Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarják azt, hogy benne...

Miért akarják azt, hogy benne maradjak egy rossz kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A barátommal öt éve vagyunk együtt,de egy ideje már nem működik. Nincsenek nagy veszekedések, de már nem szokott kedveskedni, nem vonzódunk egymáshoz, unjuk egymást. Nem vagyok mellette boldog. A családom már az esküvőt látja maga előtt, de eszemben sincs hozzá menni,sőt inkább szakítanék. Amikor ezt elmondtam, akkor teljesen kiborultak. Anyám szerint vele kéne maradnom, mert háza van és jó munkája. Nagymamám szerint meg kell becsülni az olyan férfit, aki nem szerencsejátékozik,iszik, vagy ver. Jól esett volna a támogatás, de nem számíthatok rá. Szakítani akarok így is, de komolyan érdekel, hogy miért akarja anyám és a nagyanyám, hogy benne maradjak egy rossz kapcsolatban. A szomszédoknak is azt mesélik, hogy milyen jó lesz, ha összeházasodunk. Ők meg engem kérdeznek, hogy mikor lesz a lagzi, amikor szó se volt eljegyzésről.

2020. máj. 7. 13:57
1 2
 1/13 anonymousreview60 ***** válasza:
94%
A képlet egyszerű: Anyaád é főleg nagymamád egy egzisztenciálian sokkal szorongatottabb korszakban nőtt fel, amikor (nagymamád, de főleg az ő anyjának kora) még akár szégyen volt a válás, vagy a férj kicsit ivott, eljárt a keze (édesanyád, de főleg az ő anyjának kora). Ez volt a norma, ők ebbe nőttek bele. Ehhez képest értékelik jónak a leendő exedet. Egy primitívebb kor értékrendje alapján ítélnek.
2020. máj. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Azért, mert ostobák, önzőek és roszindulatúak. Menj már férjhez, bárkihez, "kelj el a húspiacon" (ahogy mondani szokták), dobd le a kötelező gyereket, mert az a világ rendje, és a nagyika meg anyuka úgyis az esküvőre készül.


És te se legyél boldog ember, mert ők sem azok.


Nos, a te életed az a te életed. Vagy a nagyika és anyuci dirigál benne, vagy te. Ha te szakítani akarsz, mert egy kapcsolat nem működik és a srárcot nem szereted, akkor azt tedd, amit egy felnőtt ember tesz, ha a saját útját járja: meghallgatod a véleményüket, megköszönöd, hogy elmondták, majd közlöd, hogy a te véleményed más, és nyugodt szívvel kirúgod a pasit.


Utána gyászold meg a kapcsolot, és ne ugorj bele azonnal egy másikba. Nem vonzasz be egy volt pasid-II-t.

2020. máj. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ok ugy latjak, hogy megfogtad az isten labat a csavoval. Nem azt nezik, hogy neked mennyire megfelelo partner, hanem hogy vele "megoldodna" az eleted es csak rinyalsz. El tudom kepzelni, hogy milyen kapcsolata lehetett annak, akinek mar attol jo egy ferfi, hogy nem veri meg... normalis ertekrenddel rendelkezo, magat megbecsulo nonek ez olyannyira alap, hogy szoba se kerul. Lebecsulik magukat, teged is, mintha a boldogulast csak egy pasi tudna biztosani, o meg eppen alkalmas erre a celra. Nem hiszem, hogy neked ezzel feltetelenul rosszat akarnanak, csak kicsit korlatoltak lehetnek. Ha nem vagy boldog, szakits minel hamarabb, keress magadnak palit, ne olyat, aki nekik megfelel.
2020. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Nekem ez felfoghatatlan.

Soha nem tartottam közvéleménykutatást, ha szakítani akartam valakivel, legfeljebb utólag közöltem.

Te valami nagyon egyszerű családban élhetsz, valami elmaradott faluban, ha ez téma lehet nálatok, sőt még a szomszédsággal is.

2020. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Mert hagyományos gondolkodásúak, és túl akarnak adni rajtad. A boldogság nem számít, csak a biztonság, az anyagiak, a látszat. Te viszont gyorsan szakíts, és ne kösd a felmenőid orrára a döntéseidet, hanem csak utólag. (Normális családdal lehetne beszélgetni, de ők nem a te embereid.)
2020. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%

Hany eves vagy?

Ha mar benne vagy a korban, gondolom azert, mert ugy vannak vele, hogy te mar ne valtsd le a kapcsolatodat.

Az en tanacsom az, hogyha ugy erzed tenyleg mindent megprobaltatok, hogy megmentsetek a kapcsolatot (mert bizony a legnagyobb szerelmek is egy ido utan “unalmasak” lesznek), akkor inkabb lepj tovabb, ne engedj a csalad nyomasanak.

Eld a sajat magad eletet, de vedd szamitasba azt is, hogy lehet 20 ev mulva (tobb tapasztalattal) vissza fogod sirni ezt a kapcsolatot.

Nincs az a kapcsolat, ami 5 ev mulva ugyanolyan intenziv, mint a legelejen.

Egy parkapcsolat sokkal tobbrol szol, mint a nagy “szerelemrol”.

Nehez dontes, de ezt neked kell meghoznod es nem a csaladodnak.

2020. máj. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%

Mert ők tudják mi a rossz.


Teged elcsabit egy alfahim, akivel minden egyes nap izgalmas lesz, egészen addig, amíg le n esik az álarca, és ha szovateszed akkor lesz kapsz.

Mehetsz ahova akarsz, a két gyerekeeddel együtt.


Mondjuk én sem mondanám ezt a lányomnak.

Nem szeretném ha rossz kapcsolatban lenne de ők ezért mondjak.,

2020. máj. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Ők azt látják, hogy mennyire ,,rendes gyereket" sikerült elcsípned a személyében...De a kapcsolatotokba nem látnak bele és nem élik át azt, amit te átélsz. Nálam is hasonló a helyzet, csak itt egy 10+éves kapcsolatról van szó...30 év alatti vagyok, korán jöttünk össze, tinikoromban. Volt már, hogy megkérdeztem a szüleimet, hogy miért nem arra bíztatnak, hogy boldog legyek? Miért mindig a párom mellé állnak, hiszen nem látják, hogyan viselkedik ha kettesben vagyunk...Persze nehéz olyan társat találni, aki minden szempontból megfelelő. De ha jó ember, akkor tényleg meg kell becsülni, mert ritka. Viszont, ha nem szereted, nem vagy boldog, nem működik...Akkor vagy közös erővel megpróbáljátok megjavítani, vagy mielőbb lépsz. Figyelj ez a te életed, és nem anyukádé nem is mamádé, nem tartozol senkinek sem elszámolással.
2020. máj. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez már hosszabb ideje így van, akkor valószínűleg azért csinálják ezt, mert csak mondogatod, hogy nem vagy vele boldog és szakítani akarsz, de mégse szakítottál még, ezért nem vesznek komolyan. Ha szakítanál, akkor rájönnének, hogy komolyan gondolod, és egy idő után már nem cseszegetnének vele.
2020. máj. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

Megbeszéltétek már azt a pároddal, hogy ellaposodott a kapcsolat? Ez ugyanis ennyi év után törvényszerű, egy kapcsolaton dolgozni kell. Említetted neki, hogy miért nem kedveskedik? Megpróbáltátok a kapcsolatotokat végiggondolni? Esetleg egy párkapcsolati tanácsadó segítségével?


Ha igen, akkor nincs más hátra, mint szakítani.

Ha nem, akkor érdemes egy kis energiát befektetni, hogy ne érezd rossznak azt a kapcsolatot, ami leírásod szerint csak ellaposodott. Ha nem sikerül, akkor viszont tényleg szakítani kell, és idő kell egy új stabil kapcsolat kialakulásig.

2020. máj. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!