Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti beszélgetnétek a testvérete...

Ti beszélgetnétek a testvéretekkel, ha úgy érzitek hogy rossz döntést hoz valamivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A nővéremnek 2 gyereke van, most úgy döntöttek a férjével, hogy otthon marad még és elvégez egy egyetemet nappalin.

Már így is otthon volt a gyerekek miatt 4 évet, most erre még ráhúz legalább 3at. Hiába van tapasztalata, nem hiszem hogy ennyi kihagyás után tudna munkát találni.


(Az olyan válaszok, hogy semmi közöm hozzá, nem érdekelnek. A testvérem, együtt nőttünk fel, mindig fontos részei leszünk egymás életének.)


2015. júl. 26. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Ha tényleg jó a kapcsolatotok, nem is kérdés.


Ez esetben pedig nyilván komolyan veszi az aggodalmadat és elgondolkozik rajta. Én legalábbis ezt tenném, ha a húgom szólna.

2015. júl. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%

szerintem ha nekik így jó, hogy még 3 év minuszos, elhiheted, hogy az se lenne baj, ha nem találna munkát...

(lehet a férj féltékeny és nem akarja dolgozni engedni..a nő meg lusta, így nem is akar dolgozni menni..ki tudja a hátteret..)

2015. júl. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem mindig el lehet mondani a véleményedet, ha odafigyelsz, hogy mondod, és ha tiszteletben tartod a testvéred azon döntését, ha esetleg figyelmen kívül hagyja azt.
2015. júl. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Miért gondolod, hogy rossz döntést hoz?

Vannak szakmák, ahol 4 év kiesés "végzetes", mert olyan gyorsan változnak a dolgok. Hiába van tapasztalata, nincs friss tudása, még egy pályakezdő is jobb helyzetből indulna, mint egy 2 gyerekes anyuka.


Egyébként pont ugyanez a tervem a 3. gyerek után. Tisztában vagyok vele, hogy teljesen elölről fogom kezdeni a karrierépítést, de legalább versenybe tudok majd szállni a "fiatalokkal", mire a lurkók is mind iskolásak lesznek.

2015. júl. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Ha nekik ez így belefér, hogy nappalin tanul, akkor nagyon is jól teszi. Diplomával pedig sokkal nagyobb esélye lesz jobb helyet találni.


Kifejezetten jó döntést hozott a nővéred.

2015. júl. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Le a kalappal, nagyon rendes férje van a nővérednek! Én munka mellett levelezőn szereztem a diplomámat úgy mint a legtöbben és képzeld marha nehéz volt 2 kisgyermek mellett. Ha lebeszéled a tanulásról akár irigységnek is tűnhet részedről. A magad életét építgesd inkább!!!
2015. júl. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Megkerdezte a velemenyed?
2015. júl. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!