Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan ne kelljen átadni a...

Hogyan ne kelljen átadni a szobámat?

Figyelt kérdés
Biztos, hogy sokan vannak így ezzel. Van egy vagy több testvérük. Nálunk mindenkinek van saját szobája, amikor jött egy vendég a tesóm behisztizett, hogy nem akarja odaadni másoknak a szobájat(az övé a legnagyobb) a szüleim az enyémet akarták odaadni, hogy lehet ezt megúszni? Hogy a tesóm adja át a szobájat?

2023. jan. 15. 14:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
5%

"nem értem a kérdést, mi milyen?? Nem mondta a kérdező, hogy kuss a szüleinek. 6-os hozzászólásra reagáltam."

Azt az álláspontot véded, ami szerint a szülőnek kuss, mert a gyereknek jár a saját szoba, és arról a gyerek rendelkezik, a szülőnek (aki amúgy a tulaja az ingatlannak) semmi köze hozzá.

2023. jan. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
35%

11


Annyi eszed van, mint egy kelkáposztának. Csak az jóképűbb.

Remélem nincs gyereked. Bár ha van is, úgy ott fog hagyni, mint a sicc. Csak rokkanj le egyszer. Nem fogják rád nyitni az ajtót, hidd el.

2023. jan. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
2%

12., fogalmad sincs, milyen jóképű vagyok! :D

Egyébként meg miből vonsz le ilyen messzemenő következtetéseket? Abból, hogy rámutattam, milyen álláspontot véd a 9.? :)))

2023. jan. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
73%

13

Abból, hogy úgy tűnik, nem tartod normálisnak, hogy a gyerek védi a SAJÁT szobáját.

2023. jan. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

"nem tartod normálisnak, hogy"

Ezt a 11. melyik részéből olvastad ki?

2023. jan. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
76%
11, nem védek ilyen álláspontot. Azt írtam, hogy ostoba hozzáállas egy szülő részéről, hogy övé a lakás, ő rendelkezik vele, ezért a gyereket akkor paterolja ki a szobájából, amikor akarja. Ebben sehol nincs benne az, hogy a gyereknek alanyi jogon járna saját szoba, vagy hogy a szülőnek kuss lenne. Ezeket te írtad, nem én. De egy szeretetteljes otthonban igenis elképzelhetetlen, hogy egy gyereknek úgy kelljen ott élnie, mint egy megtűrt idegennek, ahol semmi nem az övé és még ő kérjen elnézést, hogy esetleg elfoglal egy szobát, amiről amúgy szintén a szülei döntöttek, hogy mekkora ingatlant vesznek, és abban ki hol fog lakni, és nem ő. Látom, hogy dühösen manipulálni próbálsz, de rosszul csinálod, csak magadat jaratod le.
2023. jan. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
14%

"egy szeretetteljes otthonban igenis elképzelhetetlen, hogy egy gyereknek úgy kelljen ott élnie, mint egy megtűrt idegennek"

Akárcsak az, hogy egy 16 éven felüli gyerek ne tudja elviselni, ha néha néhány napig máshol kell aludnia a családi béke megőrzésének érdekében, nem a saját szobájában. Nyilván időnként aludt már házon kívül máskor is, és kibírta, sőt, talán még tetszett is neki. Akkor most lakáson belül miért nem bírja ki?

2023. jan. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
73%

17# Erre nem tudok mit mondani, bmeg, eredj a nappaliba a födre aludni, biztos jól fog esni.

Nekem ugyanis vendégeim jönnek, takarodj ki a szobádból, mert ott fognak aludni a te ágyadba.

Ugye milyen jól esik? Te akartad így, hát tessék.

2023. jan. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
68%

17. Teljesen más, ha a gyereket kérdés, érdemi megbeszélés nélkül csak úgy kipaterolják a szobájából, oda beengedve más embereket, mert anyuciéknak vendége jön és nekik derogál felszabadítani a saját szobájukat a saját vendégeiknek, vagy a kanapét felajánlani.

És megint más, ha a gyerek úgy dönt, hogy szeretne máshol aludni. Pl kamaszok már alszanak a pasijuknál/ csajuknál, és vannak akik barátoknál is. Ezen kívül ha a gyerek épp nem alszik otthon, akkor se buli a saját kis helyére idegeneket beengedni.

A gyerek nem kérte hogy megszülessen, a szülei vállalták, de ilyen szinten semmibe venni az érzéseit, eléggé megalázó számára, és a legalapvetőbb dolgot, a magánéletét nem tartják tiszteletben. Ezzel elég rossz példát mutatnak az ilyen szülők.

2023. jan. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
79%
Megmondod hogy ha neki sem kell átadni akkor neked a kisebb szobádat pláne nem.
2023. jan. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!