Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ha egyke vagy és mindig...

Ha egyke vagy és mindig szerettél volna testvért,miért érezted így?

Figyelt kérdés
Lány vagyok.Faluban laktunk,az osztályban rajtam kívül mindenkinek volt tesója,10 éves koromtól egyedül voltam estig amig szüleim dolgoztak,13 éves koromtól éjszaka is,ha anyám éjszakás volt,mert apám meghalt.23 éves koromban anyám eltakarított otthonról( de én is le akartam lépni,mert lelkileg tönkretett) .hiába vagyok egyke,ugyanugy egyedül kellett küzdenem,hogy legyen kocsi,jogsi,albérlet,ház hitellel,és küszködés. A rokonok,barátok jók,de nagyjából leszarják az embert.és irigyeltem,hogy van családjuk.mindig hiányzott a testvér,gyerekként,és gyászban is,meg megerősítené,hogy anyám nem normális,anyám látná,hogy nem velem van a baj.... te miért akartál testvért?
2021. júl. 11. 20:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

A kérdésedre nem tudok válaszolni, mert én ugyan egyke vagyok, de hálás vagyok, hogy nekem nem lett testvérem.

Viszont annyit írnék, hogy a problémáidat egyáltalán nem oldaná meg egy testvér....De úgy semennyire, sőt. Nagyon sok ismerősömnek van testvére, és ha úgy elnagyoltan arányt akarnék mondani, 10 testvéri kapcsolatból 5 sz_r, 2 olyan, hogy elviselik egymást, 3 pedig jó. Szóval az, hogy van testvéred, nem jelenti, hogy nem fog letojni téged bármilyen élethelyzetben. Szóval arra a 10-ből 3-ra vagy irigy akkor, de akkor már azt is mondhatnád, hogy neked miért nem jutott szerető anya? Mert csak, azért. Lépjél tovább.

2021. júl. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

Egyke vagyok es en is maganyos voltam, sokat voltam egyedul 9 eves koromtol, en is szerettem volna pont ezert testvert.

Aztan nem lett, de felnottem, nem banom. Rengeteg olyan testver kapcsolatrol tudok, ami borzalmas, nem is beszelnek, megkeseritettek egymas eletet, a szulok kiveteleznek az egyikkel, a masiknak egy zsemlet nem adnak, ilyesmik. Persze pozitiv pelda is van, nem azert mondom, de nem biztos, hogy minden olyan szep rozsaszinu lett volna, ahogyan te azt elkepzelted. Ha lett volna testvered, o is kuszkodott volna, mint te kerdezo, sot, szegenyebbek is lettetek volna.

2021. júl. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
Nekem egykém van. Látom, hogy magányos és jó lenne neki, látom, hogy rossz neki, amikor mondjuk a rokon gyerekek kirekesztik, hogy ők a tesók meg ilyenek. De sajnos ez nem rajtam múlik már.
2021. júl. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

Én egyszer akartam testvért, olyan 4 évesen de csak azért mert unatkoztam.

Persze akkor még nem fogtam fel, hogy ha most akkor születne egy testvérem, minden lenne csak játszópajtás nem (hanem baba lenne, akivel én nem tudok mit kezdeni viszont anyukám csak vele foglalkozna).

Aztán elmúlt ez az érzés amikor olyan helyre költöztünk, ahol lettek barátaim.

Diszek miatt engem rengeteget kellett különtanárhoz járatni, úgyhogy most nem lenne diplomám, ha a pénz egy része más testvérre ment volna el.

Én sokkal jobban jöttem ki az életben, hogy egyke vagyok.

A te helyzetedre nem tudok sajnos írni semmi bíztatót, csak a főkérdésre tudtam válaszolni.

2021. júl. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Én elvoltam egyedül. Bár nem lett volna rossz egy testvér, hogy ne csak én legyek basztatva folyton... Főleg ha lány lett volna, legalább anyám foglalkozhatott volna vele helyettem
2021. júl. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
56%
Azért csak izgalmasabb a gyerekkor ha nem egyedül van.
2021. júl. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
Én csak azokban a pillanatokban akartam testvért, amikor apám megvert. Arra gondoltam, hogy ha lenne testvérem, akkor nem mindig én lennék terrorizálva. De alapból soha nem akartam és örülök is, hogy nincs. A legtöbb testvéri kapcsolat, amit látok, számomra semmiféle vonzerővel nem bír.
2021. júl. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen mikor nagy lettem én is már nem magam miatt akartam testvért,csak bár lenne anyámnak másik gyereke,hogy leszálljon rólam,ne engem tegyen tönkre,mindig ez járt a fejemben :)
2021. júl. 12. 03:03
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyke vagyok. Sosem vágytam testvérre. A rokonait nem választhatja meg az ember, de a barátait igen. Azok után meg főleg hálát adtam, hogy egyke vagyok, amikor láttam milyen testvéri kapcsoltatok vannak a környezetemben. Soha nem voltam magányos, mert mint mondtam, voltak jó barátaim és házikedvenceim is. Amúgy sem szerettem sose, ha valaki egész nap körülöttem ugrál, márpedig egy kistesó általában ilyen.
2021. júl. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%

Nekem van testvérem, egy 4 évvel idősebb nővérem. Hidd el: az esetek jelentős hányadában nincs mire irigynek lenned. Mi például annyira különböző személyiségek vagyunk, hogy állandóan téptük egymást gyerekként, két mondatnál a mai napig nem tudunk többet békében beszélni.

Tudom, hogy az egykék úgy képzelik, hogy ha van testvéred, akkor biztosan barátok lesztek, számíthattok a másikra mindenben, mindent meg tudtok beszélni egymással, de ez rengetegszer nincs így.

34/N

2021. júl. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!