Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Melyik jobb? Ha az ember...

Melyik jobb? Ha az ember egyke, vagy ha egy-több testvére is van? Befolyásolja az ember életét?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy én sajnos egyke vagyok, és valamiért engem ez rosszul érint. Azért lettem egyke, mert sajnos apám 2 hónapos koromban magunkra hagyott, a többit nem részletezem. Van egy mostohanővérem, de ő már felnőtt, és az nem ugyanolyan, mint az édes testvér.

Viszont sokan mondják persze, hogy veszekednek, féltékenység van a testvérek között, de szerintem azok a gyerekek, akiknek vannak kisebb testvéreik, sokkal önállóbbak lesznek, ezt magamon is tapasztaltam, hogy régebben nem voltam annyira önálló. Sokszor vágytam testvérre.

Nektek hány gyereketek van? Fontos, hogy legyen testvére?


2023. febr. 5. 10:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Nekem egy van és egy is marad. Mindig is egyet szerettem volna.


Nekem és a férjemnek is van testvére.


Szerintem nem befolyásolja a későbbi életedet hogy van-e testvéred vagy nincs.

2023. febr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
95%
Egyke vagyok. Én személy szerint sosem szerettem volna tesót, mindig szerettem magamban lenni, ez a szokásom megmaradt. Fiatal felnőttként úgy érzem, hogy nehezebben alkalmazkodom mint mások, nem mindig tudom a konfliktusokat megfelelően kezelni, vagy kiállni magamért.
2023. febr. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

Ketten vagyunk, férjemnek is van testvére és két felnőtt gyerekünk van. Én mindig számíthattam a bátyámra, bár messze él és ő is rám. A két gyerekem is segít egymásnak. Pl. az egyik unkám születésekor nem voltunk itthon, a fiam ment vigyázni a másik unokámra, hogy a lányom férje vihesse a lányomat szülni.

Nekem jó, hogy van testvérem, az örökség sem okozott problémát. Ha jól nézem, a gyerekeimnek is jó.

2023. febr. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyke vagyok, de a család szerint "nagypofajú" vagyok, es egyáltalán nem vagyok visszahúzódó, sőt, a konfliktusokat is jól kezelem. (csoportvezeto vagyok egy nagy cégnél).


Kb. 10 éves koromig szerettem volna testvért, de a szüleim mondtak, hogy nem lesz. Utána már úgy voltam vele, hogy nem baj, van sok barátom, meg hát ha pattogok, akkor sem lesz.


Szerintem nincs két egyforma egyéniségű és genetikájú ember. Biztos vagyok benne, hogy nem attól függ, mive leszel felnőttkent, hogy van e tesód vagy nincs.

2023. febr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyke vagyok, nekem ez így oké.
2023. febr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

9 éves koromig voltam egyke (most vagyok 16) és hát azt kell mondjam sokkal de sokkal jobban szerettem egyke lenni, nyilvan szeretem a tesom de nagyon sok ev van koztunk

Nyilván ha kevesebb a korkülönbség jobb egy testvér de szerintem sokkal jobb lenne nélküle, akàrmilyen gonoszul hangzik :/

2023. febr. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%
Egyke vagyok. Mindig szerettem volna egy tesót, de édesanyám betegsége miatt nem lehetett soha. Ennek a hátrányát leginkább a szüleim halála után kezdtem igazán érezni, mert az unokatestvérekhez, távolabbi rokonokhoz az embert már nem fűzi olyan szoros kapcsolat, mint a szűk családjához. Hiába volt akkor már férjem gyerekem, 38 éves koromra minden közeli hozzátartozóm meghalt, és ez űrt hagyott. Ez nagyban hozzájárult ahhoz, hogy nekem több gyerekem van. Igazából kettőt szerettem volna, de úgy alakult (szerencsére) hogy hárman lettek. Igyekszem úgy nevelni őket, hogy szerető testvérek legyenek. Remélem ha már nem leszünk nekik, akkor is össze fognak tartani.
2023. febr. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

Mi ketten vagyunk, kb. úgy érzek a tesóm iránt, hogy egy szög a cipőm talpában, mindig csak bosszantani tudott a léte is (6 évvel vagyok idősebb).

Egyértelműen jobb egykének lenni. Örökség és egyéb szempontból is.

2023. febr. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%

Egyke vagyok, gyerekként mindig vágytam testvérre. Felnőttként is jó lenne, de már megszoktam, így is jól elvagyok.

Azt már kisgyerekként elhatároztam, hogy nekem több gyerekem lesz, nem akartam, hogy a gyerekem is érezze ezt. Többre is vágytunk, és rettenetesen jó érzés látni a testvérkéket együtt. Örülök, hogy ez nem maradt ki az életünkből, egy gyerekesként nem érezhettem volna ezt a plusz boldogságot, melegséget.

2023. febr. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%
Sokkal jobb ha van testvér.
2023. febr. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!