Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan ne kelljen átadni a...

Hogyan ne kelljen átadni a szobámat?

Figyelt kérdés
Biztos, hogy sokan vannak így ezzel. Van egy vagy több testvérük. Nálunk mindenkinek van saját szobája, amikor jött egy vendég a tesóm behisztizett, hogy nem akarja odaadni másoknak a szobájat(az övé a legnagyobb) a szüleim az enyémet akarták odaadni, hogy lehet ezt megúszni? Hogy a tesóm adja át a szobájat?

2023. jan. 15. 14:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Úgy igazságos, ha egyszer az egyikőtök, más alkalommal a másikótok adja át.
2023. jan. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%

Ne hívjatok vendéget.

Aludjon a kanapén.

Költözzenek be anyádék szobájába, anyádék meg aludjanak egy matracon, vagy valamelyikőtöknél.


Rengeteg opció van, anyádéknak hisztizz ne itt.

2023. jan. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

Kommunikációval.

Az ilyesmi családi ügy, úgy kell intézni, hogy a legkisebb kellemetlenséggel lehessen megoldani a család számára, beleértve a gyerekeket is, a szülőket is, meg a vendégeket is.

2023. jan. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
22%
#3 Én megértelek, a stílussal együtt. :)
2023. jan. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%

- ne hívjanak vendégeket

- ne aludjanak ott

- ha mégis hívnak és ott kellene maradni, adják oda a saját szobájukat. Elvégre az ő vendégeik

- aludjanak a kanapén

- vegyenek ki a közelben szobát

Tipik önző, bunkó szülők🤮 az ő dilijük de másnak kell szívni miatta, feladni a magánszféráját.

Ilyenkor örülök, hogy anyám normális volt, egyszerűen megoldotta, nálunk nem volt divat vendégeket hívni, majd a gyerekeket kipaterolni a szobájukból.

Ha ennyire ott akarnak altatni embereket, áldozzanak rá a szüleid. Nyugodtan megmondhatod nekik, hogy nem a te vendégeid, nem a te dolgod átadni a szobád, meg csak nem is a testvéreidé.

2023. jan. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
23%
A lakás a szülőké, nem a gyerekeké, úgyhogy annyira azért nem egyértelmű a helyzet, hogy az ő vendégeik, ezért adják át ők a szobájukat... Ahogy a gyerekeknek is ők döntötték el, hogy mikortól lehet saját szobájuk, de ahogy abba is van beleszólásuk továbbra is, hogy mit csinálhatnak a gyerekek a szobájukban meg mit nem, ugyanúgy arról miért ne dönthetnének, hogy még kiket engednek be a továbbra is saját ingatlanukba, amelynek továbbra is részei azok a szobák is, amelyeket általában a gyerekeik használnak?
2023. jan. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%
Úristen, de utálom ezt a dumát, hogy a lakás a szülőé, úgyhogy akkor rakja ki a gyereket a szobájából, amikir akarja. A gyerek nem kérte, hogy megszülessen, es gyerekként nem is kereshet pénzt, főleg nem annyit, hogy saját lakása legyen, hogy lehetne?? Amelyik szülő ezt így kihasználja, hogy ez az én lakásom, neked kuss, az ostoba és kegyetlen. Szerintem is úgy igazságos, ha felváltva adja oda a szobáját mindenki, vagy pedig a vendégek alszanak a nappaliban.
2023. jan. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
25%

"Amelyik szülő ezt így kihasználja, hogy ez az én lakásom, neked kuss, az ostoba és kegyetlen."

És amelyik gyerek szerint a szüleinek kuss, mert neki igenis jár a saját szoba, az milyen?

2023. jan. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
98%
8, nem értem a kérdést, mi milyen?? Nem mondta a kérdező, hogy kuss a szüleinek. 6-os hozzászólásra reagáltam.
2023. jan. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%

"És amelyik gyerek szerint a szüleinek kuss, mert neki igenis jár a saját szoba, az milyen?"


Voltam elnyomott gyerek olyan xar szülővel, mint amilyen xar ember te vagy. Most szülő vagyok. ALAP, hogy a gyerekemnek biztosítottam a saját magánszférát, a szobáját. Sőt, képzeld, be se megyek hozzájuk, nem nyitogatom rájuk az ajtót. Az az ő kis saját világuk. A szét dobált ruhák sem érdekelnek. Az én házam, de a gyerekeim is, akik egyszer majd kirepülnek. Akkor sem foguk a szobájukhoz nyúlni. Ide bármikor vissza jöhetnek és minden ugyanúgy fog maradni


Alap, hogy vendéget nem hívogatok csak úgy ide. Ha valaki jön is, és itt aludna, azok max a távollakó nagyszülők, akik előre bejelentkeznek. Ők a kanapén alszanak, vagy van egy matracunk, azt rakjuk oda. Soha nem is kérnék, hogy a gyereket ezért rakjuk ki a szobájából.

2023. jan. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!