Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan kellene tudomására...

Hogyan kellene tudomására adnom nővéremnek, hogy rossz kapcsolatba menekül a válása után?

Figyelt kérdés

Próbálom rövidre fogni a dolgot, bár nem lesz az, szóval..

Lassan 1 éve, hogy 11 év házasság után 2 gyerekkel a hátuk mögött elváltak. Ex sógor egy több diplomás, kifejezetten intelligens mérnökinformatikus. Nővérem könyvelő/bérszámfejtő irodában dolgozott irodavezetőként, még el nem ment szülni 10 évvel ezelőtt, azóta nem volt munkahelye.

A válás után sógor neki adta a közös családi házat amit 7 éve építettek, plusz az egyik autót. Elég komoly újépítésű már-már luxus ingatlan. A gépészetet én terveztem, csak az kivitelezéssel együtt 30 millió körül volt.

Tehát a lényeg, hogy elég gazdagok (voltak a házasságuk alatt), és nővéremnek most sem kell számolgatni a pénzt hóvégén. Gyakorlatilag a nem hivatalos gyerektartásból és a közösen szerzett befektetésből (ingatlan tulajdonjog a nevén, bérleménynek kiadva) eléldegélhet simán még jó ideig. Plusz tavaly ősszel örököltünk fejenként xx milliót, köszönhetően a magas ingatlanáraknak.


Mindez azért lényeges, mert a férfi akivel megismerkedett minden szempontból teljesen az ellentétje a korábbi párkapcsolatainak (és házasságának), az életmódjának, és az életstílusának is.

A csávó egy jelenleg alkalmi munkából élő, egyébként végzettség nélküli ember. Amivel nem is lenne probléma, de! Az ember iszonyat sötét, az a tipikus jövőkép nélküli suttyó, akiről lerí, hogy soha nem fogja semmire sem vinni önerőből.

Nagydumás ripacs, egyben sármos laza férfi, aki tipikusan bejön a nőknek.

Főleg az olyan "kétségbeesett" nőknek mint nővérem.

40 éves, keményen megviselte a válás, 2 gyerekkel elkönyvelte hogy soha nem lesz már kapcsolata és normális élete.


Egyáltalán nem értem, étjük a családdal, hogy miért pont őt választotta. Én egyébként 100%-ig megvagyok győződve, hogy a pénzre megy a férfi. Már a megismerkedésük körülménye is gyanús volt. Látja, hogy ott a 15 milliós autó, a hatalmas 100 milliós családiház modern berendezésekkel, és ugye kell ennél több?

3 hónapja ismerik egymást, 1 hónapja melegedtek jobban össze, akkor nővérem kölcsönadott neki 400 ezer forintot. A csávó is kb. 1 éve vált, azóta albérletben van és elpanaszkodta korábban nővéremnek (meg nyilván tesóm is látta), hogy mivel berendezés nélküli bérleményt vett ki a válása után, így ha nála a kisfia, akkor a földön egy matracon kell aludnia, mivel nincs még mindig külön gyerekágy.

A pénzt nem kérte, hanem addig panaszkodott még nővérem (gondolom) meg nem sajnálta, és felajánlotta a kölcsönt.


Ma, vasárnap volt a hivatalos családi ebéd, ahol először több órát együtt töltöttünk a csávóval. Korábban csak futólag találkoztunk vele.

Szóval ma volt az, hogy alig vártam, hogy elhúzzunk haza, mert annyira kínos volt az egész. Folyamatosan csak ömlött belőle a vetítés, a kamu süket szövegelés. Azért is írtam ezt most ki magamból, mert nemrég felébredtem és folyamatosan a tegnapi napon kattog az agyam.

Nagyon nem neki való ez az ember, féltem, féltjük mi a családja, hogy kihasználja majd és rohadt nagy sírás lesz a vége.

Nyilván felnőtt ember, és az ő döntése. Viszont valahogy megakarnám beszélni ezt vele, de hogyan...? Látom a szemében az örömöt, aminek az elmúlt 1 évben nyoma sem volt. Nem akarok rossz szájízt hagyni, hogyha elmondom az álláspontom a választottjáról, akkor a jövőben ez feszültséget eredményezzen ha családi összejövetelekre kerülne a sor. Vagy simán csak egy légtérben tartózkodnánk. Na értitek mit akarok mondani..


Valahol egyébként sejtem, hogy miért keveredett bele ebbe az egészbe.

Ex sógorom az a tipikus gazdag, nárcisztikus sznob ember, nővérem mellette soha nem érezte magát egyenlő félnek. Tudom, mert tudom.

Biztos, hogy ez is nagyban közrejátszott, hogy a csávó gyakorlatilag minden szempontból lejjebb van nála. Anyagilag, intelligenciában, életstílusban. Mellette nem nővérem lenne az "elnyomott" hanem pont fordítva.


Köszi ha elolvastad. F


2023. márc. 20. 04:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%

Ugyanez történt válás után a volt nejemmel.

Ötven évesen két hét ismeretség után "szerelemből" magához költöztetett egy elvált és albérletben élő férfit.

A lányomtól tudom,hogy a férfi otthon hever,nem csinál semmit,és a volt nejem meg ugrál neki,de nem meri vagy talán nem is tudja elzavarni,mert magában nem bírna meglenni.

Mikor a lányom annak idején mondta,hogy két hét után nem kéne odaköltöztetni ismeretlen embert,akkor a lányom volt a rossz,illetve biztos én beszélek az ő boldogsága ellen?!

Válás óta nem érdekel,mit csinált,de mikor ezt a sztorit hallottam,tudtam,hogy nem jó vége lesz.

Sok ilyen aranyásó férfi is van,aki kihasználja más lelki gyengeségét.


A te esetedben is az lesz,hogy lelki és anyagi rágcsáló a pasi,de ebbe ne szólja bele.Sajnos akkor hisz el mindenki mindent,ha már koppan valamiért.És a tesódnak koppanni kell,más mód nincs:(

2023. márc. 20. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

Az a baj ha szóltok akkor te leszel a hibás. Féltékeny aki az ő boldogsága útjában áll.

Illetve nem tudhatod mennyire van a nővéred kiéhezve a szexre. Kitudja mióta nem volt a férjével. Ha 1 éve váltak akkor lehet 2 éve sem volt már semmi. És most meg megkapja. Ő szerintem csak azt látja hogy ami eddig nem volt lehet szép szó, törődés, szex az most megvan. És lehet hogy a sérült önérzetének pont ez is kell.

Én csak annyit mondanék neki hogy ne pénzelje a palit.

2023. márc. 20. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonymousreview60 ***** válasza:
80%

A fentiekkel egyetértek. (Az ilyen esetek mindig megrémítenek, hogy mennyire ösztönlény állat a humanoid lény és mennyire nem ember sokszor). A csávót választani egyfajta kompenzálás. Főleg, ha figyelembe vesszük, hogy egy 40 éves, kétgyerekes és elvált nő párkapcsolati piaci értéke erősen korlátos.

Amit tenni lehet és érdemes:

1. Rajta tartani a szemet a nővéren, de óvatosan, nehogy az ingatlanokra nagy jelzálog kerüljön az aranyásó miatt.

2. Sosem minősíteni a nővér döntését, és csak óvatosan érdeklődni nála, hogy és mint vannak meg, miért jöttek össze stb. Ugyanakkor, ha baja van a fazonnal akkor rákérdezni, hogy az miért lehet, hogyan próbálták megoldani, van-e fejlődés(!) stb. Ezzel nagyon körültekintően tükröt lehet tartani az áskálódás látszatát is kerülve, ami hamarabbi ébredéshez vezethet.

2023. márc. 20. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Tökéletesen leírtad a diagnózist.


Az exférj a tipikus gazdag, sznob, mindenkin uralkodó ember, aki mellett bár megvan az anyagi biztonság, mégsem boldog az élet, mert az ilyen férfinek nem társ kell, hanem csak egy csodáló, egy alattvaló, ezért most a nővéred ösztönösen ennek az ellenkezőjét választotta, mert kompenzál. Ebben a kapcsolatban ő van felül, ő az, aki gesztust gyakorolhat a társadalmi, anyagi fölénye okán és most neki hálálkodnak. Nem ritka, hogy manipulatív céllal jön össze egy ilyen nővel a kétes egzisztenciájú pasi, ezért érdemes odafigyelni a tipikus jelekre.

A legjobb, amit tehetsz, ha elmondod neki, nem akarsz beleszólni az életébe, de mivel a testvéred, félted, aggódsz érte és a gyerekeiért is, ezért csak arra kéred, legyen résen és vegye majd észre a jeleket, ha esetleg ki akarják használni. Az már önmagában elég árulkodó, hogy egy ilyen rövid ismeretség után a pasi elfogadta a kölcsönt és ne legyen igazam, de nem fog sietni a visszaadással. Ha a nővéred csak ezt a 400E Ft-ot bukja, még olcsón megússza.

2023. márc. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
15%
Sehogy nem kell szólni neki. Az ő élete.
2023. márc. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
56%
06.36, felhívni a figyelmet arra, hogy anyagi lehúzás áldozata is lehet ez a nő, szerintem nem egyenlő azzal, hogy beleszól a testvére az életébe.
2023. márc. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtál arról, hogy milyen a kapcsolatod a nővéreddel. Legyen bármilyen is, ha kulturáltan elmondod neki azt, amit nagyjából itt leírtál, szerintem elegendő. Mindegy, hogy mi lesz a reakciója, ha legalább fele annyira normális gondolkodású, mint te, akkor nem lesz örök harag, legfeljebb megsértődik. Normális ember ugyanígy érezne, ahogyan te. Lehet itt jönni a ne szóljon bele senki, meg az ő élete szöveggel. Jóérzésű ember nem hagyja szakadékba rohanni a másikat. Nem kell erőszakosnak lenni, sem állandóan ezen a témán pörögni, de egy szó nélkül elmenni mellette nem lehet.
2023. márc. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
12%

Semmi közöd hozzá, és semmi nem utal arra, hogy a nővérednek jobb lenne egyedül.


Foglalkozz a saját életeddel, nehogy aztán neked kezdjenek tanácsokat adni.

2023. márc. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%

Nem kell elengedni a tesód kezét, előbb-utóbb lesz probléma a pasival. Még az elején minden rózsaszín de az elmúlik. Nem szabad hagyni hogy a nővéred beragadjon a kis buborékjába, szembesíteni kell vele hogy ez a pasas szellemileg és erkölcsileg nem neki való és van lehetősége értékesebb párt találni. Egy idő után mindenkiről kibuknak a rossz tulajdonságok, a lényeg hogy addig ne házasodjanak össze míg nem jön meg a tesód esze, vagy a pasi nagyon ne élje fel a pénzét.

De aztán az is lehet hogy összekapja magát és normális sógor lesz, ki tudja?

2023. márc. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%

Érdekes: az nem volt gond, hogy a nővéred 10 éve nem dolgozik, a volt férje tartotta el.


A nővéredet az előző kapcsolata tette ilyenné, hogy nem képes önállóan a család számára az anyagi hátteret biztosítani és az anyagi javaival ésszel bánni. Magának kell megtapasztalnia, mert ha beleokoskodsz most, ugyanott lesz megint.

2023. márc. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!