Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Rosz a kapcsolatom a nővéremme...

Rosz a kapcsolatom a nővéremmel, annyira nem nézi az ember életét. Nektek van ilyen rosz testvéretek??

Figyelt kérdés
Édesapám meghalt. Anyagilag nullán vagyunk. Édesanyám alig kap rokkant nyugdíjat, testvérem pedig közmunkás. Nővéremnek van egy fia akit egyedül nevel. Volt párjátol is keveset kap, volt olyan is semmit. Én nekem rendes állásom van, majdnem a tripláját kapom mint a nővérem. Nagyon sok pénzt bele ölök a háztartásba, volt hogy adtam pénzt számla befizetésére, erre nem adta fel és később derült ki. Van egy párom aki nagyon rendes, eddig még nem költöztünk össze, mert Anyuékat segítem. De egyre többször beszélünk a gyerekvállalasról. Ami azt jelentené hogy elköltöznék és a gyerekre költeném a pénzt. Erre ma a testvérem hogy úgyse lesz gyerekem. Kiakadtam közöltem hogy nekünk majd meg kell venni a kocsit, kiságyat stb. Erre csöndbe maradt.Ő mindent megvesz a fiának. Aki egy önző gyerek lett. Sokszor dugják el előlem az édességet. Sok mindent letudnák irni de nagyon hosszú lenne.
2023. márc. 26. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Engedd el, rossz csaladi viszonyok mindig vannak, nalunk is van
2023. márc. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Á, annyira egyik sem "rosz" hogy itt a gyakorin sírjon rólam idegeneknek.
2023. márc. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ideje a sajat életetekkel foglalkozni, és a gyerekvállalással ha szeretnétek.
2023. márc. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Van, kettő.

Ki kér egyet? 😐

2023. márc. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

🙄 Aki hülye, megérdemli..


Fogod magad, elköltözöl.

Problem solved.



Csak azt használják ki, aki engedi.

2023. márc. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%
Segítheted anyukádat, adhatsz neki pénzt ha tripláját keresed. Vagy te magad viszed el a csekkeket befizetni, akkor nincs átverés. Vagy ha még jobban akarsz neki segíteni, rendelj a helyi étteremből napi menüt és kérj rá házhoz szállítast, így naponta lesz főtt étel anyukádnak. Ez olyan 1500 naponta.
2023. márc. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

6-os:

Már bocs, de az anyja otthon van egész nap, nem dolgozik. Miért nem tudna főzni? Az olcsóbb, mint étteremből rendelni. 4-en vannak egy háztartásban, az anyja főzhet mindannyiuknak.


A kérdezőnek:

Másnak is vannak bunkó testvérei, nemcsak neked. Szerencsére nem a nővéred dönti el, hogy lesz-e gyereked. Ne foglalkozz vele, hogy mit mond.

A gyerek születése előtt legalább egy évig érdemes dolgozni bejelentett állásban, hogy kapjál majd csecsemőgondozási díjat (csed) és gyermekgondozási díjat (gyed).

[link]

Ezek olyan normálisabb összegű ellátások. Ha csak gyest (gyermekgondozást segítő ellátás) kapsz, az nagyon kevés, abból nem lehet felnevelni egy gyereket.

Amúgy meg ha háromszor annyit keresel, mint a testvéred, akkor te is csak annyit adjál a háztartásba, mint ő. Tehát a te fizetésed harmadát. A kétharmadát meg hagyd rajta a számládon, esetleg kösd le pár hónapra, hogy ne tudják róla lelopni.

2023. márc. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%

Azt nem írj h.az anyjával is rossz a kapcsolata, tehát őt miért ne segíthetné ha akarja? Főleg ha triplán keres mint a nővére..

A kaja rendelést azért írtam mert abból a kedves nővérke asszonyásg nem tudna enni, az egy adag, kèsz.

2023. márc. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!