kép.

Bátyám igazából sosem törődött velem. 14 éves koromban lebetegedett anya, bátyám ekkor már nem lakott otthon, én ápoltam sokat anyát. A betegség ráment anya pszichéjére így apával közösen neveltek, hiszen szüleink elváltak.

Néha felhívott ekkoriban a testvérem hogy mivan, ígért fűt és fát, nem teljesült belőle semmi. Tudta jól 16-17 évesen milyen nehéz nekem, nem keresett, sőt ha keresett akkoris eloadta hogy legyek tisztelettudó anyuval, én éltem a beteg anya mellett nem ő.

Mostanság keresett, de csak anyu miatt hiába mondom neki hogy keresse ő nem vagyok postás, és 50km van köztünk nem érti meg.

Karácsonyt vele akartam tölteni. Megígérte hogy autóval eljön értem, december közepén. Nos, tegnap felhívtam már az volt hogy menjek vonattal Győrbe de nem tudja mikor így majd visszahív. Nem hívott. Most egyedül karácsonyozom, rosszul esik, hiszen egy bátyám van jó kapcsolatot kaptam vele, erre átvágott.

Gondolkodom hogy szembesítsem egy SMS formájában hogy milyen szarul esett vagy csak tiltsam le mindenhonnan...



2022. dec. 25. 14:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el hogy ez ilyen, az a legjobb amit tehetsz mintsem bankodni rajt.
2022. dec. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Akkor elmondom. Anyám pszichésen beteg, apámmal se jó kapcsolatom, kiskoromban folyton vért, alkoholista, nem is él már Magyarországon ráadásul.

Családom közül egyedül bátyám van, aki elérhető. Rohadtul nem úgy volt hogy ráakaszkodok. Novemberben keresni kezdett elég sokat, de igazából mind az hogy mivan anyával. Aztán megkérdeztem tőle, nála Karácsonyozhatok-e. Ő azt mondta igen, sőt autóval is jönni fog értem, aztán visszahivott, hogy mit főzzenek, meghogy majd elmegyünk ilyen meg olyan mozi. December 20-án egész pontosan írt egy SMS-t hogy hívni fog egyeztetni. 24-e reggel felhívtam, hogy legyen az aznap és már innen tudjátok pontosabban.


Nekem nem a karácsony fáj, mert ha szól, hogy bocsi most nem alkalmas, akkor elfogadom, de ez hogy nem is szól és így átvág. Ez egy undorító szemét húzás mert nagyon rosszul esik.

Nincs senkim a családban és nem tartozol sehova ez ami még nagyon rosszul esik.

2022. dec. 25. 17:31
 13/25 A kérdező kommentje:
De elfogadom hogy nem fog változni de nagyon rossz érzés főleg a "szeretet ünnepén"
2022. dec. 25. 17:31
 14/25 A kérdező kommentje:

8-as amúgy nem vettem nekik ajándékot, mert ők sem, mert tudják, hogy egyetem mellett dolgozom, így nehezen jövök ki. Ja, és anyagi támogatást se várok, csak lelkitámogatást.

Barátaim meg vannak, de nem helyettesíthetők a családdal.

2022. dec. 25. 17:34
 15/25 anonim ***** válasza:
86%
De mit varsz attol aki sosem foglalkozott veled? Tovabbra sem ertjuk. Azt gondolod, a karacsony szelleme majd megvaltoztatja es fontos leszel neki? Elarulom, ez soha nem fog bekovetkezni.
2022. dec. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Ebbe igazad van. Eddig azt hittem hogy azért nem keresett mert én kezdeményeztem, de hát ez tévedés
2022. dec. 25. 17:55
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem nagyon durva becsapás. Akkor lett volna az, ha azt mondja, kifizeti a havi számláitokat, vagy vár téged a pályaudvaron, aztán mégsem.

Lehet közbejött neki valami, ami miatt nem tudott menni érted.

2022. dec. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%
#2 Látom a hárpia szó kiverte a biztit sok ittjáró hölgynél és megkaptad a - okat 😀😀😀
2022. dec. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
23%

Sok férfi ilyen sajnos. Nem egyedi eset ez. Nálunk is ilyen a testvérem. A nőkre nem jellemző, hiszen nekik fontosabb a család. A testvérem, amíg nem volt családja szinte soha sem küldött üzenetet vagy hívott fel, hogy boldog születésnapot, boldog karácsonyt meg ilyenek. Most, hogy már lett felesége, gyerekei, már igen. De gyanítom csak azért, mert szégyellné a felesége előtt, ha továbbra is olyan nemtörődöm módra viselkedne velem, a testvérével, mint eddig. Így mindig hív a névnapomon is, de ez csak egy színjáték részéről, így akarja mutatni a gyerekei számára is, hogy ilyen egy rendes család, figyelnek egymásra, kinek mikor van névnapja, stb. Holott csak tettetés az egész. Ha valamiért elválna, onnantól kezdve biztosan nem keresne megint, nem lenne kinek mutatnia, hogy ő mennyire törődő testvér.

Itt a gyakorin is olvasni sokszor, hogy egy férfi nem vesz ajándékot a feleségének, nem hívja anyák napján az anyját, szóval ilyen leszarom típusok. A te testvéred is közéjük tartozik sajnos.

2022. dec. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
93%
A mindenkori barátaid közül kerül ki a majdani párod. Ne hidd, hogy nem jobbak a megbízható barátok, mint egy megbízhatatlan család. Tesódat ne keresd, a helyedben nem reagálnék az ő hívására sem. Úgysem rád kíváncsi, alibiként meg ne használja a megjátszott hívásait. Mennyivel lennél előbbre ha kidumálná pl. a mostani akcióját?
2022. dec. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!