Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Melyik jobb? Ha az ember...

Melyik jobb? Ha az ember egyke, vagy ha egy-több testvére is van? Befolyásolja az ember életét?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy én sajnos egyke vagyok, és valamiért engem ez rosszul érint. Azért lettem egyke, mert sajnos apám 2 hónapos koromban magunkra hagyott, a többit nem részletezem. Van egy mostohanővérem, de ő már felnőtt, és az nem ugyanolyan, mint az édes testvér.

Viszont sokan mondják persze, hogy veszekednek, féltékenység van a testvérek között, de szerintem azok a gyerekek, akiknek vannak kisebb testvéreik, sokkal önállóbbak lesznek, ezt magamon is tapasztaltam, hogy régebben nem voltam annyira önálló. Sokszor vágytam testvérre.

Nektek hány gyereketek van? Fontos, hogy legyen testvére?


2023. febr. 5. 10:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Köztünk sok van nagyon, 19 év, de én így is azt mondom, hogy jobb így, nekem egy második gyerekkor lett. :)
2023. febr. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, egyetértek mindenkivel. :)

Viszont a 10-es válaszolóval a legjobban, mert valóban sokkal jobb, ha egy embernek -ha nem is több- de legalább egy testvére van. Megtanul osztozkodni, (sokszor én is érzem magamon hogy tudok ám önző lenni), lesz kivel játszania kicsikorban, ha a szülők meghalnak, számíthatnak egymásra, (persze ha jó testvéreknek nevelték őket.)

Tehát valójában tényleg jó lenne ha lenne testvérem.

En ilyen tipus vagyok :D

2023. febr. 5. 12:17
 13/20 anonim ***** válasza:
Nekem mindenki a testvérem de am egyke vagyok.
2023. febr. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó,szoros a kapcsolat, egész életükben számíthatnak egymásra kölcsönösen, akkor szerintem pótolhatatlan kincs. Ami sajnos nagyon ritka...
2023. febr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

14 ées keresztül egyke voltam, aztán lett egy tesóm, akire, mondván nagylány vagyok, én vigyáztam.


Mindig, szünetekben, télen, suli után... minden áldott nap.

Gyűlöltem, mert onnantól kezdve szó szerint nem volt életem. Semmi. Eljárhattam heti 2 edzésre és ennyi, de a bartánőmhöz már nem mehettem el - nyáron sem -, mert a gyereket kellett pesztrálni.


Igen, teljes mértékben a szüleim hibája, de az én kamaszkoromat tették tönkre általa.


A testvéremmel semmilyen a kapcsolatom, évi 2-3x találkozunk aztán ennyi.

2023. febr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Befolyásolhatja jól és rosszul is, nagyon sok mindentől függ (anyagi helyzet, család-dinamika stb.).


Nekem egy 2 évvel fiatalabb öcsém van, és bár voltak időszakok, amikor nem volt jó a viszonyunk, de aztán rendbehoztuk, és felnőtt korunkra nagyon jó viszonyt alakítottunk ki. Segítjük egymást és jó tudni, hogy van valaki, akire számíthatsz, minden mástól függetlenül.

2023. febr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos nagyon sok olyan sztori van, mint a 15-ösé, és olyan is, hogy nem elég jók az anyagi körülmények, és mondjuk mindig csak a nagy(ok) kapnak új dolgokat, a kicsi/kisebbek pedig megöröklik használtan, nagyon sok keserűséget tud ez szülni (egy gyerek, akármilyen érett és okos és értelmes nem tudja, nem is kell neki, úgy kezelni ezeket, mint egy felnőtt).
2023. febr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkorunkban állandóan veszekedtünk a testvéremmel. Kevés köztünk a korkülönbség. Mostmár jó a kapcsolatunk, sok mindent meg tudunk egymással beszélni.

Ha egyke lennék valószínűleg önálóbb lennék, mert sok mindent együtt csináltunk a testvéremmel pl együtt küldtek gyerekként a postára stb. De örülök hogy van nekem:)

2023. febr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nekem 3 testvérem van, el se tudom képzelni, hogy milyen lenne egykének lenni. Nagyon szeretem őket, és úgy gondolom, hogy sokkal boldogabb gyerekkorom volt így, mintha egyedül lettem volna, illetve most is nagyon szeretek a tesóimmal lenni. Nyilván sokat veszekszünk, néha még verekedünk is (jó most már pár éve nem annyira, azért megiscsak felnőttek vagyunk :D), de mégis. Kiskorunkban volt amúgy egy egyke szomszédunk, aki folyamatosan velünk akart játszani, mert rossz volt neki egyedül, és sok egykén látom ezt.

A párom is egyedüli gyerek, ő pl mindig mondja, hogy nagyon sajnálja, hogy nincs tesója, és sokszor érezte/érzi egyedül magát emiatt.

Szóval nekem 100%, hogy több gyerekem lesz, minimum 2. Persze nyilván van olyan is, mikor valaki nem szereti a tesóit... de én gyakrabban találkoztam az ellenkezőjével.

2023. febr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Metionin ***** válasza:
Emberfüggő, nekem az egyetlen jó dolog, ami alapból megvolt az elcseszett életemben, hogy legalább testvérekkel nem kellett szarakodnom. Fantasztikus lett volna, ha a szüleim letojnak még 1-2-t mellém a semmire, ahogy ismerem őket, tuti azokat is nekem kellett volna életben tartani.
2023. febr. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!