Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Beszélnétek erről a testvérete...

Beszélnétek erről a testvéretekkel? Vagy ez így rendben van, hogy én le vagyok tojva?

Figyelt kérdés

Testvérem a fővárosban él jelenleg a párjával egy albérletben. Én még a szüleimmel lakom Fehérváron. A néhai nagyszüleink lakását most nem lakja senki. Én szerettem volna odaköltözni. Nemrég végre találtam is rendes állást.

Viszont most a testvéremék kitalálták, hogy ők költöznének oda, és onnan járnának fel Bp-re. A párja azt is ígérgeti, hogy felújítja a lakást.


Ez eddig oké, de én mintha a világon sem lennék. Nem hogy nem beszélte meg velem, de még csak meg sem említette nekem. Ez azért egy kicsit fura, nem?



2023. jan. 19. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Te megbeszelted vele, hogy oda akarsz koltozni? Amúgy meg neked épp nincs kozod hozzá. Annak a szulodnek van csak köze hozzá, aki a lakást örökölte
2023. jan. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

De a szülőddel, aki örökölte, beszéltél már erről? Nem a tesóddak kell elsösorban egyeztetni erről, hanem azzal, akié a lakás.


Én amúgy azt mondanám, hogy költözhettek mind együtt, vagy egyikőtök sem, akkor kiadom a lakást és megfelezem a bérleti díjat köztetek, ha nem szorulok rá.


De olyat biztos nem csinálnék, hogy az egyik beköltözhet, a másik nem, nekem ne emlegessék fel életem végéig, hogy ekkora különbséget tettem, nem is tennék.


Mi volt a szüleid célja egyáltalán ezzel a lakással?

2023. jan. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Beszelhetsz vele errol, de egyikotok sincs donto pozicioban szerintem 🤷‍♀️

Anyadekkal kell ezt lemeccselni. Vagy akie a lakas.

2023. jan. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Már miért veled kellett volna megbeszélnie? Nem a tiéd a lakás.. Mindkettőtöknek a lakás tulajával kell megbeszélni a szándékait.
2023. jan. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, megbeszélitek egymas között de a döntés nem a tiétek ugy se.
2023. jan. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Hozd fel a szüleidnek a témát. Azért ha a tesód pasija fel akarja újítani, akkor arra a lakásra keresztet vethetsz. Elég ronda különbségtevés lenne a szülők részéről.
2023. jan. 20. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem az a ronda hogy két kölökből kettő érzi magáénak a más házát. A szülő helyében eladnám a házat, hogy egyiké se legyen.
2023. jan. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

7-es, te eladnád.

Van olyan szülő, aki pedig a gyerekét támogatná belőle.

A kérdés az, hogy azonos mértékben, vagy egyikkel kivételezve.

2023. jan. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!